Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Зарядно?нови  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано08.05.07 12:45



Купих си апарат Канон А540, но ми яде алкалните батерии за отрицателно време. Не знам дали това е нормално, затова моля притежатели или ползвали такъв апарат да кажат впечатленията си.
Като го взех и докато му разгледам и разуча функциите и менюто, няколко снимки и....батериите се скапаха. Сложих нови. С тях направих около 30 снимки и пак заминаха. По описание с такива батерии трябва да направи 90 снимки с включен дисплей и светкавица на всеки 2 щраквания.
Това е едната ми молба-въпрос - за това колко издържа апаратът с алкални батерии.
Другата е за това какво зарядно ще ме посъветвате да си купя. Ясно е, че оригинално на Канон ще е най-добре, но то е около 130 лв. Гледам по магазините има едни на Варта с 4Х2500 мач батерии. Има и други - на Унирос пак с батериите. Има и на GP. Ползвали ли сте такива, имате ли идея кое като марка е по-добро?
А вие какви ползвате и какво ще ме посъветвате да си потърся, но да е на по-сносна цена?
Благодаря!





Тема Re: Зарядно?нови [re: Чepпak]  
АвторRetro (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 20:10



Преди около две години,си купих цифров фотоапарат "SAMSUNG - DIGIMAX 370".Няма да ви описвам впечатленията си,защото сте го преживели.Докато разучавах апарата,един комплект алкални батерий.С втория,30 - 40 снимки.Бях твърде неприятно изненадан,но всичко си дойде на място,когато прочетох в книжката,че консумацията е 2 АМПЕРА.!!!От този момент започнах да търся подходящи акумулатори.По професия съм слаботоков инженер и изрових всичко за акумулаторите от Интернет.Оказва се,че тези прости нещица изискват доста сложна подръжка.От зарядните,които се продават в търговската мрежа,почти нито едно не отговаря на изискванията на акумулаторите.Скъпите,които споменавате,не съм и поглеждал,заради смешнните,космически цени.За тези пари,можеш да си купиш два броя DVD.Може някой да не е съгласен,но най добрия вариант е Ni-Cd или Ni-MN ,които се зареждат в продължение на 14-16 часа с 1/10 заряден ток от капацитета им,обезателно чрез генератор на ток.Времето на зареждане може да бъде до една седмица,без да им се отрази.Акумулаторите трябва да се зареждат често и особенно преди ползване.Така карам вече две години с два комплекта от 2200mA/h.



Тема За акумулаторитенови [re: Retro]  
Автор Бopeтo (непознат)
Публикувано09.05.07 08:58



Алкалните батерии имат голям капацитет, но и високо вътрешно съпротивление. При дръпване на голям ток напрежението им пада. Те са изключително неподходящи за цифровите фотоапарати. Такива "изхабени" батерии изкарват още много на други устройства с по-малка консумация.
Подходящи са Ni-MH акумулаторни батерии. Те са с по-ниско вътрешно съпротивление. Зареждането с ток равен на една десета от номиналния им капацитет за 14 часа е най-безопасно. Но не е вярно че е добре да се дозареждат непрекъснато. Имат мемори ефект като NiCaq, въпреки че е по-малък. Най-добре е да имате два комплекта и всеки да го използвате до пълно разреждане, след което сменяте със заредени, а изтощените ги слагате да се заредят. Скоростните зареждачки са вредни за акумулаторите, освен ако са взети мерки за охлаждането им.
Заради тези неудобства всичките ми джаджи са с литиево-йонни акумулатори, които могат да се дозареждат по всяко време.


Македонското население се състои от българи турци арнаути власи евреи и цигани

Гьорче Петров


Тема Re: За акумулаторитенови [re: Бopeтo]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано09.05.07 09:32



Благодаря и на двама ви! Наистина в упътването се препоръчват Ni-MH батерии и аз именно за такива говоря по-горе, които са в комплект с споменатите зарядни. Забелязах и, че "изтощените" от апарата батерии на обикновено фенерче светят, та се късат

, а пък за дистанционно например, ще са като нови.
От прочетеното до тук си провя извода, че трябва да търся зарядно, в чието описание пише, че батерии с капацитет 2500 ма/ч (каквито се препоръчват от производителя на апарат) се зареждат за около 14 ч. Това би трябвало да означава, че зарадният им ток е около 1/10 от капацитета. Правилно ли съм се ориентирал?
За мемори ефекта знам и затова ще си взема 2 комплекта. Но как да разбера, че зарядното е с генератор на ток и какъв е другият вид който е желателно да избягвам - с трансформатор може би?

Редактирано от Чepпak на 09.05.07 09:40.



Тема Re: Зарядно?нови [re: Retro]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано09.05.07 09:38



В моята книжка не пише колко е токът на консумация, но пък пише, че за външо захранване трябва да се ползва адаптер на 2 А. Значи и моят ток е около 2А.



Тема Re: За акумулаторитенови [re: Чepпak]  
Автор Любитeл2 (минаващ)
Публикувано09.05.07 10:45



Мисля си че твърде много внимание обръщате на тия батерии. Аз съм с канон S2 и вече на над 8000 щракания. Това със зарядно и батерии ЦФЛ или нещо подобно (менте некакво) 2500мач. Все още си карат по 500-600 снимки на комплект, а зарадното ги зарежда за около 2.5 часа. С алкални батерии повече от 70-80 снимки не е правил...



Тема Re: Зарядно?нови [re: Чepпak]  
АвторW1OO (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 21:48



Много не вярвай на написаното в брошурите. И за моето Сони, което е с литиево-йонна батерия пише 360 снимки с едно зареждане, обаче реално изкарва 150.



Тема Re: За акумулаторитенови [re: Бopeтo]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано10.05.07 17:32



От стара детска играчка изкормих гнездото за батериите, свързах една лампа от мигачите на автомобила 12V/21W и си направих разреждачка. Сега не чакам като тебе да ми са разредят напълно батериите, а винаги преди заряд ги доизсмуквам с приспособлението. Така винаги и без да чакам знам колко часа да зареждам акумулаторите, щото винаги са напълно разредени преди заряд. И ми живеят доста.

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!



Тема Re: За акумулаторитенови [re: jordanvass]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано11.05.07 13:12



А не е ли вредно за батериите да се изцеждат до нула? Не трябва ли да има някакъв праг до който да се разреждат?



Тема Re: За акумулаторитенови [re: Чepпak]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано11.05.07 14:39



Ти непосредствено след разряда ще ги заредиш. Няма им нищо, ако се разредят докрай за кратко време. Важното е да знаеш колко да ги заредиш, а ако не си ги разредил докрай няма как да прецениш колко заряд им е нужен и има опасност да ги прегрееш. Само оловно-киселинните (автомобилните) акумулатори сулфатизират необратимо при дълбок разряд, но не и за кратко време. Разреждай си ги спокойно батериите, няма проблеми.

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.