Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 02.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Безсъние .. [re: e ta]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано18.06.24 22:29



аз ставам в 6,00 обикновено.
Когато бях в по-добра форма преди месеци, ставах в 5,00 и заспивах към 22,00 .. беше добро време, можех да свърша нещо по един час преди фитнес или пък преди работа, включително да си чета лекциите и прече..

Май месец ми беше много натоварен, и точно тогава се появи безсънието.. ето, вече е 21,38 .. даже намек няма от доспиване, при това си пих таблетките..
Чай си купих, ама ми е много топло за чай..


Иначе аз обичам..

Да видим, чакам да подействат.
Много мило, колко много хора се разписаха...
Съжалявам, че си имала този проблем, аз може би съм пропуснала този момент, понеже ми е било непознато..
Аз винаги съм толкова изморена, че като подуша възглавницата и заспивам.. даже можех и права да заспя...



Тема Re: Безсъние .. [re: parvaty]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано18.06.24 22:26



Имам приятелка, написа и издаде книга за съня - "

":-))))))

С нея много сме я коментирали темата, имам и книгата, която върви и с "".

Има най-различни причини за безсънието, но едно е сигурно, вски човек, дори и тези, които нямат проблем със съня, преживяват или са преживявали през живота си нощи или периоди на безсъние. Причните могат да бъдат много разнообразни и комплексни, затова и "рецептата за сън" за хора, които имат проблеми, може да е коренно различна.

Ако става въпрос за отделни нощи, не е проблем и се преодолява, когато все пак след някой и друг ден, човек си отспи. Но ако е твърде продължителен безсънен период, вече става проблем, щото човек нали трябва да ходи и на работа, а след безсънна нощ става натрупване на умора и безсъние и наистина става кошмарно.
От нея знам, че преди да се стигне до лекарства, трябва да се опитат всички щадящи и безвредни методи и средства, които, ако не ти помогнат, няма и да ти навредят.

Нямам време да чета всички мнения, сигурно вече са ти подсказали много полезни неща. Просто трябва да пробваш, за да видиш, кое при теб ще даде резултат и е твоят начин за преодоляване на безсънието.

Аз лично имам голяма съпротива срещу сънотворните и никога не съм посягала и няма и да посегна към тях. Възрастни хора са ми разправяли за времената, когато безконтролно са се пили какви ли не лекарства, като се почне от аспирини, през антибиотици, лексотани и какви ли не други, вкл. и сънотворни, които са им нанесли необратими поражения.

Лично на мен ми помогна смяната на навиците за сън. Например - лягане по едно и също време, вечеря не по-късно от 18.00 с лека храна, премахване на телефона от спалнята, събуждане с будилник, ако трябва - аз се будя в точно определено време без будилник от доста време, така че и той не ми трябва. И особено, това че свикнах да спя в напълно тъмна спалня без никакви дразнещи светлини. Мисля, че на мен това ми помогна най-много, защото преди в спаляната ми имаше какви ли не светлинки, завесата - тънка и плупрозрачна и пр...

Наскоро четох една интересна теория за нощното безпокойство и безсъние - идвали от праисторическо време и било атавистичен феномен. Прачовекът имал много лек, повърхностен сън, защото винаги го дебнели опасности и този атавизъм се пробуждал от време-навреме и в съвременния човек:-))

Приеми, че е временно положение и рано или късно ще отмине. Например, ако си в предменопауза, когато се стабилизират хормоните в новото физиологично състояние и сънят ще се върне:-)) А дотогава пробвай различни щадящи и безвредни средства и методи и виж, кое на теб ще ти помогне и кой е твоят метод за справяне с безсънието.

Стискам палци за бързо спрявяне:-))

Редактирано от MilaO6 на 18.06.24 22:40.



Тема Re: Безсъние .. [re: Naki]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано18.06.24 22:41



Тази тема вече я обсъждахме, не ли?



Тема Re: Безсъние .. [re: vozac]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано18.06.24 22:43



Аз не пия алкохол, никакъв..
Спорт правя, да..
Но заспивам задължително на телевизор, понякога с книга.. а даже си държа телефона до главата, щото той ме буди.. и напоследък сърфирам по цели нощи..

Но за ритуала си прав..
Аз по принцип си лягам в 22,00 ..


На толкова ми е настроено и времето "не безпокой" на телефона - свири ми кратко приспивна музичка, и ми пише "времето Ви за сън започва"



Тема Re: Безсъние .. [re: Liya]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано18.06.24 22:44



Благодаря ти





Тема Re: Безсъние .. [re: Liya]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано18.06.24 22:43



Благодаря ти





Тема Re: Тази статия за Ашвагандата ме смути... [re: parvaty]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.06.24 22:55



При мен TSH e на долна граница



най-естественият начин да се погрижим за щитовидната си жлеза е да й дадем хранителните нутриенти, от които се нуждае, под формата на храна или хранителни добавки. Освен йод, за който е установено, че 50 процента от европейците имат различна степен на недостиг, цинкът е особено важен елемент за основните биохимични реакции на щитовидната жлеза и хормоните. Недостигът на селен, цинк и мед може да задълбочи последиците от недостига на йод. Тирозинът е най-важната аминокиселина за щитовидна жлеза. За добрата функция има нужда и от достатъчно витамини от групата А, В и желязо. Доказано е, че ниските нива на витамин D се свързват с влошена функция на щитовидната жлеза при пациенти, страдащи от тиреоидит. На пазара има храни, които по естествен начин помагат за доброто здраве на щитовидната си жлеза! Такива са морските растения и морската храна, водораслото келп, растението мака, което подпомага балансирането на хипофизата, която изпраща хормонални сигнали към щитовидната жлеза, спирулината, годжи бери и др



Тема Re: Тази статия за Ашвагандата ме смути... [re: e ta]  
Автор samson (Оня)
Публикувано18.06.24 23:05



"Дрънкаш колкото да не заспиш
Бил ли си жена в менопауза?"



В крайна сметка, повечето хора се отдръпват върху по-сигурната територия на собствената си човешка логика и може би това е по-добре за тях, кой знае?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Тази статия за Ашвагандата ме смути... [re: parvaty]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано18.06.24 23:14



Е, ако не може да върнеш Ашхвагандата не я изхвърляй. Запази я, като се връщаш в БГ прати я по Еконт на Тарти. Тя поне няма проблем.



Тема А това прочете ли го... [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано18.06.24 23:24



..., преди така категорично и импулсивно да го категоризираш като "супер суплемент"?



Змийско масло. В същия коловоз е и хималайската сол. Йод? Курец. С тоя начин на мислене накрая се стига до офиса на Лира за тарогледство...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.