Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 19.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови  
Автор Green Light ()
Публикувано16.07.24 09:31



Великобритания прави първите си стъпки към изграждане на "по-близки, по-зрели отношения" с "приятелите в ЕС" на срещи между новия бизнес секретар Джонатан Рейнолдс и министрите на търговията от Г-7 в Италия, предаде "Гардиън". Според вестника се очаква Рейнолдс да каже, при първата си визита след победата на лейбъристите, че Великобритания се е "завърнала на международната сцена" и е "отворена за бизнес".





Премиерът се опитва да върви по въже между укрепването на отношенията с ЕС и това което същевременно казва на избирателите, че неговото правителство няма да върне Великобритания в единния пазар или митническия съюз. Вместо това Стармър разчита на по-скромни реформи и по-топъл тон с Брюксел.
...
Съгласно условията на сделката за Брекзит, финализирана от правителството на Борис Джонсън в края на декември 2020 г. и в сила от януари 2021 г., Обединеното кралство и ЕС се ангажират да преразглеждат прилагането на споразумението на всеки пет години, като първото такова е през 2026 г.


Тия пичове в голям филм се вкараха с този Брексит и е цяла мъка да ги гледаме как се мъчат да го заобиколят. Дано накрая да се свърши с нещо като нашата сглобка, само че търговска. ЕС да мине половината път.
И тук, като в нашата политика има замесено много его и желание за реванш, но дано инфантилизма да е по-малко (от нашенския)



Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано16.07.24 11:33



Брекзитът е много хубав пример за това, че референдум при хора, които хал хабер си нямат за какво точно гласуват, не е опция.

Е, да, обединените кралства все още са сила, а съществува и общността на нациите.
Дали това е достатъчно за едно бъдеще, не зная.

Днес никой не живее изолиран, с изключение на северна корея.

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022


Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано16.07.24 11:36



Брекзитът е много хубав пример за това, че референдум при хора, които хал хабер си нямат за какво точно гласуват, не е опция.
Референдумът е опция.


Не винаги най-добрата, но винаги правилна. Най-вече, понеже така могат да се прекратят вечните вече прашасали спорове, служещи за профилиране на пишман политици и често отвличайки вниманието от по-важни задачи.

Народът не винаги е прав, но винаги има право.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: Green Light]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.07.24 11:38



Ами те са си островитяни.
Напускайки EU - cамоизолираха се оше повече. .


" ... През 1836 година мисис Френсис Тролъп пристига в Кале и случайно дочува думите на един млад човек, който пристигал за първи път във Франция. Той бил съпровождан от друг, по-опитен пътешественик, познавач на нравите в света отвъд белите скали на Доувър. Тя цитира разговора така:

— Каква ужасна миризма! — заяви непосветеният, пъхвайки носа си дълбоко в носната кърпичка.
— Така мирише на континента, господине — отвърна опитният пътешественик.

Така си и беше.
Казват, че географията гради историята....."





Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: T a n y a]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано16.07.24 12:07



През 30-те години на 19 век един от най-големите историци на своето време Едуард Гибън започва своята първа лекция в Оксфордския университет с думите "Господа, за каквото и да говорите, никога не забравяйте един факт – Англия е остров!"

Не зная дали можем да кажем, че се самоизолираха, все пак могъща колониална империя.
Моят индийски френд, с когото се знаем виртуално откак бе отличен студент, сега е успешен бизнесмен, приближен до нарендра моди.

Та той ми е споделял, че колониализмът е зло, но благодарение на британските традиции той има достъп до много добро образование.

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022


Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light ()
Публикувано16.07.24 12:26



Един бивш хегемон е Англия, но е много показателно това, че слизането и от тази позиция не води до сриване. Може би защото никога не са били така абсолютен хегемон какъвто днес е САЩ. Англичаните никога не са владеели напълно инициативата в Азия и сигурно за това приемат отстъплението си като предизвикателство, а не като поражение- имат си интересите и позициите, и в Индия, и дори в Китай (и близките му околности), а със САЩ и Австралия са най-близки съюзници. Вместо логичното - врагове.
Странни птици са англичаните.



Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: tartarianeyes]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.07.24 12:37



Аз така попрехвърлис старнични от книгата.

" Има едно легендарно английско вестникарско заглавие, което обяснява всичко, което има да се казва по отношение на връзките на страната с останалата част от Европа:
„Мъгла над Ламанша континентът откъснат от нас"
Какъв лош късмет за останалите европейци, че са толкова зависими от капризите на времето!"

Това беше отклонение...
Искаше ми се да дам нещо от реддговора на книгата, където прогноза за бъдещето се оказва вярна:

"А съществува и проблемът с Европа. Кой знае докъде ще ни доведе колективната халюцинация, която е обзела европейския политически елит? Ако тя се осъществи, едни Европейски съединени щати биха превърнали Обединеното кралство в нещо излишно."

А за възможностите са образование...
Прави ми впечатлнеие, че повечето от англоезичните студенти в Бг са с индийски имена. Вероятно у нас им е по-евтино да учат.



Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано16.07.24 12:43



Странни са ни, островитяни.
Между другото, моята приятелка, омъжена за американец, ми каза, че ще гласува за тръмп.
Разпитах я как е гласувала преди - за байдън, за обама



Като ме видя да се хиля, каза, че винаги гласува по собствени съображения, съпругът й е върл републиканец, wasp, никога не й се меси в избора, но бил изключително доволен, че ще гласува за тръмп.

Тия българки се мешат в политиката и объркват света

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022

Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light ()
Публикувано16.07.24 12:50







Тема Re: Великобритания иска "по-близки" отношения с ЕСнови [re: T a n y a]  
Автор Green Light ()
Публикувано16.07.24 12:54



Това за мъглата къде ли съм го чел... Останало ми е, даже съм го цитирал, но не помня къде съм го чел..? Не помня да съм подхващал това на Пакстън, което цитира по-горе..
Но да, горките французи, горките германци и горките, горките българи какво ли бихме правили без тези англичани? Дано се вдигне по-скоро тази мъгла.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.