Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Умрял пиксел нанови  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 00:39



Здравейте,
купих си апарат canon s50 от метро вчера
днес забелязах че има няколко умряли пиксела на CCD-то, получава се една червена точка която при най голямото качество JPEG и най висока резолюция е 24 засегнати пиксела на снимката.
Вносител е Канон България, сервиза е па сервиз.
това покрива ли се от гаранцията , ще го оправят ли, ще се заяждсат ли?
мерси



Тема Re: Умрял пиксел на CCDнови [re: KOKO]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 01:08



има грешка - сервиза е ПАН сервиз



Тема Re: Умрял пиксел нанови [re: KOKO]  
Автор ex-man (дървен философ)
Публикувано10.07.04 03:53



А туй то.
Много странно. Да не е нещо залепнало на ССД-то - я прашинка я нещо друго.

Постни снимка или най-добре част от снимка (цялата ще дойде множко за download).

______________
На всеки на пук!


Тема Re: Умрял пиксел нанови [re: KOKO]  
Автор джъмбo (наивник)
Публикувано10.07.04 11:17



за съжаление пиеш една студена вода толкова
до колкото знам изгорелите пиксели не се поемат гаранционно тоест нещо като такъв ти бил късмета защото нямам как да се ремонтира трябва си ново сензорче
а щом е червена наистина са изгорели поксели




Тема Re: Умрял пиксел нанови [re: джъмбo]  
АвторMagic ice (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 15:33



Nе znam kakvo to4no e izgorql pixsel,no 6tom camerata ne funkcionira 100% ,ne po vina na kupuva4a,targoveca e dlajen da ja vzeme obratno ,da varne parite ili da dade druga nerazpe4atana stoka.Nеizpravnata camera se pra6ta na firmata proizvoditel.4ovekat si e platil za nova , a ne remontirana camera.Taka e na zapad, a ako tova ,koeto pi6e Jumbo e vqrno, balgarskite targovci niama da prokopsat.
Pri takav slu4ay v 4ujbina, ne studena voda ,ami kafence s torta 6te mi servirat i 6te se izvinqvat do vratata ,4e e stanala takava gre6ka.



Тема V chujbuna...нови [re: Magic ice]  
Автор S@sel@ ()
Публикувано10.07.04 16:38



DA, v BG ne se znae. I vse pak mislq che trqbva da ima garanciq- da hodi da vdigne edin hubav skandal i da mu dadat drug shto izbazikat lo go za remont, shte mu go opravqt sled 247 meseca! ili kogato 5MPix izleznat ot upotreba kato beznadejno ostareli.
Vse pak v BG VINAGI se remontira i NIKOGA zamenq- nezavisimo kakvo pishe v garancionnata karta.

Opitai vse pak!

Фиеста 1.1i `94


Тема Re: Умрял пиксел нанови [re: KOKO]  
Авторebola (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 19:46



Do kolkoto znam edinstwenia dopustim "defekt" (toest neshto koeto se smiata za "normalno") e niakolko umreli pixel-a na LCD-to. Wsichki proizwoditeli, wkliuchitelno i Canon preduprejdawat che e wuzmojno da se poluchi takowa neshto i ako tezi pixeli sa samo niakolko, ne se smiata za defekten produkt i ne go poprawiat. Te smiatat che towa ne narushawa funkcionalnosta na aparata.

Umreli pixeli na CCD-to sa suwsem druga istoria! Towa oznachawa che produkta (cifrowia aparat) e defekten i funkcionalnosta mu e narushena - snimkite koito prawi sa nekachestweni. Moia suwet e da prowerish kakwa e politikata na magazina po otnoshenia na fabrichni defekti, i ako te nasochat kum serwiz, polzwai si wsichki prawa na potrebitel. Canon predpolagam imat predstawitelstwo w BG, i sa dlujni da osiguriat garancia za wsichkite si nowi produkti, taka che triabwa da si nastoichiw i da si tursish prawata.
Towa "pii edna studena woda" beshe edno wreme - sega mojesh da wdignesh dostatuchno shum za da poluchish w kraina smetka towa za koeto si platil.

Sushto taka iskam da kaja che na zapad Canon si stoi zad garanciata i otstraniawa wsichki fabrichni defekti, a turgowcite obiknoweno podmeniat stokata s nowa za da ostane klienta dowolen i da pazaruwa pak pri tiah. W BG sigurno towa ne e praktika (ne znam, az ne jiweia tam ot dosta godini), no s malko poweche nastoichiwost i kato se trugne po ierarhiata na gore moje da se stigne do horata koito da ti reshat problema.
Uspeh.



Тема Резултата...нови [re: ebola]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано11.07.04 01:50



Отидох в мтеро, те казаха че нямат специалисти които да кажат че това наистина е дефект и ме пратиха в сервиза. там трябва или да ремонтират апарата ако повредата е дребна или да ми дадат протоколо с които в метро да ми дадат нов апарат.
как точнно се ремонтира такова нещо, част ли се сменя или се променя софтуера да игнорира умрелия пиксел и да вземе стоиността му като средна стоиност от съседните му здрави пиксели. в метро казаха че сервиза е длъжен да ми даде апарата или протокол в 5 дневен срок.



Тема Danoнови [re: KOKO]  
Автор S@sel@ ()
Публикувано11.07.04 09:57



da ti dadat nov. no i tova e neshto. are postni posle kakvo sa napravili muniovcite ot serviza.

Фиеста 1.1 i `94
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!


Тема Re: Умрял пиксел нанови [re: KOKO]  
Авторnetizen (Нерегистриран)
Публикувано11.07.04 18:08



Ne znam dali shte ti priznayat garancia ot Metro. Problema e che towa ne e edinichen sluchai s 5mpix matrica na Canon. Intersnoto pri teb e che sa mnogo pixeli, dosega byah wijdal samo po 1 do 2 izgoreli (cherwena tochka kakto kazwash). Bi tryabwalo da ti smenyat aparata - towa si e seriozen defekt, w sledswie na nekachestwena izrabotka ne ot losho polzwane na produkta.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.