Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 07.06.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: годините летятнови [re: ДжoДo]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано08.12.02 02:40



Знаеш ли, онази същата вечер Искра радева изпя една песен с невероятен текст на Блага Димитрова и аз не знам от къде да си го намеря. Помня част от него и ще я напиша, а ти може да допълниш, ако имаш спомен.

........
........
Искаш с теб да останем добри познати,
как да разбирам това?
........
Устни които пареха безпощадни,
дружески да си мълвят?
......
Били сме най-близки, за това от сега нататък
ще сме най-чужди в света.




Тема Re: многонови [re: Kpъr]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано08.12.02 02:46



Нали се разбрахме, че мисленето не ни се отразява добре?

Ако приемем, че има Бог!
И това е критика!




Тема Re: многонови [re: Ohi]  
Автор Kpъr ()
Публикувано08.12.02 03:24



всъщност, именно....

ако приемем че има бог, значи можем да отхвърлим всичко друго (а защо? кой ни кара?), и да отхвърлим че човек е хищник, въпреки че еволюцията примерно доказва това...

а ако човека си е хищник, доказва ли това нещо? например, че не може да си създаде бог? защо, смятам че може. създава го, защото това му дава възможност да задоволи потребността си на хищник... когато дебне духовна храна.
а питомен ли е бога, щом е отгледан в мислите на хората??? или е някой друг. техния създадел, който може да бъде приятел, защото може и да не е питомен или опитомен (не откликва на молби), може да е див... също , подобие е човека :)



Тема Re: многонови [re: ДжoДo]  
Автор Лъчeзapнa (listless)
Публикувано08.12.02 04:57



"Страданието е развитие" - не с молитви, със знание се спасява. Знанието дава Живот (и всички смисли - защото безмислие няма).

Поздрав и на теб .

Taнг Ра вижда !


Тема Re: Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови [re: Дyx]  
Автор Лъчeзapнa (listless)
Публикувано08.12.02 04:55



Каквото и да става
хората са неразумни, алогични и егоцентрични,
обичай ги, каквото и да става.
ако правиш добро, ще те обвинят в егоизъм и задни мисли,
прави добро, каквото и да става.
ако успееш, ще се сдобиеш с фалшиви приятели и истински врагове,
стреми се да успееш, каквото и да става.
доброто, което правиш, ще бъде забравено утре,
прави добро, каквото и да става.
честността и откровеността те правят уязвим,
бъди честен и откровен, каквото и да става.
онова, което си градил с години, може да бъде разрушено за една нощ,
продължавай да изграждаш, каквото и да става.
хората истински се нуждаят от помощ, но ще се нахвърлят върху теб, ако им помогнеш,
помагай, каквото и да става.
дай на света най-доброто от себе си и той ще те отритне,
дай му го, каквото и да става.


/надпис на стената на Шишу Баван,
дома за деца на Майка Тереза в Калкута/



- - - - - - - - - - -
Повярвай - ТЕЗИ хора наистина имат щастието в себе си - когато го раздават
Много мили поздрави, Дух !

П.С. Отговорът беше "може" ;) но не като приятел (вън от теб), а като Единосъщие (дай Боже ;)

Taнг Ра вижда !


Тема Re: Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови [re: Дyx]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано08.12.02 06:28



ayde stiga ve4e za gospod dayte sq malko za satanata pone mi zvy4i malko po interesno



Тема Re: Може ли БОГ да бъде най-добрият приятел?нови [re: ...]  
Автор Лъчeзapнa (listless)
Публикувано08.12.02 06:42



той нещо друго ли е
а защо ти звучи по-интересно - той иска нещо в замяна, пък първия ти дава всичко без замяна ;) ама ти го дава чаааак, когато сам можеш да си го вземеш, пък тоя, който сега диплим иска да ти го даде без да можеш сам да си го вземеш
е кое му е интересното тогава - както дал, така и взел - не можеш ли сааам ... ........

Taнг Ра вижда !


Тема Кръг, аз си мисля, ченови [re: Kpъr]  
Автор ДжoДo (обречена)
Публикувано08.12.02 12:14



Не човек е подобие на бога!

Точно обратното! Бога е подобие на човека. В тази връзка.... естествено БОГ Е ХИЩНИК!!
Всяко същество в природата живее за сметка на друго... не сте ли се замисляли?!? С какво е различен човека от милиардите живи твари, пъплещи по планетата????

Всъщност си го казал много добре - напълно подкрепям мнението ти - особено за духовното хищничество...

По въпроса за мисленето... не обичам да ми налагат нещо без да се съобразяват с това, че мога да разсъждавам. Така и с БОГА! Бог няма - има безкрайна вселена, която е необозрима за малките ни човешки мозъчета и ние се опитваме да й дадем човешки образ и някакви мними добродетели...
Във ВСЕЛЕНАТА като безкрайност вярвам, но не вярвам, че тя може да ми помогне или ще се загрижи по някакъв начин точно за мен, ако й вярвам безумно и безрезервно!!!!(В никакъв случай пък, ако ходя да й паля свещи или да се кръстя пред накокви картинки...)




...And I think to myself, what a wonderful world!...

Редактирано от ДжoДo на 08.12.02 12:21.



Тема Re: годините летятнови [re: Дyx]  
Автор Aledar (демон)
Публикувано08.12.02 12:36



Проблемът ми е, че усещам. Усещам всяка частица. Не мога да спра, напразно се наказвам... Усещам болката на тези около себе си. Усещам... чувствата ми са като смъртта, обтегнати до болка. Как може това да ме направи щастлива? Има един израз - "цялата болка и мъка на света в един-единствен миг". Това са чувствата от мен. Затова понякога... изпитвам слабост... и искам да не чувствам нищо. Да не бъда с мъж, когото обичам, защото любовта ми е най-болезнена от всичко. Да не съм заобиколена от приятели, защото тяхната болка е и моя. Искаше ми се да се затворя в мрежата и никога, никога повече да не излизам риъл, защото... навън е ужасно. Толкова се молех да не усещам, че се сбъдна за малко. И, казвам ти, Дух, няма да го допусна никога повече да не усещам! Щото имало и по-лоша болка от болката на пълнотата - болката на пустотата.
Предпочитам вече да съм пълна, но да не позволявам да се пре-пълвам, затова и нет-а може да е одушник.

Не знам какво ще разбереш от тези хаотични мисли...


Алиса

dear god make me a bird so I can fly far far away from here

Aledar~


Тема Re: годините летятнови [re: ДжoДo]  
Автор Aledar (демон)
Публикувано08.12.02 12:38



точно

dear god make me a bird so I can fly far far away from here

Aledar~



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.