Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 04.07.25 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Нова тема занови  
Автор MilaO6 ()
Публикувано06.01.25 08:43



кино и филми.

В отговор на УниКалната

:

Милке, ти като си фен и редовно следиш българското кино - гледа ли таз вечер по битивито “Игра на доверие”? Вероятно да. Възторгната ли си?

Нещо си в грешка, уникалната! То ти в кое ли вече не си в грешка.

Българското кино го следя, да, не бих казала "редовно", друга е думата. Не съм всеядна като теб нито в политиката, нито в киното и изкуството и не съм "доброто прасе, което всичко яде". За щастие съм си изработила почти безпогрешен усет, кое става, кое не става, кое е долу-горе и прочее. Няма как да гледам ТВ-сериали по БТВ и Нова! ТВ-сериали гледам главно по БНТ-то. Или ти не правиш разлика между ТВ-сериали, независимо кино и прочее!?

Знаят се недостатъците на обществените телевизии и филмите, които те правят. Но, ако изобщо ще се гледат ТВ-сериали, то естествено, че само сериалите на БНТ си заслужават. Там поне има някакви критерии, стандарти и норми, на които трябва да отговарят всички предавания, особено, филмите и сериалите, на които БНТ е продуцент или съпродуцент. Така беше още от едно време с ТВ-театъра, например. ТВ-театърът не е като истинския театър, но БНТ успя тогава да докара тоя жанр до възможно най-висока художествена степен, каквато е възможна.

"Тревожност" свърши и смея да кажа, че не беше лош сериал. Изгледах си го с кеф докрая. И имам чувството, че биха могли и по-добри да бъдат, не им е това таванът, но по една или друга причина, още дълго ще гледаме това ниво.

Почна "Всичко за сина ми". И той обещава същото ниво - добър сериал, без да е нещо "уау", естествено. Ако не се окаже така, с удоволствие или ще го наплюя, или ще го възхваля допълнително.

Но да ме караш да зяпам пошлотии по БТВ и Нова(сериалите им, състезанията им и всякакви телевизионни кремвирши от най-ниско качество), за да дойда и да ти натрия после тука свадливия присмехулен в случая нос, малко ме познаваш и няма как да стане. Ти очевидно имаш време и даваш ухо - повърхностно и ловящо само простотии за всичко, което те заобикаля. Зависима си от мейнстрийма като от наркотик. Сакън да не изпуснеш нещо, което хвърчи около теб и си готова с мнение за всичко. В случая добре, че не си се окопала по-дълбоко в телевизионното порно, но това пак не те спасява от менторския тон, който твърдо си решила да развяваш като знаме на посредствеността по каквато и да е тема.

Ако трябва да препоръчам на киноманите филм, това ще е "Тайни и лъжи", на Майк Лий от 1996. Даваха го миналата седмица по "Носталгия". Гледала съм го 2 пъти, но чак сега осъзнах напълно гениалността му. Има и крими-сериал с това заглавие, него не съм го гледала.

Така че, ако има някой гледал "Тайни и лъжи", да дойде да си кажем 2 приказки.

Темата е свободна и за други заглавия, естествено.

Редактирано от MilaO6 на 06.01.25 10:21.



Тема Re: Нова тема занови [re: MilaO6]  
Автор Green Light ()
Публикувано06.01.25 09:21



ако има някой гледал "Тайна и лъжи", да дойде

Няма, но ще има след тази препоръка.


Темата е свободна и за други заглавия, естествено.

За мен приятна изненада беше
It's a Wonderful Life (1946 г)



На първо място е в топ 100 на коледните филми на imdb, но се оказа че не съм го гледал и ме изненада като сюжет и развитие. Хепи ендът* е гарантиран, разбира се, но филмът бяга от коледните стандарти. Оригиналност без усилие - това може би е отличителната черта на старите филми марка Nostalgie.

Времето за коледните филми отмина, но щом питаш...


*при членуването на чуждици слага ли се пълен член?



Тема Re: Нова тема занови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано06.01.25 09:39



при членуването на чуждици слага ли се пълен член?

Слей го в една дума, та да стане българско, и членувай без колебание :)



Тема Re: Нова тема занови [re: 741]  
Автор Green Light ()
Публикувано06.01.25 09:40



:-) С питане и до Цариград се стига. Мерси! Като се слее в една дума членуването веднага идва и се усеща естествено.



