Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 06.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Истината за слънчевите очила...нови [re: Photo Fan]  
Автор feb (заплес)
Публикувано28.04.05 09:23



В отговор на:

Ти написа, че оптиката е общото с фотографията.. и аз това питам.. с какво оптиката на слънчевите очила (понеже темата е за тях) помага или има връзка с кулуба "Фотография"!?



Ползвал съм очила с поляризиращи стъкла за да снимам вода и риби, без отблясъците по повърхността ... например!
Но наистина не виждам смисъл да спорите. И без това темата, като че ли се поизчерпа.

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."

Тема Re: Истината за слънчевите очила...нови [re: feb]  
АвторPhoto Fan (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 14:59



feb, не е това идеята. И аз например преди години съм ползвал колонки от кола, като PC колони... или пък вентилатор от старо захранване, като air conditioner. Както и рамката за тупане на килими вместо фитнес уред.
Нали за това са различните клубове? Аз например не искам да бъда спамен с теми които не са ми интересни. На който му е интересно, да си поства във клуб "Стъклария" или форум "Оптика".
Тук случая е все едно да си във вкъщи и някой от вън да дойде и да ти се разсърди, че си му казал да не пуши докато ти е на гости.



Тема Re: Истината за слънчевите очила...нови [re: Photo Fan]  
Автор feb (заплес)
Публикувано28.04.05 23:42



Съгласен! Просто се хванах за думата, по-скоро шеговито.
Иначе си прав!
Но спора определено е безмислен!
Просто не четеш, това което ти е тъпо, защото друг начин не виждам.
Само се раздухва цялата история със спор.
Всеки си има виждане и си го отстоява.
Така може да продължи до безкрай.
Хайде, стига сме спамили и ние!

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."


Тема Re: Истината за слънчевите очила...нови [re: feb]  
Автор NoLabel (СТРЕЛЕЦЪТ)
Публикувано29.04.05 02:40



Извинявам се на всички, ако съм допринесъл за това, в клуба ви да се спами и говоря сериозно, не се заяждам. Наистина обаче, нафлуудихме този клуб много повече със споровете си, от колкото със разговори за очила.
Искам само да отбележа, че тази тема, ми беше полезна все пак и се радвам, че някой повдигна темата за очилата и че някой ми отговори на моя въпрос, свързан с лещите.




Тема Re: Истината за слънчевите очила...нови [re: NoLabel]  
Автор.......... (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 15:12



Ама каква е тази "поляризация". Трябва ли очилата ми да са "поляризирани" за да ми предпазват очите?



Тема Re: Истината за слънчевите очила...нови [re: ..........]  
Автор feb (заплес)
Публикувано02.05.05 01:10



Въпрос 1 -

Ако не стига ->
Въпрос 2 - Най-общо казано - не. Всъщност зависи, от какво имаш предвид, ама като прочетеш нещичко от първия линк ще разбереш.

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."

Редактирано от feb на 02.05.05 01:32.



Тема Re: Истината за слънчевите очила...нови [re: peй-бaн]  
Автор mutio (непознат)
Публикувано02.05.05 08:52



http://oakley.com/

Вижте в този сайт. Тук най-подробно е обяснено за поляризацията.
OAKLEY http://oakley.com/ - са едни от спонсорите на 5 кратния победител в Тур дъо Франс - Армстронг. Щом той носи такива очила сигурно имат някакви качества.

До скоро съм се занимавал с колоездене и 3 години карах с очила http://www.sigmasport.de те също са спонсори на няколко професионални колоездачни клуба от световно равнище. Сега тези очила ги използвам да ходя на планина с тях - с много добро периферно зрение са, въобще не се виждат рамки.

И двете марки се продават в Б-я.



Тема Re: Истината за слънчевите очила...нови [re: Dakota]  
Автор funy77 (ваљaк)
Публикувано08.11.20 11:34



С КАКЪВТО СЕ СЪБЕРЕШ ТАКЪВ СТАВАШ - вярно ли е това?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.