Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Top performanceнови  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 07:49





Tova opredeleno e nai-dobroto, na koeto cifrovata photografia e sposobna. Faila e 1.5MB, ne e riazan i mu e praven samo color matching. Moje da se vidi i rezlucia, i shum i kakvoto si poiskate; obektiva priemame che e bezuprechen

Poznaite koia e kamerata. Ne e trudno. Ako se zatrudnite, opitaite se da poznaete kolko struva.

Enjoy





Тема Re: Top performanceнови [re: Ariel]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано12.11.03 10:12



Предполагам става дума за Canon 1D (не са чак толкова много камерите с 10-11 мегапикселна резолюция). При мене струва еквивалента на 13 000 лева. Всъщност колата я знам по-добре от фотоапарата. Subaru WRX STI върви за около 60000 лева, внесена втора ръка (но запазена) от Япония. Не е лоша кола, но освен за рали за нищо друго не става, освен ако нямаш бъбречни камъни за изпикаване разбира се.... Дори тогава ти трябва нещо срещу морска болест, особено ако си на седалката на навигатора, опитвал съм я...

Шума ако питаш мене си много минимален. Така или иначе личи само на вглеждане 1:1. Обще взето трябва ми 4 пъти по-голям монитор, от този който имам за да я видя цялата снимка. Ако я resize-ваш до по-нормални размери той моменталически изчезва. Сигурен съм че и на отпечатана снимка не личи, освен ако се става дума за плакат 1х2м (но пък и него няма да го гледаш с лупа).
PRN



Тема Re: Top performanceнови [re: PRN]  
Автор machine head (lazy)
Публикувано12.11.03 10:35



1Ds е, pishe go w EXIF infoto



Тема Re: Top performanceнови [re: machine head]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 16:08



E haide sega, znam che go pishe v EXIF-a...ne go gledai:)



Тема Re: Top performanceнови [re: PRN]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 17:26



Ne znam, az se vpechatlih ot kachestvoto na snimkata - dosega ne biah vijdal takova kachestvo ot digitalna kamera. Ako beshe na cena 999$ opredelno shtiah da se zamislia.

Inache normalnoto Subi WRX si e prekrasna kola na prekrasna cena, stiga da ti e posilna. I a kaji mi moje li edna kamera da struva kolkoto 3-godishno Subi?





Тема Re: Top performanceнови [re: Ariel]  
АвторLubitel (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 18:05



Струва ми се че можеш да задаваш тези въпроси само ако ти си правил снимката. Доколкото си спомням ти беше голям противник на цифровата фотография или се лъжа?



Тема Re: Top performanceнови [re: Ariel]  
Автор Honda (любител)
Публикувано12.11.03 21:36



Аз не знам някой да си купува тази камера ей така дори и на запад, ако не е професионалист. Следователно цената е точна. Има Кодаци и по повече пари. Аз се имам за любител над среден клас, живея на запад и не мисля да си купя нещо повече от D100 (Nikon, защото имам такъв SLR и ще си ползвам лещите). Категорично се противопоставям обаче на мнението ти от една предна тема и от сегашното.
Не ми е ясно на кава позиция си?!



Тема WRX STI vs. 1Dsнови [re: Ariel]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано12.11.03 22:07



Всъщност и колата и фотоапарата са направени за професионалисти или за маниаци. И в двата случая цената няма кой знае какво значение. Ами по тази логика защо да си купува човек WRX STi, когато нормалния WRX си ги има над 200кW и няма да намериш особена разлика като я караш колата в нормални условия... а STi e близо 50% по-скъпа.

Аз много умувах над 300D и накрая си купих Fuji FinePix s5000. Просто реших че не ми се влачи dSLR навсякъде заедно в всичката параферналия на обективи и чудесии (достатъчно съм ги мъкнал). Нито съм маниак на тема качество, нито си изкарвам хляба с фотография... Мога да те уверя че отпечатани на 13х18 снимките от Fuji-то и от 1D няма да се различават особено (а аз на по-голям размер така или иначе не печатам).

Така че за всеки влак си има пътници, the quest for zero defect не е винаги най-верния подход.
PRN
ПС: Карал ли си Impreza WRX STi? Аз съм и не бих си я купил...



Тема Re: Top performanceнови [re: Honda]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 22:45



Az se imam za neveja, popadnal sred DC v slujbata si, jiveia na severo-iztok i ne mislia da si kupuvam digitalka za poveche ot 200$ dokato cenite ne padnat. Na pozicia sam che masoviat klas DC (300-1000$) sa nadceneni za kachestvoto i udobstvoto koeto predlagat. Misleh che e iasno.

Jiveeneto na zapad ili visokata zaplata ne promenia tova nesaotvetstvie s nishto, osven che moje bi e po-lesno e da si pozvolish da hvarish 200-300$ za igrachka...koeto stava i na praktika. Men uvi nishto s kachestvo pod tova na full size DSLR iavno ne me zadovliava dotoklova, che da se otkaja ot normalnata kamera.





Тема Re: Top performanceнови [re: Ariel]  
Автор Honda (любител)
Публикувано12.11.03 23:05



Много интересни разсъждения? И каква ти е нормалната камера? Ако си любител не виждам как ще привикнеш с DSLR дори и да ти го дадат за 200 лева.
Въобще не разбирам за какво страдаш и 'обясняваш' на хората какво да правят и какво да си купуват. Ако имаш комплекс защо комплексираш и другите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.