Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема cherno bialata fotografiaнови  
Автор soft` ()
Публикувано09.08.99 16:50



ne vi li kefi po-veche ot cvetnata.... lichno az sum privurjenik na cherno bialata zashtoto osvetlenieto e strashno vajno i pridava kolorita na cvetovete( tiahnata cvetnost)...

Тема cherno bialata fotografiaнови [re: soft`]  
Автор палавата ()
Публикувано11.08.99 23:50



наистина черно-белите снимки са по-впечатляващи ! не мога да си обясня защо

Тема cherno bialata fotografiaнови [re: палавата]  
Автор unknowN ()
Публикувано13.08.99 00:24



По принцип черно-бялата фотография е професионална, а цветната е любителска.

Тема cherno bialata fotografiaнови [re: unknowN]  
Автор St... ()
Публикувано13.08.99 04:30



Mnoko liubitelsko izkazvane neizvestnia. I az dosta vreme biah fan na B&W , no se okaza, che prosto ne poznavam cvetnata. Da se raboti s cvetove ne e vsekimu rabota. Krotak primer: http://www.myth.com/ Tova e edno ot mestata, koito mi promeniha mnenieto po vaprosa.

Тема cherno bialata fotografiaнови [re: soft`]  
Автор Lady ()
Публикувано13.08.99 23:18



Ne mozhe da se kazhe CB e profesionalna, drugata ne e, tova e povece ot povurhnostno kazano, iavno ne si zapoznat mnogo s vuprosa. Fotografiata e kato vsiko drugo iskustvo, ima tolkova mnogo stilove, makar ce e sravnitelno mlada, tia e mnogo povliana ot celia put na iskustvoto do tozi moment. No otkakto i kompiutrite se namesiha tia suvsem se promeni, spored men mina edno nivo napred. ne govoria za digitalnite fotoaparati, a po-skoro za vsicki tezi programi kato Photoshop, koito mogat da napraviat magia ot snimkite ti. No naposleduk vsicki izkustva taka se prepletoha, risuva se vurhu fotografii, praviat se diaborami i kakvo li oshte ne. Spiram za sega. E dano da ima s koi da si govoria na tazi tema.

Тема cherno bialata fotografiaнови [re: soft`]  
Автор Nefela ()
Публикувано16.08.99 18:40



Истината е, че все повече масовата (ако това се има предвид под непрофесионална) фотография се свързва с нейната цветна версия. Отдавна се откъснах от тази сфера и не претендирам за особена компетентност. Затова ще съм благодарна ако ме поправите. Аз поне, в България, не съм попадала на автоматизиран процес по проявяване и копиране на черно-бяла фотография. Тя става все по-недостъпна, по-скъпа, по-неатрактивна. По тази причина (много далеч от изкуството и много по-близо до ежедневното приложение) може би се поражда и асоциацията на цветната фотография с непрофесионализма. Пак повтарям - това няма нищо общо с фотографията като изкуство. А по въпроса на soft. Харесвам чернобялата фотография повече. По същата причина, по която предпочитам графиката пред живописта. Всъщност, "харесвам" не е точната дума. Дори може би "харесвам" е по-подходяща за отношението ми към цветната. За чернобялата ще използвам "въздейства". Ще го формулирам така: много по-вероятно е да ме впечатли ч/б фотография, отколкото цветна. Да, така вече е коректно. А защо е така, сигурно мога да опитам да обясня, но причината е изцяло субективна. И едва ли ще се поддаде на рационално обяснение. поздрави

Тема informacia za Nefela i za vsichki interesuvashtiseнови [re: soft`]  
Автор Lady ()
Публикувано16.08.99 21:51



