Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 27.09.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Гаранция за приятелствонови  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано18.06.02 15:50



Приятели,

От Банката ми казаха, че за да ми отпуснат заем, ми е необходима гаранция от двама платежоспособни приятели.
Та моля ви - условието да са приятели мисля че го има черно на бяло след като са в едноименния клуб - може ли да вдигнат ръка платежоспособните - аз ще им покажа къде да се подпишат.

Благодаря ви предварително!


-------------------
*Homo Ludens е жив и е добре.
(вж. Huizinga и Constant)


Тема А каквинови [re: Homo Ludens*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.06.02 15:57



са критериите за платежоспособност ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: А какви [re: nbb]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано18.06.02 16:02



ами подобни са на тези за приятелство:
- трябва непрекъснато да доказваш, че може да се разчита на теб



-------------------
*Homo Ludens е жив и е добре.
(вж. Huizinga и Constant)


Тема Re: Гаранция за приятелствонови [re: Homo Ludens*]  
Автор TePe3a (непознат)
Публикувано18.06.02 16:09



Какъв заем пък и ти? Нали знаеш, че тук заеми дават само на тези, които докажат че нямат нужда от тях.:))))
Пък и с приятелството май е така...



Тема Re: Гаранция за приятелствонови [re: TePe3a]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано18.06.02 16:20



Права си да знаеш за приятелството ...
май колкото си си по самодостатъчен и колкото повече си разбрал, че щастието ти зависи единствено и изцяло от теб - толкова повече приятели печелиш...

(сега работя по въпроса да си повярвам, че и от пари нямам нужда - та дано отпуснат тоя заем..., щото... адски ми трябва! ;-)

-------------------
*Homo Ludens е жив и е добре.
(вж. Huizinga и Constant)


Тема А, не се заблуждавай,нови [re: Homo Ludens*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.06.02 16:27



така няма да стане. Наистина трябва да повярваш.
А за какво са ти пари ? Убедих се, че и без тях се живее, даже е по-лесно.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Гаранция за приятелствонови [re: Homo Ludens*]  
Автор TePe3a (непознат)
Публикувано18.06.02 16:28



Аз много обичам да давам пари назаем, обаче никога нямам. Няма значение колко пари ще минат през ръцете ми - просто успявам да ги стопя, да му се не види!!!! И ей така. като ми поиска приятелка и много кофти се чувствам.
А иначе супер си ме разбрал за приятелството и кредитите.:))))



Тема Re: А каквинови [re: Homo Ludens*]  
Автор sazertsatelkata (нишкаОТвретено)
Публикувано18.06.02 18:23



За мен приятелството е като кредит на доверие, поне в началото винаги е така. После следва дълъг градеж. И ако едната страна гради повече, градежът става крив и рано или късно рухва.
Затова си мисля, че приятелството е най-вече равнопоставеност и взаимност, далеч от вякакви сметки и доказванки. Просто трябва да ти идва от вътре.



Тема Re: Гаранция за приятелствонови [re: Homo Ludens*]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано18.06.02 22:58



...тази дума "печелиш" не ми е съзвучна с приятелство,...при него освен печалба има и даване...позицията на sazersatelkata доста по-добре ми звучи ,...когато си си самодостатъчен и... печелиш...приятелства,а не ги търсиш(не са ти необходими щом се чувстваш щастлив само със себе си),... се прполага,че никога няма да разбереш тези,които не са си станали самодостатъчни или не искат да са такива...и сами търсят приятелството...и искат да го има,а не да са си самодостатъчни,дори и само заради това, да направят някого другиго щастлив ако те самите са щастливи...и го доказват непрекъснато...,и правят компромиси в името на това приятелство...
...ами ако си постигнал самодостатъчността(виждам ,че си убеден в щастието постигнато чрез нея)...вземи и си стани си гарант сам ...,а понякога сваляй поглед от себе си,оглеждай се, и ще видиш адски много самотни хора,които чакат да им обясниш как да си станат самодостатъчни...,така че да нямат нужда от никого,а хората да се редят на опашки пред дома им,за да връчат печалбата им(т.е. да им дадат своето приятелство)...,а може би трябва да си слагаме капаци, за да не ги виждаме и да не ни се нарушава щастливата самодостатъчност

Редактирано от publika на 18.06.02 23:02.



Тема Re: Гаранция за приятелствонови [re: Homo Ludens*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано19.06.02 00:31



брей - доста сериозни мнения се натрупаха, обаче нещо не виждам вдигнати ръце

отдавам го на временна липса на платежоспособни приятели, а не на това, че щом опре до конкретни действия приятелите предпочитат да се измъкват като ти обяснят колко си неправ в разбирането си за приятелството ;-)))


(и хора - аз се шегувам и се забавлявам - правете го и вие - понякога - не всичко трябва да се взема на сериозно! ;-)

-------------------
*Homo Ludens е жив и е добре.
(вж. Huizinga и Constant)



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.