Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 24.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дokтopa]  
Автор air under pressure (...)
Публикувано07.02.04 23:13



poznato useshtane :/

naskoro slu4aino gledah edna tv reklama, koqto zavyrshi s nadpis: "Koga za posledno ste pravili neshto novo?" :)

sega mislq da se nau4a da letq :) v istinskia smisal na dumata
posle she vidim

ne sym hodil v Australia naprimer :)))

...


Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дokтopa]  
Автор Crony ()
Публикувано08.02.04 07:10



И моята е много здрава уж, но се оказа, че само така си мисля :).
Случи ми се за малко преди година и аз да виждам, чувам, усещам как цъфтят цветята, и както казаш и "сметката си платих здравата".
На всичкото отгоре, от тогава всеки, който знае за това ми вика: "Ти си си виновна(отговорна). Защо се подведе? МНого искаш?". Или пък с приятелско намигане: "Карай де, на всеки може да се случи. Забрави." Сякаш тези, които ми го казват нищо не искат милинките, или пък забравят веднага щом им се случи.
Това е нещо като тези съвети дето в горния постинг ти ги дават. Да направиш нещо ново. Аз сега например реших да прекося с яхта Тихи океан. Не съм го прекосявала, а и чакам да открият туристическите полети към Марс. И там не съм ходила ;). Ще дойдеш ли с мен? Ще се разнообразим, ще забравим.

Докторе, ти си доктор, на теб разчитам :). Кажи, имали начин(рецепта) да се забравя по поръчка.

като ще съм роб, то нека да съм роб на добри навици


Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Crony]  
Автор *SUZAN* ()
Публикувано10.02.04 12:44



Кефиш ме максимално....всичко,което описваш ми е толкова позанто,че чак боли като го чета...



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Crony]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 18:11



Да ти призная тези в горните постинги ги слушам и на живо.Даже първо ти казват: "направи това, онова...." След това:"А защо направи това? А другото?" "Ти си си виновен". В следствие на което придобих постоянна глухото. Чувам само себе си, което от една страна е добре.Вече трудно мога да се самоизлъжа, а другите просто не ги чувам. От друга страна сивият реализъм някак си ми доскучава.

Предложението за Тихият океан го приемам с охота.Само ще взема няколко каси шампанско.
За Марс, как да ти кажа.Както говарят, че билета ще е еднопосочен започвам да си мисля, че това е мястото за размечтаване.Най-малкото за Земята ще си мечтая.Е, то като ще съм с някой като мене едвали ще мечтая......


Има начин. За всяка болка има лек, стига болеста да бъде открита на време.

Всеки спомен може да избледнее на фона на новия.Въпроса е да не е по-лош.Това изисква намеса на специалист.


П.П. Скритата ти същност ми допада.



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: *SUZAN*]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 18:12



Кое те боли? Очите ли?



Тема Какнови [re: raнka]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 18:15



става това? На мен ми прилича на дилемата за яйцето и кокошката.

И знаеш ли кое предрешава нещата? Факта, че не всяко яйце е кокошка! Има и петли!

Сподели все пак.



Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дokтopa]  
Автор Tikva* (***)
Публикувано10.02.04 21:27



незнам дали знаеш, но в момента мечтаеш...
***
а аз мечтая постоянно за да избягам от прозата на деня, която ме затиска и се опитва да ме качи на една въртележка от която да не мога да сляза.Днес чуждите съвети за щастие сгъвах в лястовички и пусках да летят през прозореца.Мисля,че им дадох повече свобода отколкото те на мен.Подарих на един приятел късче небе, а един досаден коравосърдечен клинт наказах да се усмихва сто пъти на гладно.
Много мечтая, но се научих, че мечтите имат годност и трябва да бъдат много конкретни за да намериш пътя към тях.
В последно време мечтая да направя нещо, което искам отдавна и съм на път с малки стъпки, търсейки равновесие.А понякога си мечтая и да намеря любов пътуване, в което да искам да остана, но знам че или ще успея или ще се науча да живея със себе си завръщащо се.


Скорпион захапал опашката си!


Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Дokтopa]  
Автор Crony ()
Публикувано12.02.04 05:57



Тези каси шампанско направо ме зашеметиха :))). Виж колко рано съм станала за да отплаваме ;).
Докторе, май "романтизъм" ни се нарича болестта ;). А ти ми разправяш, че нямаш мечти.
Не е толкова често срещана вече тази болест. Противоотровата и се нарича хладен прагматизъм. Тогава токувиж, че и мечтите станали реалност, но във всички случаи ще са може би по-различни мечти.
Май в това също се крие някакво лекарство. Да си мечтаеш за неща, които можеш да имаш. Или ако не друго, поне да помечтаеш с някого :). Както ние с теб сега. Ето че и мечти си намерихме ;))).

като ще съм роб, то нека да съм роб на добри навици


Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Tikva*]  
Автор Crony ()
Публикувано12.02.04 06:14



Много ми харесва и твоето мнение. Права си, мечтаем си с Доктора :).
И за това с "конкретните мечти" си много права. Ама то тогава май не са мечти а се превръщат в цели. И когато става дума за образование, кариера, бит - става. Но ако говорим за отношения? Някак не ми иде да си поставя за цел да бъда разбрана, да бъда приемана и обичана такава каквато съм. Това не зависи май само от мен. Тогава се сблъскват ценностни системи, личности, характери, възпитание и какво ли не още. Сблъскваш се с желанието на другите да те променят за собствено удобство и полза. Колкото и компромиси да правиш се уморяваш. Иска ти се всичко да е спонтанно, да не е преднамерено, да не е насилствено, да извира от душата на хората, и да е продиктувано от любов, а не от егоизъм.
А ти колко хора си срещала, които контактуват с теб чрез душата си? Срещаш маски, брони, бодли и желание ти да направиш компромиса. Една вечна битка - манипулация, която мен ме огорчава, изморява и отегчава.
Нямам време и желание за такива "битки".
Бих се радвала появяването ти да не е епизодично, и да си довършим разговора :).

като ще съм роб, то нека да съм роб на добри навици


Тема Re: Живот без мечти?!нови [re: Crony]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 14:57





Реално погледнато това е фантазия, тъй като е непостижимо - което е различно от мечтите.Мечтите имат реални шансове, макар и минимални, да се усъществят.
За "романтизма" си права.Той обаче не е диагноза, а нещо което си го имаш.Като цвета на очите.Те са ти кафяви или сини и е невъзможно да станат друг цвят.

Е, Crony - покрив на моите мечти,
съгласна ли си с моито мнение кажи?

Това, че си роб на навиците си подсказва рационалната ти същност.По-добре отколкото да си роб на мечтите си?Поне аз така мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.