Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 19.05.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Жените и приятелството!нови  
Автор Лин (...)
Публикувано20.06.02 07:25



"Роб ли си ти? Тогава не можеш да бъдеш приятел. Тиран ли си? Тогава не можеш да имаш приятели.

Прекалено дълго са били скрити в жената робът и тиранинът. Затова жената още не е способна на приятелство. Тя познава само любовта.

В любовта на жената има несправедливост и слепота към всичко, което не обича. Дори и в осъзнатата любов на жената има все още наред със светлината внезапни набези, мълнии и нощ.

Още не е способна на приятелство жената: все още жените са котки и птици. Или в най-добрия случай - крави.

Още не е способна на приятелство жената. Ала кажете ми вие, мъже, та кой от вас е способен на приятелство?

О, тази ваша нищета, мъже, и вашата свидливост на душата! Колкото вие давате на приятеля си, толкова съм готов аз да дам дори на своя враг и все пак няма да стана от това по-беден.

Има другарство: дано да има и приятелство!

Тъй рече Заратустра."

Обичам Ницше, това дори е слабо казано. Обичам и приятелите си. Без някои от тях не мога, както и те без мен.
Обаче ей с това чудо по-горе не мога да се примиря... Писано е преди малко повече от 115 години.

И вие ли смятате, че жените не са способни на приятелство, за Бога?
И че всяко изключение от това правило по-скоро го потвърждава, отколкото обратното?



Тема Напротив,нови [re: Лин]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.06.02 08:39



смятам точно обратното.
Мъже, не ме бийте !

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Аз също,нови [re: nbb]  
Автор Лин (...)
Публикувано20.06.02 08:49



даже вярвам в това!

Обаче това за кравите направо ме довършва... все не мога да го докарам на килограми!

А то... ако нямаш достатъчно килограми, не можеш и да мучиш достатъчно... благозвучно!




Тема Re: Жените и приятелството!нови [re: Лин]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано20.06.02 10:31



ами то Ницше през целия си живот е спал само веднъж с жена и тя се оказала сифилистичка...

разбираемо е защо не е обичал особено жените, но в този случай неговата философия не е обективна. всъщност лично на мен и останалото от неговата философия не ми допада особено. най малкото начина по който го казва...


жените /поне повечето/ сякаш са по импулсивни, управлявани от емоции. може би ницше е имал предвид, че на тях не може да се разчита като на приятели. де да го знам, може по онова време и така да е било, но в момента определено не е - има голямо изравняване в начина на мислене на мъже и на жени. вече трудно може да се постави бариера между двата пола.

друг въпрос е, че когато има любов не може да има приятелство...

яямммммм


Тема Re: Жените и приятелството!нови [re: Лин]  
Автор Ambrozia (непознат)
Публикувано20.06.02 10:51



Честно, моите приятели са предимно мъже, с жените много рядко установявам такива трайни приятелски чувства. Веднага се усеща нещо, което е привидно и неискрено и в такива случаи предпочитам да запазя познанство като форма на дипломация


Истинските приятелки са много малко и са много ценни, като хора



Тема Найн!нови [re: Лин]  
Автор kenny mccormick (A W E S O M E)
Публикувано20.06.02 11:13



имах една много добра приятелка.. всичко споделях, говорехме си беше много яко.. оказа се че тя ме е харесвала през цялото това време и само се е правила..
сега я избягвам, просто не ми е приятно когато ти мислиш за един човек като на истински приятел той да ти гледа в гащите

Picture me Rollin'



Тема Re: Жените и приятелството!нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Лин (...)
Публикувано20.06.02 14:04



Говори ми, говори ми...


И все пак някои неща Ницше ги е казал красиво, Ветре, например това:
"Само който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда"...


Разбирам, че твоят отговор на моя въпрос е "по-скоро да"

А по "другия въпрос" - е, ще изчета първо темата



Тема Re: Жените и приятелството!нови [re: Ambrozia]  
Автор Лин (...)
Публикувано20.06.02 16:10



Ами аз защо мислиш питам - то Ницше си е само върхът на айсберга...




Тема Re: Найн!нови [re: kenny mccormick]  
Автор Лин (...)
Публикувано20.06.02 16:32



Ей на това казвам ясен отговор!


А сега, Кени, си представи, моля те, че си жена.
И че това същото, дето го разказваш, ти се е случвало не само веднъж.
Само че през цялото това време те гледат и не само в гащите - жените, знаеш, имат и други работи за гледане...

Е?! Представи ли си го?
И кой се оказва, че не може да бъде приятел?

Исках да кажа, че случки много и най-разни...
Пожелавам ти да "се опазиш" от псевдоприятели - това все пак е по-важно, нали?!

От който и пол да са



Тема Re: Жените са най добрия..нови [re: Лин]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано20.06.02 17:21



приятел на човека




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.