Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 17.05.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано06.12.02 00:21



Какво всъшност е Бог?Какво всъшност е живота в който живеем?Кой съм аз?Кои сме всички ние?От къде идваме?Защо животът е толкова неясен?Има ли надежда?Има ли смисъл да търсим истината отвъд формалните клишета?
Кой съм аз?
1.Не съм религиозен.
2.Познавам себеси от доста отдавна.
3.Когато бях малък намерих доказателства ,че съществува живота след смърта.
4.Желанието да намеря истината, винаги е доминирало над всяко мое действие.
5.И никога нямаше да се осмеля да пиша за себеси...ако не виждах огромната празнота в човеците,в моите приятели и близки.
6.Едва ли познавам онова висше същество,онази неописуема сила БОГ...но по стечение на житейската пътека открих една от истините....истините които всеки един от нас трябва да отключи в себеси.



Тема Re: Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови [re: Дyx]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано06.12.02 05:14



Ами зависи какво влагаш в думата "приятелство"

.......
Задал си въпроси над които всеки умува, но малко имат отговори, а още по-малко споделени отговори.

Бог е енергия, най-чистата и висша енергия. Живота е друго измерение. Ти си част от двете. Всички сме част от двете. Във всеки от нас има частица от Бог или от енергията- който както го чувства. Идваме от там за да изгладим недостатъците си и да се подложим на изпитание. Неясен е, защото нямаме точка на сравнение. Тя ни се отнема със самото раждане и ни се внушава общоприетата, чрез нормите и правилата на времето и мястото в което живеем и за това губим връзката толкова бързо. За всеки има надежда щом е още тук, а истината е вътре в нас.





Тема Re: Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови [re: Ohi]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 10:11



o no :)
filosofskite razsyjdeniq sa za koito si nqma druga rabota :) dori psihologiqta uvajavam pove4e pone se opitva da ti pomogne da razbere6 horata
bog bullshits q slezte na zemqta E vsy6tnost nqma smisal ot syveti, 6tom vi haresva da se pravite na dylbokomisleni
na koito bog mu e nai dobriq priqtel mai e dosta zakysal 4ovek :)
ey Ohi
"Задал си въпроси над които всеки умува, но малко имат отговори, а още по-малко споделени отговори. " - vseki .. malko silno kazano :)
from: caty



Тема наистина ще да е закъсал:-))нови [re: ...]  
Автор Aledar (демон)
Публикувано06.12.02 13:14



"na koito bog mu e nai dobriq priqtel mai e dosta zakysal 4ovek :)" - това е направо гениално.
и много вярно

dear god make me a bird so I can fly far far away from here

Aledar~


Тема Re: Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови [re: Ohi]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано06.12.02 23:54



Колко хубаво си го казал.Но нима трабва да продължаваме да скучаем?Няма ли начин да отворим нещото в нас?Няма ли начин да се почувстваме изцяло удоволетворени?
Аз мисля,че има.И трябва да има.



Тема Годините си казват всичко..нови [re: Aledar]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано06.12.02 23:59



Ами ти щаслив ли си?Доволен ли си от всичко което те заобикаля?Явно не си закъсал.Интернет можеби ти служи за одушник(както на повечето от 1милиярдните му посетители)



Тема Re: Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови [re: Дyx]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано07.12.02 01:48



Сигурно има и аз го търся, ако го откриеш свиркай

Редактирано от Ohi на 07.12.02 03:30.



Тема Re: Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови [re: ...]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано07.12.02 03:37



Предпочитам това от колкото да се заяждам. Тук съм за да се разтоваря и правя това което ми харесва, а на теб като не ти е интересно не пиши и не ме чети.



Тема многонови [re: Ohi]  
Автор ДжoДo (обречена)
Публикувано07.12.02 16:36



Много преди нас са ГО търсили и много след нас ще го търсят онова истинското, съвършеното, неземното щастие.

Не вярвам, че е свързано с БОГ или с каквото и да е...

Просто то не може да съществува във формата, в която всеки от нас си го представя. Невъзможно е всички да са равно щастливи и удовлетворени...

Човекът е хищник все пак - не само в чисто физическия смисъл на думата - също и в духовен... За да е щастлив един, трябва да е нещастен друг... Кръговрат! .... Това е....

А вие го търсете!!!
Надявайте се!
Чакайте го!
Но не го търсете в БОГА! Поне не във вида, в който се опитват да ни го поднесат всичките съществуващи религии на света.

Имаше моменти в живота ми, когато мислех, че мога да вярвам в нещо, в религия да го наречем. Животът ми извъртя такива номера, че вече съм убедена, че нито една църква не може да ме накара да й повярвам... Не вярвам, че има БОГ! Не вярвам, че той може на едни да помага, а други да мачка! Не вярвам, че с молитви може да се спаси едно болно дете, че може да се измоли по-добър живот за бедните.....

За мен БОГ не е приятел.... не е и враг..... просто не съществува....

...And I think to myself, what a wonderful world!...


Тема годините летятнови [re: Дyx]  
Автор Aledar (демон)
Публикувано07.12.02 17:19



щастлива... одушник...

Чувала съм, че щастието е привилегия на глупавите. Умните мислели прекалено много, за да бъдат щастливи.

Веднъж съм търсила помощ от бог... не съм вярваща, но вече нямаше други алтернативи... надявам се никога повече да не ми се налага.

Не ме карай да мисля, Дух. Това ме наранява.


dear god make me a bird so I can fly far far away from here


Aledar~

Редактирано от Aledar на 07.12.02 17:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.