Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:38 26.06.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема виртуална сериозност/виртуално майтапененови  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано19.06.02 02:29



начи, пишещите в клубовете се разделят на 2 вида:
(изключвам тези които избиват нещо, свалят се с всичко де що има крака, питат за конкретни проблеми и тн.)

:сериозни и несериозни.

едните си правят купона, или пишат бъзици - другите разискват там някакви теми в дълбочина.

от къде идва разликата аджеба. що едните гледат на нета по един начин, а другите по друг.

ми - според мен - 2 неща.

по-незабележима граница е българи в БГ/ българи другаде.
понеже и бес тва родната обстановка не е особенно приятна - защо трябва и в нета да се налага да си сериозен - даи поне там да има купон (след като там, в нета, няма заплати, шефове, парични проблеми и други подобни простотии)
а БГ в чужбина - ми, материално-уредни проблеми няма, ама разликата в културния фон на страната и човека, и разликата в изразните средства (тва че се мисли на БГ, но се приказва на чужд език) просто си води до плиткота (в повечето случаи) на общуването. съответно в нета се компенсира с дълбота :)

и 2) -както някой вече беше писал - хората под 30 търсят отговори. на разни въпроси за живота и хората, и защо еди как си става. или ако имат отговори сверяват своите си отговори с тес на други.. или просто не си вярват съвсем на отговорите и убеждавайки други се опитват да се убеждават себе си.
хората над 30 - отдавна са намерили каквито отговори им трябват, и са си напълно сигурни в тях - и най-малко не им е интересно да ги разискват. все едно да разискваш правилния начин за ядене на супа с лъжица. ми просто ядеш супата и тва е - тоест - просто си живееш живота и тва е (което те са светнали как става бес много много задълбаване 'ама защо')

разбира се, тва е много общо, и не казвам че важи за всички случай - ама се случва (тъй като гледам) често. и комбинаците под30/вБГ, над30/не-в-БГ, също покават принзаци и на двата елемента (противоречиви). е, някой само разбира се, трудно е да се обобщава.

_____________________________
Always remember you're unique, just like everyone else

Редактирано от koroviev на 19.06.02 02:35.



Тема Кво, кво, кво?нови [re: koroviev]  
Автор Coня (Дете на нощта)
Публикувано19.06.02 03:49



Сигурен ли си ,че това НАИСТИНА е оптималната ти формулировка?
Според мен хората не са видове, а индивиди. А и изсмукваш от
пръстите си това схематизирано деление...не, не, приятелю, непременно опитай отново:))))
Ще следя изявите ти тук с буден интерес

Разкажете ми приказка...


Тема Re: виртуална сериозност/виртуално майтапененови [re: koroviev]  
Автор (Черна котка)
Публикувано19.06.02 04:41



Мда де, трудно е. Аз съм... знаеш в коя група. От 7 години съм извън БГ, и когато контактувам с тукашни хора, мисля на английски. Когато пиша в клубовете или говоря с българи по телефона, мисля на български. Превключването ми е автоматично, просто си става в зависимост от това къде с кого говоря.
В клубовете мога и бъзици да си правя, мога и съвсем сериозно да дискутирам по тема. Зависи обаче как я възприемам аз самата. Зависи си напълно и изцяло от мен и виждането ми.
Струва ми се неоправдано да разделяш хората по местоживеене. Ако има някакава разлика, то тя е във възгледи и постигнати цели, а не дали се майтапят или са сериозни.
Иначе, за годините и задаваните въпроси, да, почти съм съгласна с теб :-)

Don’t try to change the world, just change the subject.

Редактирано от BИ на 19.06.02 04:46.



Тема Re: виртуална сериозност/виртуално майтапененови [re: koroviev]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано19.06.02 07:59



Е, хубаво де, ама ако си около 30-те как ще се справиш със сериозността..или с майтапенето ;-) ... според зависи...аз затова си пиша както в 20-30, така и 30-40...в единия разсъждавам, в другия се майтапя :-)..а в 60-160 направо се лигавя
Според мен всичко си е индивидуално, обаче същността на човека се отразява в най-чист вид тук...Досега съм нямала изненади при запознаване в реалното..каквото съм виждала в клубовете, същото съм виждала и на живо..или може би вече така ми се е замъглило всичко, че не знам кое съм видяла виртуално и кое реално...толкова са ми "стари" познатите



Тема Re: виртуална сериозност/виртуално майтапененови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано19.06.02 09:36



Ми защото с мен не си се запознавала... да знаеш какво усмихнато кротко агънце съм в реалното
Ако не ме ядосват де



Тема Re: виртуална сериозност/виртуално майтапененови [re: koroviev]  
Автор Ginger (вкусла)
Публикувано19.06.02 09:46



не е баш така
аз така погледнато е много трудно да реша къде точно съм....значи нито годините ми отговарят, нито местоположението ми е българско, нито пък пиша сериозни неща през повечето време.....малеееее ми аз хич не съм за тука тогава хихи
може би делението трябва да е на хора, осъществили голяма част от желанията си,и хора на които това тепърва им предстои..или пък просто са прекалено мързеливи да накарат нещата да се случват? а това не зависи от това дали си в село Долно Нанагорнище в БГ или се разхождаш след работа из Лондон да речем..ммда...може би можем да ги наречем мотивирани и немотивирани хора?! хм



Тема Re: виртуална сериозност/виртуално майтапененови [re: koroviev]  
Автор Molly ()
Публикувано19.06.02 09:59



бе май не е съвсем така... ми като чета това просто не се намирам... според мен не може да се принадлежи на една само от изброените категории, това си е нагласа, настроение дори ... Джинджър го нарече много сполучливо "мотивировка" ...

примерно аз имам дни, в които съм сериозна до безобразие, трагедия направо... и тогава точно не пиша изобщо, ми хората не са ми виновани, та да им развалям настроението ...(за щастие рядко ми се случва де)
но пък има и дни , в които просто ми се приказват глупости , и го правя

да не говорим пък че с майтапене , както го наричаш, могат да се кажат и много сериозни неща




Тема Re: виртуална сериозност/виртуално майтапененови [re: koroviev]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.06.02 10:02



наблюденията ти са по-скоро верни. Така нареченето "бъзикащо" отношение се среща по-често при по-зрелите, със стабилен социален, семеен и професионален статус, с добро самочувствие.
Когато човек е притеснен му се иска хем да намери отговор на своите въпроси, хем да забрави проблемите си като се зарови в вътрешните противоречия на други хора.
Но и това е условно разделение. На някои хора им се разискват сериозни проблеми, на дурги им се лафи. Има моменти когато пък ти се разисква сериозно и такива когато за нищо не света не ти се задълбава в общочовешки проблеми.

You can get more with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. - Al Capone


Тема Re: виртуална сериозност/виртуално майтапененови [re: eлия]  
Автор Alanon Druid (магьосник)
Публикувано19.06.02 10:11



Свалчица значи:)))))
Ми тя може хетеросексуална да е Pусокоса Елия(само не знам дали си със сини очи)
Пък за кроткостта ако ти прочете изследването за мъжете знам ли, май по-скоро хапеш като скорпион:)))

Ама хайде да не ти развалям флиртчето:)))

Любовта е мистика, а сексът магия!


Тема Re: виртуална сериозност/виртуално майтапененови [re: koroviev]  
Автор Alanon Druid (магьосник)
Публикувано19.06.02 10:15



Bсеки мисля се държи според моментното си състояние, не че и годините не влияят ама такова разделение е крайно неточно и схематично.

Любовта е мистика, а сексът магия!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.