Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 13.06.24 
Контакти
   >> Приятели
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема оплакваненови  
Автор whateвъp (непознат)
Публикувано18.06.02 06:42



Напоследък около мен се е навъдила една особена порода животни. Едни такива, които си мислят, че правят много за мен, щото виждат, че ми е добре и се ласкаят (и ми го натякват) да си мислят, че аз съм добре, щото те 'полагали' много усилия. Да, ама не. Един вид, ти не се оплакваш, всичко ти е наред, аз ти давам каквото трябва, а ти дори неблагодарничиш. Говеда. И интересното е, че аз въобще не се опитвам да им намекна колко малко очаквам от тях (поради това, че до момента не са дали кой знае какво), а животните веднага си намират повод да ми наврат в лицето собственото ми 'доброчувствие', което съм си издействало само. Майната им.



Тема Re: оплакване [re: whateвъp]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано18.06.02 08:17



...ами случва се,...има такива животни ..,даже когато те "изсмукват" като пиавици, те изискват от теб да си им благодарен...,като благодеяние го броят...
...бъди търпеливо,и великодушно...и се опитвай да съзираш и положителни ефекти от контактите си с тях......не може да ги няма
...и с очакването правилно постъпваш......ама все така се случва,че някой ти навира собствената представа за твоето очакване(което го няма де)...и пак си виновно
...хайде,...свиркай си



Тема Добре де...нови [re: whateвъp]  
Автор eлия ()
Публикувано18.06.02 10:19



Има една такава приказка... че насила може да се вземе... насила не може да се даде...
Това, че някой има претенции за твоите благодрности... означава простичко, че си допуснал/а наистина нещо да се направи за теб... под благовиден повод или по друга причина...
Това добре... но щом ти тежат изискванията за благодарност, изразена по неподходящ от теб начин... простичко спри да получаваш...
Въпроса не е в това какво ти очакваш - както си написал/а - от тези хора... а какво допускаш да получаваш...
Според мен де



Тема Re: оплакваненови [re: publika]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано18.06.02 14:18



ами човек не трябва да се закача на представата на другите за него. т.е. не трябва да се опитва да им угоди :))

това се постига с действия, а когато е нужно може и да се заяви като факт разбира се :))

лично на мен ми се е случвало представата, която имат познатите за мен да не отговаря на вътрешната ми реалност и ми костваше много усилия да преодолея това...

яямммммм


Тема Re: е какво толкова? :)нови [re: whateвъp]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано18.06.02 14:22



може би те имат нужда от твоята помощ и го показват по този странен начин :))

и може би ако им кажеш благодаря и покажеш, че цениш това, което си мислят че правят, ще им стане по добре и ще те оставят и теб на мира :)) защо не опиташ? ;))

това е малко като при подаръците - може да е нещо съвсем безполезно, но все пак е радостно че някой се е сетил да ти подари нещо :))

яямммммм


Тема Re: оплакваненови [re: whateвъp]  
Автор Alanon Druid (магьосник)
Публикувано18.06.02 14:26



Ще ти разкажа приказката за кактусчето:

Един човек загрижен и с най-добри чувства за своето кактусче го поливал по два пъти на ден и то разбира се накрая изгнило, при все, че той мислел, че му прави добро.

Едно нещо дали е добро се определя по крайния му резултат.:))
Даването е акт на свободната воля, взимането също. Истинското даване е безкористното, другото е търговия...

Любовта е мистика, а сексът магия!


Тема Re: оплакваненови [re: whateвъp]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано18.06.02 18:21



тва ми звучи като случая
"аз съм много умна, но ти си с мене заради големите ми цици (и въпреки че съм умна). а аз пък обичам малки и стегнати цици - у бе, как може да си с мене заради нещо кофти в мене " :))

те си мислят че си с тях за едно (което ти дават), пък ти си заради съвсем друго :).
и може би чакат същото от тебе - аре кога и ти ша ми дадеш?

в общи линии - трябва да има яснота - другите не винаги ценят точно тва което ти си считаш за качества в теб. може пък да ценят точно тва което считаш за недостатъци :)
тва нали - от тяхна гледна точка - на тези които распраавяш.

има ли връска или ли пак си исмуках нещо не особенно свързано от пръстите?:)

_____________________________
Always remember you're unique, just like everyone else


Тема Re: оплакваненови [re: publika]  
Автор whateвъp (непознат)
Публикувано18.06.02 20:09



Ти май си най-близо до това, което съм искало да кажа. :)



Тема Re: оплакваненови [re: whateвъp]  
Автор Ginger (вкусла)
Публикувано18.06.02 22:40



уф, толкова познато ми звучиш че имам чувството че страдаме от едни и същи хора...мразя когато нямат личен живот и се бъркат в моя със съвети и мнения и после не дай си боже ако се издъня се почва...аз нали ти казах,ама ти упорито магаре такова...мразя да ми се дават съвети когато не съм искала..мразя друг да ми живее живота



Тема Re: оплакваненови [re: whateвъp]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано18.06.02 23:07



...ами така е защото го изпитвам на гърба си...,просто ми звучи много познато...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.