Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Вече изкуках:))... помогнете plsнови  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 16:24



Извинявам се предварително, за поредната молба за помощ, но наистина не мога да преценя кои фотоапарат да си купя. Избрал съм последно Canon G6 и новия Canon S2 IS. Разликата в мегапикселите ми е ясна, но от тук нанатък просто не мога да реша, има разлика във фокусирането 9 точково и 1 точково, RAW i JPEG (тук също съм наясно), във вариото оптичното и прочие неща...направих един продавач луд да ми обяснява, но горкия човек не е професионалист:(( моля за съвет, и аз не съм професионалист - фотограф, занимавам се с дизайн, искам да си купя апарат и следващите 2-3 години да не го мисля:)) А всичко започна от това, че един приятел ме посъветва да си взема Canon A95, а друг SONY V1 :))))



Тема Re: Вече изкуках:))... помогнете plsнови [re: Cтeфaн]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 17:26



Interesno zashto tolkova si se natochil da dadesh edna bala pari za sapunerka, che i megapixeli, RAW...kaji kakvo shte snimash, i togava moje da se kaje kakav aparat e podhodiasht...tia digitalki za dobri za edni neshta i ne stavat za drugi, a i niama penkiler digitalka



Тема Re: Вече изкуках:))... помогнете plsнови [re: Cтeфaн]  
Автор 3orpaф-paтниk ()
Публикувано06.07.05 22:06



Здравей, приятел!
Погледнах ги и двата, не са от най-хубавите, които аз бих взел за професионална работа, но ако си решил да правиш реклама, няма да си заслужава да дадеш толкова пари за оптиката която имат, ако си решил да снимаш за удоволствие, то трябва да си с доста излишни средства, за да похарчиш около 1000-1200лв. за един апарат, който може да бъде заменен с по-евтин модел и ще ти върши добра работа. Матрицата сама по себе си е важен фактор, но има още един, това е обектива. Има фотоапарати с малки мартици които правят по-добри снимки от други които са с по-големи матрици и всичко това е заради по-качественият обектив.
Ако си решил да си вземаш дигиталка за да се снимаш, /и искаш даддеш повечко пари за да начешеш, я краста я его, или да се покажеш пред приятели/ вземи си Канон А 95, от негоможеш да си изкараш снимка с размери 20х30см. с идеално качество, но само да снимаш с висока резолюция.
Другите два модела са за ГЪЗАРИЯ, ако няма да ги ползваш за работа, макар както ти казах, не са професионални, ако искаш професионален приготви си около 1400лв. и си вземи канон 300д, или ако мислиш да си вземаш г6, който ще ти излезе около 1200лв.
Цените съм ги сравнявал от сайта на кантек, мисля, че все още държат най-ниските цени, и ако можеш купувай от тях, но все пак провери, защото информацията ми е отпреди месец и повече.
Хайде стига си се дерзал, избирай си и му се радвай!



Тема Re: Вече изкуках:))... помогнете plsнови [re: 3orpaф-paтниk]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 12:08



Здрасти:)
трябва ми за любителски цели, е разбира се ще ми се налага да го използвам и в работата си, но рядко...цялото ми това чудене е, че не мога да разбера лично за себе си, как да оценя разликата във функциите на апаратите и колко са важни те за мен:))) разбирам, че малко е идиотско това това, но искам да си купя нещо добро...мога да си купя апарат без ДДС и с 15% отстъпка, това е по отношение на парите...
обичм музиката и имам доста приятели музиканти, мисля да снимам и по концерти /разбира се където е разрешено:)))/.....другото е красота:)), искам да мога да правя и непрофесионални снимки на животни и това с фокусирането от 0 см или 5см ме радва много при S2...
сега открих и още един апарат Canon S70...май е доста приятен и е ок и спрямо цената си:))
pls дайте съвет:))



Тема Re: Вече изкуках:))... помогнете plsнови [re: Cтeфaн]  
Автор avramov (insomniac)
Публикувано07.07.05 12:24



препоръчвам ти този, има пълни ръчни настройки и за цената си е много добър, също не съм професионалист, също съм дизайнер...





Тема Re: Вече изкуках:))... помогнете plsнови [re: avramov]  
Авторfoto (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 19:49



vzemai Panasonic smelo, imat optichni stabilizatori! ne ti trqbvat nikakvi izmisleni Canoni, mnogo shumiat.



Тема Re: Вече изкуках:))... помогнете plsнови [re: foto]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 21:01



Няколко месеца снимам с Canon G6, страхотно е. Има какви ли не възможности и най голямо удоволствие ми доставя възможността за панорамни снимки. Естествено не е професионален, но е на границата. Ако искаш да снимаш животни, трябва да помислиш за увеличението 4Х не е достътъчно, но за сметка на това при тия пиксели можеш да си позволиш и цифрово увеличение
Страхотно удобство предоставя въртящият се дисплеи.



Тема Re: Вече изкуках:))... помогнете plsнови [re: koko]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 03:24



Я вместо да слушаш ТЪПИ коментари "вземи панасоник канон шумят" най-добре попрочети review-та в големите сайтове за тази работа и помисли КАКВО ТИ ИСКАШ. Дали искаш дълък zoom като при S2 или RAW като при G и S70. А за концерти ... сапунерка няма да ти върши работа - там вече са DSRL-ите

А за "дълъг zoom" може би наистина Panasonic са по-добре - FZ5 и FZ20. Но също има и Z5 на Konica Minolta и H1 на Sony - всички с 12х и стабилизатор.



Тема Re: Стефане, не слушай глупости! А ти фото ...нови [re: foto]  
Автор 3orpaф-paтниk ()
Публикувано09.07.05 01:33



по добре не ги говори! Не ставай за смях!
Най-добре си реши за какво ти трябва.
Помисли какво снимаш най-много, и тогава купувай, но ако искаш нещо наистина добро от каноните 300D или 350D, Ако аз имах тази възможност да като тебе -15% и без ДДС, то аз бих си взел 350D. Много ми го нахвалиха и препоръчаха.
Като видях и смики от него, наистина има защо!



Тема Re: Стефане, не слушай глупости! А ти фото ...нови [re: 3orpaф-paтниk]  
АвторN1 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 05:06



da, no Nikon D70 ili D50 sa mnogo po-dobri ot 350D. Az bih vzel Nikon - mnogo po-tochen cvetowi balans i dinamika. Obektivite na Nikon sushto sa dosta po-dobri ot tezi na Canon. Abe kato stva duma za DSLR i profesionalen DSLR samo Nikon, ne se podlugvai ot Canoncheta, Minolti i t.n....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.