Тема Re: Нова тема занови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано06.01.25 09:51



Нищо не те “карам”, беше просто закачка. И изобщо вече не ме интересуваш, защото се държиш безобразно.

Сефте. Толкова си можеш.

Съжалявам за ВСИЧКО в миналото. Дълбоко и невъзвратимо.

Сенатор Греъм: Войната в Украйна в крайна сметка е за пари.



Тема Re: Нова тема занови [re: MilaO6]  
Автор Green Light ()
Публикувано06.01.25 09:55



Сетих се и за още една нестандартна препоръка на носталджи постановка.

Сигурно ще ти прозвучи безумно и се извинявам предварително за халтурата, но препоръчвам записът в YouTube на Мариус Куркински на Дамата с кученцето.

Изпуснах пиесата навремето, но за щастие все още може да се гледа като запис. Записът е от телевизията, мисля че Ефир 2 и е със съответното качество, но според мен си заслужава. Ако някой се престраши, обещавам му час и половина истинско добро настрение.
За качеството - аз го пуснах на голям телевизор и се търпи, иначе нямаше да го препоръчвам.



Тема Re: Нова тема занови [re: Green Light]  
Автор samson (Оня)
Публикувано06.01.25 10:58



В тази тема не виждам нито дама нито кученце?
Защо са ми от ю туб?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Нова тема занови [re: MilaO6]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано06.01.25 11:39



Всичко за сина ми е шуробаджанашка работа.Рачков и главната героиня са живеели заедно и имат общо дете.Главната героиня сега е съпруга на Евтим Милошев и имат общо дете, което играе във филма. Айде па да не получйт субсидия от БНТ. Викнали Милошев да каже дяли във филма целувката да е истинска.Ай стига бе..



Тема Re: Нова тема занови [re: MilaO6]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано06.01.25 11:56



Гладиатор 2- Ридли скот и Дейвид Скарпа са си козали:ше го гледат тия, които учиха история и биология дистанционно, нема дй ни фанат. Дай да напраим още един филм, да изкараме неко и друг мильон, па че не е така, никой нема да забележи:
- дете, момче на около 10г , го дават на отглеждане в село, слуд 10год е перфектен воин и стратег и тактик, отбранявйщ крепост;
- в 3-ти век от новата ера има лекар, който използва опиум, ангисептика и упойки;
- села в мала азия-деца играят с топка пред врата, футбол;
- Колизеумът, разиграва се морска битка, във водата акули.Кой падне, акулите го хапват. Нема как през 3-ти век от новата ера да прекараш акула до Рим.Акулата трябва да има непрекъснат поток от вода пред муцуната-така диша, инак емера.
Инак, кръв, геюве, римляни, глави и крайници се секат..



Тема Re: Нова тема занови [re: MilaO6]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано06.01.25 13:35



Много ми повлия описанието на филма, което прочетох. "Всичко за сина ми" имам предвид. Травмата на едногодишно дете от смъртта на майка му ми издиша. Едно е да ти липсва майка, която е била до теб, да знаеш какво е и да го загубиш, но да си бил на абсолютно дребна възраст и да си тежко травмиран не ми се връзва. Да не говорим за лъжата - ще искаш да се отървеш от човека, обявявайки го за мъртъв, да браниш детето си от него с нокти, зъби и саможертва, сам причинявайки му беда и нещастие от една измислена трагична загуба (въпросната лъжа за смърт), и после да пуснеш същия този човек в дома си, при най-скъпото, и то пак с лъжа. Може и по-красиво описание на сюжета да се намери, но като цяло няма как да е по-различно по същество. Аз искам да приема героя, да му вляза в положение и да се вълнувам какво става с него, а тоя герой като е надробил глупости и лъжи, не ми е нужно да го наблюдавам какви ще ги свърши нататък. По същия начин отхвърлям филми за престъпници - горките обирджии, борба за оцеляване, сърдечности, драми... просто не мога да им съчувствам и не са ми любопитни.

Разбирам, че много неща се случват в живота, а пресъздаването им във филм може да е изключително майсторско и реалистично. Ще ми стане приятно, ако другите кажат, че сериалът е добре направен и им е харесал. Ще значи, че ето и нашите хора хубави филми могат да правят. В никакъв случай не критикувам, само се оправдавам защо не бих го гледала.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.