Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 26.05.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Живот без мечти?!нови  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 23:48



Как ви се струва? Възможно ли е?

Да ви призная бях в пристъп на умопомръчение и стигнах до извода, че всичко ми е криво защото нямам мечти.
Обхванала ме е една скучна рационалност в съчетание с реализъм от песимистично естество.Седя и си мисля: Да имам всичко което искам - нямам, но и нужда нямам (малко скромност). Всъщност имам или нямам няма значение.
Правя каквото поискам - май съм престарял "калпазанин".

А в мен вали в очите ми вали и не си признавам НЕ, не са сълзи! Празно.Едно криво такова.познато ли ви е? Да не е от времето? Или защото не ми се е случвало от миналият век да се влюбя?

И отново се замислям за мечтите - колко хубаво е да си летиш в облаците, да си мечтаеш.Докато се усетиш и живота ти минал в твоя въображаем свят.

За някаква измама искам да се хвана, искам да повярвам и на явните мечти - Но не мога!

Вие за какво мечтаете?



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дokтopa]  
АвторMeдицинcka cecтpa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 12:39



Ох, и аз като теб вече нямам мечти.Тъпо, сиво, скучно ежедневие.Каквото и да ми се предостави вече и от Бога и от хората, едва ли би ме зарадвало, едва ли би ме учудило.Някога вярвях/т.е.това беше доскоро/,че мога да зарадвам един, единствен човек за когото мечтаех и когото срещнах твърде късно,да му бъде истински приятел, но и там сбърках.Оказа се,че не прецених правилно "почвата" на която стъпих и това за доста дълга време ме съсипа.Сега вече всичко ми е абсолютно безразлично, някак си както казваш ти, нещо като апатия или как там му казваха -"емоционална дупка".Е,дано да излезем скоро от това положение.А може би е и криза на възрастта- знае ли се?Цял живот даваш, даваш и пак даваш и накрая оставаш сам като дърво без корен.Подминават те като непознат, усмихват ти се лукаво а ти се правиш,че не разбираш, защото така изисква етиката.И продължаваш да вървиш напред............колкото и да ти е трудно.Падаш, ставаш и пак вървиш..........



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Meдицинcka cecтpa]  
АвторДaмa пиka (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 15:24



Ей,хора какво е тази апатия дето ви е обзела,я по спокойно ,какви години са ви нужни за да усетите тръпка ,обич .Май от това имате нужда ?
Аз съм в една възраст .............тайна...........и още не се давам.Като ходя по улиците виждам палави мъжки очи и ми става приятно , казвам си ,ето още ме бива,а вие за възраст ще ми говорите.
Не ,е и от времето ,че на него какво му е?
Търсете причината в себе си!
Вижте колко хубави момичета,жени има и престанете да се жалвате!



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дokтopa]  
Автор d8a (terminatorka :))
Публикувано17.01.04 19:00



Когато бях по-малка мечтаех да променя света и да го направя по-добър, такъв какъвто ми харесва на мен! Задавах си непрекъснато въпроса защо е така? А защо не може да бъде иначе? Търсех причини и начини... Сега като по-голяма :)) успях да намеря добрината в света, който може би все пак съм успяла да променя, колкото и малка, почти незабележима да е била тази промана. Сега остават защотата и мечтите във вид на въпроси от рода на "какво бих направила, ако..."

В момента мечтая за един или поне половин ден за нищоправене! Надявам се скоро да се сбъдне мечтата ми.

А може и да си влюбен....

Привет и усмивки..Дейти



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: d8a]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 18:46



Определено не съм влюбен. То това незнам към хубавите неща ли да го причисля или към лошите?

Ден почивка? До там ли си я докарала? Ужас.

Пожелавам ти повече дни безделие.



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Meдицинcka cecтpa]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 18:51



И край няма.



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дaмa пиka]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 18:55



Това е. Ти виждаш палави мъжки очи, аз женски интереси.Това предполага друг тип взаимоотношения.

Приеми го като споделяне, а не като жалване



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дokтopa]  
Автор d8a (terminatorka :))
Публикувано18.01.04 18:59



Мерси за пожеланието! Не просто почивка, а нищо, ама съвсем нищо да правиш - това рядко ми се случва, затова му се радвам :))) Не ме съжалявай - днес се изпълни мечтата ми... частично!

И аз не знам в коя графа да го сложиш. А дали като се влюбиш, мечтите ще се върнат в живота ти? Или те нямат връзка с влюбването?



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: d8a]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 19:32



Аз мисля, че и едното и другото се дължи на хормонален дисбаланс. Подчиниш ли хормоните си, желанието си минаваш в моита фаза.

Влюбването е илюзия с верижни последствия наречени мечти и очаквания. Явно отговора е Да.


Коя е другата ти мечта? Да я усъществим и нея.



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дokтopa]  
Автор d8a (terminatorka :))
Публикувано18.01.04 19:44



Охо, ти май си имаш лекарско обяснение на всичко, както и готова рецепта за лекуване на "болестните" състояния, като влюбването, например?

Аз не мога да кажа, че разбирам какво точно е влюбването. То се случва като магия... и не подлежи на логично обяснения, според нем.

Другата ми мечта и да искаш не можеш да ми помогнеш да я осъществя /не че сими помогнал и за тази, ако държиш да сме честни :))/, затова предпочитам да не я споделям.

По-добре кажи как мислиш да я караш така без мечти и без любов?! Това ми интересно да разбера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.