Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем със Зенит ТТЛнови  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 22:04



Мои приятели, които имат Зенит ТТЛ ми се оплакаха, че напоследък им прави номера. При някои от кадрите по ръба на късата страна се образувала тъмна ивица (бяла на снимката) с размер 1-2мм. По техните думи това ставало на кадри, които са снимани на бавни скорости, например 1/30, но не и на "В". Питат ме на какво може да се дължи това.

По мое мнение (нямам възможност да видя апарата) би могло да се дължи на това, че при затваряне на второто перде то не се затваря нормално, а остава леко отворено или към края на хода (последните 1-2мм) скоростта му намалява и се затваря бавно, като така там се повишава ескпозицията. Пак по мое мнение това би могло да се дължи на недостатъчно натегнати или отпуснати с времето пружини на ролките, на които се държи пердето. Под долния капак имаше едни звездообразни винтчета, чрез които се регулираше натегнатостта на тези пружини - дали е разумно да опитат да ги регулират сами?

Бихте ли дали някакъв съвет или мнение, преди да се стигне до сервиз. Може ли да е друга причината, например осветявате някъде в кутията на апарата. Също така някакъв тест, за да установят причината, без да се отваря апарата.



Тема Re: Проблем със Зенит ТТЛнови [re: bobo]  
Автор Topбaлaн (непознат )
Публикувано10.09.01 08:25



правете тестове много, но не пипайте апарата...че аз разглобих един зенит и след това го носих в найлоново пликче на сервиз)))))

обикновено причината е в затвора....ако беше кутията, щеше да осветява винаги, или поне нямаше да има значение скоростта на която е правен кадъра. Ако дефекта е правилен и се повтаря еднакъв......направо го носете на сервиз, ама къде? не знам. едно време имаше хубав сервиз за зенит и практика....но мисля че нищо не остана от него.



Тема Re: Проблем със Зенит ТТЛнови [re: Topбaлaн]  
АвторBONl (Нерегистриран)
Публикувано10.09.01 09:38



ИМАХ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ ПРЕДИ ГОДИНИ СЪС ЗЕНИТ 11. ДЪЛЖИ СЕ
НА НЕРАВНОМЕРНА РАБОТА НА ЗАТВОРА.НАЙ - ДОБРЕ ГО ДАЙ НА СЕРВИЗА НА
ГРАФ ИГНАТИЕВ ДО ПЛ. СЛАВЕЙКОВ.БАТЕ НАСКО ЩЕ ГО ОПРАВИ 100% И НЯМА
ДА ТИ ВЗЕМЕ СКЪПО.



Тема Re: Проблем със Зенит ТТЛнови [re: BONl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано10.09.01 13:36



Ти бобо според мен си разбрал правилно причината, ще ти препоръчам следния трик:
На скорост "В" при отворен заден капак отвори затвора и отпусни после спусъка, но като се мъчиш да наблюдаваш с каква скорост се отваря/затваря първото/второто перде, т.е. дали скоросста им е еднаква. Мисля че зрително това може да се тества достатъчно добре. Освен отпускане на пружините на гилзите, може и да е застанало нещо по ширитите на 2-рото перде - знае ли човек!. Можеш да сработиш затвора на "В" и с пръсти внимателно да подемеш първото перде за металната пластина, като го движиш наляво-надясно, за да видиш дали му тежи нещо при движението. Същото можеш да направиш и с другото, дори по-удобно е, но разбира се внимателно! Ако не друго, то поне ще прецениш натегнатостта на пружините на гилзите им.

Успех.



Тема Re: Проблем със Зенит ТТЛнови [re: Mapkишkи]  
Автор Topбaлaн (непознат )
Публикувано11.09.01 07:48



Е, точно така почнах и аз......и накрая работата свърши в найлоново пликче и на сервиз.

Mapkишkи е прав, но ако нямаш железни нерви и ръка на хирург, по добре не бъркай в затвора с пръсти.))))



Тема Ама то така се учи занаят бе:))нови [re: Topбaлaн]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 09:21



И аз скапах един Зенит докато се науча, после ги разглобявах-зглобявах като калачник... даже си спомням че първия път скапах резбата дето е на брояча - кой да ми каже че била обратна...

Има една мисъл, че опита на един майстор бил пропорционален на потрошената от него техника ама това преди сякаш излизаше по-евтино,. пък сега и аз не смея да се пробвам на западна техника, дето е фрашкана с електроника и ремонта е възможен почти само чрез замяна на цели платки или на цялата електроника изобщо, особено ако е на чип-монтаж. Например какво може да се ремонтира на един Олимпус да речем - просто да се подмени електрониката /ако може/ или да си купиш нов - това последното е най-ефикасно



Тема Re: Ама то така се учи занаят бе:))нови [re: Mapkишkи]  
Автор Topбaлaн (непознат )
Публикувано11.09.01 11:39



Ами кой каквото може......аз не смея да отварям вече апарат...
Сега снимам с един Nikon и му треперя яко....че ако се повреди, най близкия читав сервиз е в Германия. А на апарата само му духам от време на време ............. с една гумена круша)))))



Тема За Маркишки и Торбаланнови [re: Topбaлaн]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 21:00



Бе то ако беше у мен апарата нямаше да има проблем, щях да го оправя, но кво да правя като е чак в София Отварял съм апаратите си, два от които Зенит до последна шайба, не е проблем. И аз препоръчах тест да се види дали второто перде се затваря трудно, да, почти не се затваряло докрай.



Тема Re: Проблем със Зенит ТТЛнови [re: bobo]  
Автор irra ()
Публикувано16.09.01 00:17



Zdravei , 4ak sega te pro4etoh ! Minalata godina imah su6tia problem . Zategnah vintovete na rolkite i se opravi , ne znam dali to4no tova be6e problema , no se opravi , kaji im da probvat , ako ne stane....v nailonovata torbi4ka i na serviz !
Pozdrav



Тема Пак ли торбичката бе...нови [re: irra]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 16:54



...ама стига с тая найлонова торбича бе! Аз предлагам да го изсипете в пазарска мрежа, ама с по-големи дупки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.