V mnogo foto-atelieta kopirat cerno-beli filmi na cvetna hartia, sushto taka proiaviavat filmi po ruchnia proces. A ot skoro izlezoha i nova generacia cerno-beli filmi na KODAK, izobrazhenieto pri koito se poluchava na principa na cvetnoto i se proiaviavat po cvetnia proiavitelen process C41. Tova e koeto moga da kazha,cerno-beli filmi s prekrasno kachestvo ima na vsiakude samo che ne sa osobeno populiarni za masovia potrebitel. Za izraznostta mozhe da se pospori. Ima i prekrasni cvetni fotografii, no na men sushto poveche mi vuzdeistvat cerno-belite. naposleduk sum zapalena po digitalnata obrabotka na snimki, mogat da se napraviat velikolepni neshta, dava golemi vuzmozhnosti, dava poveche svoboda na izraziavane, priblizhava photographiata do zhivopista. Chuvali li ste za takiva imena kato Jerry Wellsmann, Misha Gordin, tehnite proizvedenia suzdavat edna surrealistichna kartina, koiato e oshte po-vuzdeistvashta poradi realnosta na obrazite. Eh kakvo da vi napisha oshte, vliubena sum vuv fotografiata............tova e.

Тема informacia za Nefela i za vsichki interesuvashtiseнови [re: Lady]  
Автор Goldy ()
Публикувано17.08.99 09:57



Лейди, ще ти бъда много благодарна , ако , като научиш за някоя изложба , споделяш тук кога и къде може да се разгледа ! :)

Тема Lady [re: Lady]  
Автор Nefela ()
Публикувано22.08.99 16:29



Здравей отново, За варианта черно-бял филм и цветно копиране, знам. И знам, че се получават страшно интересни ефекти. Обичам чернобели снимки, копирани в кафяво. Изглеждат като че ли са правени през Отечествената война ;)). За новите КОДАК не знаех. Виждала съм как изглежда отвътре машината за проявяване по С41 ако се пусне чернобял филм. Но това навремето. По онова време всички черно-бели филми се пращаха във ФОХАР за проявяване и ако не се загубеха, се връщаха след една седмица... За Misha Gordin съм чувала. Нали са негови SHADOWS OF THE DREAM и CROWD. Или греша? За съжаление, Jerry Wellsmann нищо не ми говори. Къде мога да видя нещо негово? Аз пък харесвам R. Mapplethorpe. Обичам изчистените линии и образи. Сигурно звучи малко глуповато, формулирано така, но обичам опростяването... Другият проблем е, че се чувствам малко нелепо да обяснявам защо ми харесва нещо... Е, надяввам се, ще си говорим още. Извинявам се за забавянето. Вече съм на линия...

Тема za Nefelaнови [re: Nefela]  
Автор Lady ()
Публикувано22.08.99 18:25



hei zdravei nefela, Mnogo se radvam che sreshtam oshte edin fen na Misha Gordina ili tui narechenata "conceptual photography". Dobre che go ima veche internet, za da moga da se naslazhdavam na celite serri SHADOWS, SHOUT, CROWD, DOUBT... Sigurno znaesh veche tozi address, i vse pak shte ti go dam: http://bsimple.com/home.htm Za Jerry Welsmann moga da govoria sushto s chasove i da ahkam, kak e vuzmoshno da sa se praveli takiva neshta oshte predi suzdavaneto na compiutera, samo s metodite na fotografiata, kato togava dori te sa bili dalech ot suvremennite techniki. No razbira se dalech ne tova e nai vazhnoto...simvolite mu sa mnogo izchisteni i dulboki, predpolagam che shte ti dopadnat: http://www.uelsmann.com/ http://www.arts.ufl.edu/ART/creative_photography/faculty/jerry_uelsmann/portfolio.html A za Robert Mapplethorpe razbira se sum chuvala, goliamo ime e vse pak, ima strahoten uset za komposicia, edni ot nai-hubavite naturmorti koito sum vizhdala sa negovi tvorenia. E chakam s neturpenie da si pogovorim oshte; i az obicham chistite linii i obrazi, taka che ako se seshtash za niakoi drug tvoi liubim fotograf ili puk hudozhnik, shte mi e interesno da go spodelish s men.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.