Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 29.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пари на заем на приятели?нови  
Автор lm_ (жив)
Публикувано20.11.03 12:49



Ако общо имахте 10 000 лв., ще дадете ли 2000 на приятел от детинство, за да си купи лаптоп и 5000 на брат си, за да замине за САЩ, плащайки ги на някой сульо за да получи виза?

И имат ли право да ти се сърдят, че им отказваш тези детински прищевки!

ААААА
Не искам да ги нося на гръб.



Тема Re: Пари на заем на приятели?нови [re: lm_]  
Автор шapeнo чopaпчe (NAFTEX)
Публикувано20.11.03 14:03



Да , бих дала , стига наистина да ми ги върнат.А аз не мисля , че имат право да се сърдят , ако им откажеш , защото ще останеш само с 3000 лева , а не се знае кога ще ти потрябват пари.



Тема Re: Пари на заем на приятели?нови [re: lm_]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 22:34



Аз на брат ми съм му обещал безвъзмездна помощ от 2500 usd + самолетен билет за САЩ само и само да се махне от България. Правя го защото за него горкия шанса да се реализира и да живее добре в България е много малък/той е на 16/.

На приятеля също бих дал, но не за лаптоп, а за нещо конструктивно, нещо което ще му помогне да се развие.

Никой няма право да се сърди за пари на приятели.Все пак сиренето е с пари!!!



Тема Re: Пари на заем на приятели?нови [re: lm_]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано24.11.03 01:42



Ако ги имам и не ми трябват защо не? За какво ще ги харчат си е техен проблем по принцип, само че от приятеля ще очаквам да ми ги върне някой ден, а на сестрата бих дал колкото се налага и за каквото се налага, аз вече се евакуирах от България и не бих желал да я оставям сама и с почти никакво бъдеще в тая наша побъркана държава, 100% съм съгласен с Доктора за това.

Live to ride... and ride to feel alive!

P.S. ти ли беше с жълто-синия Gitane?

Редактирано от Windstream на 24.11.03 01:49.



Тема Re: Пари на заем на приятели?нови [re: lm_]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 21:19



Хех, на мен пък ми се разсърди , така да го кажем приятел, защото бях готов да му дам пари, но срещу това исках да ми се разпише пред двама свидетели (според законодателството на страната, в която живеем )- кога и как ще ми върне парите............ Нямал съм му бил доверие.....
Разбира се че се замислих дали не съм сбъркал и прочие, но пък от друга страна ми писна, защото от такива приятелски доверия към днешна дата ми дължат близо към 3000 щатски долара - пари които съм отписал, но които съм изкарал с много много труд - беше преди години , тъкмо бях дошъл в странство!!!

Ха със здраве!

Някой



Тема Re: Пари на заем на приятели?нови [re: lm_]  
Авторnaivnik (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 09:41



az sam daval dori i kogato sam niamal 100% sumata, dori i na absoliutno nepoznati - estestveno bezlihveno nesam banka ili lihvar ne che gi oprekvam.
I nay-neveroiatnoto e che kolkoto e po nepoznat tolkova e po korekten vav vrashtaneto.
imal sam problemi sas sabiraneto, no nesam i se zamislial za nasilstveno sabirane.
imal sam i zagubi, no ne ot zaemi, a ot podpisani dovovori i depoziti, ta kade e istinata vseki sam triabva da reshi za sebesi!
ako ti e kef da davash - davay! ako te grize - nedei se obremeniava!
ha sas zdrave!



Тема Re: Пари на заем на приятели?нови [re: lm_]  
Авторлoшичka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 16:56



Никога не съм имала 10 000 лв. и вероятно затова не съм давала на заем толкова. Дала съм по-малко на двама души, една част от които на сестра ми преди 2 год. И никой не се е издължил досега. Отбелязвам, че са ми искани за кратък срок, който не аз съм определяла, а тези на които съм дала. Давала съм всъщност всичките си пари. Ще бъда честна. Съжалявам! Често съм съжалявала, защото ми се е случвало да ми трябват неотложно, точно толкова, колкото съм заела.



Тема Re: Пари на заем на приятели? [re: лoшичka]  
Авторпpoмeня_ce (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 13:57



А бихте ли дали безвъзмездно известна сума на някого когото не познавате?
В състояние ли сте да помогнете на непознат човек?





Тема Re: Пари на заем на приятели?нови [re: lm_]  
Автор Julie ()
Публикувано17.12.03 15:45



Ако питаш мен - НЕ!!!! Не мога да разбера защо в България всички си мислят, че щом някой ти е роднина ти си ДЛЪЖЕН да го оставиш да ти се качи на главата и да скача отгоре!



Тема Re: Пари на заем на приятели?нови [re: Julie]  
Авторlm_ (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 15:55



Точно така!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.