Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: F 90 или EOS 3нови [re: Topбaлaн]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 12:44



da mu imam i dvigatelia, edna konska sila i dve magareshki ;)

4.3 fps za nikona sreshtu 7 za canon-a
canona e s 32 bitovo CPU

to edinstvennoto hubavo na nikonite kato koncepcia e che niamat mnogo kompiuti iz vutre i ne se praviat na umni kato canonite ...

a i ia da mi kajesh koi e po tih ot dvata ???
nikona se chuva ot kilometur che vurti
a canona triaa da se zaslushash ...

canon-a ima senzor dali go durjish vertikalno ili horizontalno i se pravi na umen ... ima si i gyro senzor .... (ne me pitai ne znam za kakvo mu e, osven che pokazva razni prostotii kato che klatish i skorostta ti e niska ...)



Тема Re: F 90 или EOS 3нови [re: Pif $]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано12.12.02 12:54



4.3 fps za nikona sreshtu 7 za canon-a Грешка! И двата са точно 4.3, поне където гледах снощи.

Сanon-a ima senzor dali go durjish vertikalno ili horizontalno Абе аз като снимам питам хората около мен как държа апарата, че не мога да преценя сам.

a i ia da mi kajesh koi e po tih ot dvata ???
nikona se chuva ot kilometur che vurti
a canona triaa da se zaslushash ...

Зависи от обектива, сложи S на Никона и си готов.


Торбалан го синтезира много добре!
иначе дежурните предимства на никон са - по-добра работа на автофокуса при ниска осветеност, по-висока синхронна скорост, по-здраво тяло, по-добра работа със светкавица
на канона - при тези точно модели автофокуса ще е по бърз, има 45 точки в които можеш да накараш автофокуса да фокусира (ама познай колко е лесно да избереш с кръгло копче), може да управляваш този процес с око, но факта че не го сложиха на еос 1в ме навежда на мисълта че не е доработено нещо.




-----------

Редактирано от Zmeu на 12.12.02 12:58.



Тема Re: F 90 или EOS 3нови [re: Pif $]  
Автор Dian (непознат)
Публикувано12.12.02 13:23



Кво аудо, ква жигула - чистокръвен трабат 601.



Тема Re: F 90 или EOS 3нови [re: Pif $]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано12.12.02 13:54



ако за движението на една кола най-важни са двигателя, шасито и спирачките
то за снимането най-важни са оптиката, затвора и кутията....

е, доколкото оптиката не я обсъждаме в момента остават кутията и затвора
май никона води и на двете места, а ?



Тема Re: F 90 или EOS 3нови [re: Dian]  
АвторPиф $ (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 13:55



ei
ia da ne mi obijdash kolata
ne te e sram

shte mi sravniava trabanta s niakakuv si nikon ...
aide de

aaaa



Тема Re: F 90 или EOS 3нови [re: Pиф $]  
Автор Dian (непознат)
Публикувано12.12.02 14:00







Тема -> Просто няма сравнениенови [re: Питaщ]  
Автор Dian (непознат)
Публикувано12.12.02 14:11



Nikon F90 е отживелица. Неудобен и нефункционален. Например няма custom functions. Без задължителния "гръб", (който се купува отделно за $200-250) няма и елементарни функции като брекетинг и мултиекспозиция. Все неща дето скоро ще почнат да ги слагат и на сапунерките. Бърза синхронизация със светкавица, която вече е налице и при най-евтините EOS-и май също няма.
Съвсем логично е спрян от производство...
Изобщо не гледай че още го продават по магазинете и че струва колкото EOS 3. Като са напълнили един склад със железария.... ще има да ги продават чак докат фалират!



Тема Re:нови [re: Zmeu]  
Автор Dian (непознат)
Публикувано12.12.02 14:17



4.3fps е по спецификация ама с нормалната батерия, на практика с нова батерия е около 5 и за разлика от "перфектния" AF на никоните, скоростта на EOS 3 не пада наполовина като му включиш следящия автофокус. С PB-E2 стига 7fps - грешка няма.
Датчика за ориентация на EOS-ите се използва за да превключва настройките за меренето и ECF-a, ама нищо ти продължавай да питаш околните как си държал апарата, така е по-сигурно.
И изобщо без обектив никоните дрънчат та се не траят, а AF-S обективите май са скъпични и не пасват на всички никони...



Тема Re: F 90 или EOS 3нови [re: Topбaлaн]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 14:45



тц
не ти вярвам

никони със строшена механика съм виждал много
най вече със изронени зъбчатки

ама канони не съм

ама ти като хванеш никона и като го раздрусаш то друнчи ша кажеш че са насипали една торба части вътре и на са ги стегнали с бормички ;)

торбалански, ами ако за една кола са важни само спирачките и .. шасито то защо хората си купуват автоматици, с АБС, серво на волана и още 1000 неща да ти е лесно шофирането. Иначе то и трабанта върви, малко по-бавно от прошето ама върви ;)

сега съм отворил един ПиДиЕф ама много голям. Вътре има всичките технически разлики между 1н 1в и 3 ..
ако измисля как да ги изкарам от там ще ги постна някъде



Тема Kum Nikon davat ANTIFON ;)нови [re: Dian]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 14:52



da
za druncheneto sum suglasen
kato kazah che EOS-a e tih imah vpredvid windera mu
za obektivi ne sum govoril ama de shto USM obektiv slojish ne mojesh da mu chuesh glasa

poigrah si sus gyro senzora
toi bachka v avtomatichnite rejimi
kato vzemesh da klatish i napravo shta poburka
egati i sirenite deto pishti toia aparat
a da si trepnal malko i toi ti se kara ...
ne dava da murdash, ei ;)

a cutom funkciikite sa si goliamo udobstvo ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.