Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 30.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано24.06.24 12:47



Боко се изцепи днес пред Радев, че ще предложи правителство НА МАЛЦИНСТВОТО.

Да се умреш от смях! С 68 депутати - правителство на малцинството!



Малко след това пък Данчо Ментата също се изцепи, че е редно да се подкрепи правителството на този, който е спечелил изборите. Значи на хоризонта имаме “правителство на малцинствоно” на ГЕРБ, с 68 депутати, подкрепено (и съответно - управлявано) от ДПС до 115 депутати.

Очаквам да видя по какъв точно начин ще подкрепят оставащите 6 човеци и откъде ще се вземат. Цяла партия ли ще е, или са напазарували отделни хора.

Предположения?

Меркел: Минските споразумения бяха подписани, за да се даде време на Украйна

Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.06.24 13:26



Варианти много. Зависи тези с парите зад останалите партии дали ще останат доволни от отпуснатият им финансов ресурс. Вместо да правя залози за това по-добре да играя тото.





Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано24.06.24 14:09



Вместо да правя залози за това по-добре да играя тото

Е, аз не споменах “залози”, а само “предположения”.



Това с “правителство на малцинството” е ново и странно. Ако е нов опит да се покрие колаборация с ДПС - адска глупост и тотално подценяване на аудиторията. ПравЕте си коалиция, кво толкова… да не забравяме, че неведнъж ДПС са били във властта и нямам спомен за някакви сътресения и катастрофи. Не повече от всичко, което наблюдаваме от 3-4 години насам.

Меркел: Минските споразумения бяха подписани, за да се даде време на Украйна

Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.06.24 15:22



Ако ти се слушат прогнози за правителство гледай

. (след средата)



Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light ()
Публикувано24.06.24 15:33



Все по-малко сме хората, които се интересуват, а на нас все по-малко ни пука. Дори за мен, който хем се смятам за ангажирана личност, новините след изборите ми идват като заглъхнали някак си, без любопитство и без изненади. "Мооже би ще накупят депутати и ще направят правителство back-in-black, мооже би ще има нови избори, мооже би ще загубим милиарди, мооже би няма, може би ще изчезне ППДБ, може би ще се роди Третимарт..." От летаргията ме вадят мисли за въпросите около бъдещето на Христо Иванов и бъдещето на ДБ без него, но дори и те са някак отделени, извън емоциите.
Може би тази моя меланхоличност всъщност прикрива един зараждащ се нихилизъм
в мен, но наистина се надявам да не е така, това е качество каквото се надявам да не притежавам, отделно че ми е много неприятно да го откривам в околните. Но да не изпадам в сложности, когато има просто обяснение. Най-вероятното обяснение това е досада. Гласът и тембъра на Бойко Борисов, който ми обяснява как ще загубя милиарди ако другите не го послушат...

Това не ме разсънва вече, не ме дразни, не ме ядосва. Приспива ме.
Все ми е едно, добре, добре, Бойко, вече няма значение, прави каквото искаш, само млъкни! Всички млъкнете!
Тази апатия си личи по 30те%, личи си с колко малко гласове какви отрепки влизат да ни представляват. И като извод - ето коя е голямата опасност. Опасността политическите теми тук да се окажат най-малко четените. Политическите новини по телевизията най-малко гледаните и политическите теми - най-слабо коментираните сред българите.
Защото това в което живеем през последните 1340 години не е дошло с апатия. Нито това през последните 146. Нито това през последните 35. Дойде с ангажирано общество, развълнувано и вълнуващо се от политическото си бъдеще. Всяка новина отекваше и се коментираше до разкъсване на приятелства, а на улицата можеше да излезем и по повод на изказвания в парламента.
Ние спечелихме страната си с ангажираност, а с апатия можем единствено да я загубим. Защото апатията и меланхолята прикриват нихилизма, а тази дума означава омраза.
Народ нихилист е вече наистина оксиморон- такова нещо не може да съществува.

Така мисля аз.



Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано24.06.24 17:10



Аз лично вече САМО СЕ ЗАБАВЛЯВАМ... опитвам се да потисна чувството, че потъваме все по-осезаемо...виждам го НА ВСЯКА КРАЧКА. Но понеже очаквам световни сривове - вече какво да се ядосвам?

Почти не намирам някой от политическата ни класа, който не може да е обект на подигравки, или снизхождение, или съжаление...

Меркел: Минските споразумения бяха подписани, за да се даде време на Украйна


Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: UnicaDonna]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано24.06.24 17:14



стигна на моето - яж и си носи новите дрехи
и за да оцелееш в този мизерен и объркан свят
трябва само да разчиташ на себе си!!!



Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано24.06.24 18:18



Не е първи случай в галактиката. Ако имат национална програма (като на много места по света) ще намерят подкрепа. Да си седнат на гъза и да си говорят за политики, а не за партийни интереси..... Това е най-много дето е казвал, ама досега трябваше вече да има програма и проучване кой би ги подкрепил по кои точки

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано24.06.24 18:40



Ако имат национална програма (като на много места по света) ще намерят подкрепа.

Тук ме разсмя... НАЙ-ПРЕКРАСНАТА програма да представят ГЕРБ или която и да е друга партия - НЯМА да намери подкрепа в противниковите партии. НИКОГА.

Не виждаш ли, че те се изяждат с парцалите ако някоя партия подкрепи някоя добра инициатива на ДРУГА партия?? Веднага обявяват "нови коалиции", пък се сипят обвинения за предателство...

Самите Величия заради какво се разцепиха? ЗАЩОТО някои от тях подкрепили ГЕРБ в някаква комисия!!



Възраждане преди месеци защо се разлюспиха? По същата причина, случка НА МЕСТНО НИВО в Софийска община!

А тия идиоти, пепедебетата, от сутрин до вечер какво повтарят? Че Боко бил ДЛЪЖЕН да си осигури подкрепа и те няма да подкрепят НИЩИЧКО от негова страна... ХИЧ не се интересуват от никакви програми.

Меркел: Минските споразумения бяха подписани, за да се даде време на Украйна

Тема Re: ВТОРА ТЕМА - политическа, естествено.нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано24.06.24 19:08



И с ДПС се сгодиха, ИТН ще подкрепят общи теми, социални програми няма как да се отметне БСП, ще се омаскарят съвсем.
Единственото безкрайно тъпо е налудничавото "говорене" на Бочко. Не можеш да говориш сутрин, че 10 процента от гласовете на Пътните Произшествия са купени и вместо да ги дадеш на прокуратурата, ти тъжиш, че не те подкрепили?!?!?!
Трябва да го опита и следващият, и по-следващият парламент ще е такъв. А за "мутренските методи" към новата партия не ми се говори, направо 90а година....Де жмаха данъчните, че сега откриха дългове...и те декларирани, тече им лихва, не скрити...това според прочетеното... Пикадили не изплатиха на НАП и НОИ данъци, осигуровки на стотици хора, никой не чу, не видя

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.