Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 30.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Папа Францискнови  
Автор samson (Оня)
Публикувано25.05.24 14:20



По време на аудиенцията на президента Румен Радев при папа Франциск по повод Деня на светите братя Кирил и "Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност – 24 май, Светият отец пожела здраве, мир и благоденствие на България и българския народ.

Папа Франциск отправи послание към младите хора в България, като ги призова да бъдат по-силно „вкоренени“ в България и нека знанията, които получават, да бъдат насочени към бъдещето, така че народът ви да успява1. Той пожела и в България да се раждат повече деца и те да получават достойно образование, обвързано с възпитание, за да растат с уважение и познаване на българската история, литература, език и култура.

Според Светия отец е необходимо да се грижим повече за възрастните хора, защото те заслужават уважение. Във връзка с това папа Франциск е подарил на президента литография, показваща именно връзката между поколенията, на която е изобразен млад човек, подаващ ръка на по-възрастен, за да му помогне да се изправи"

Някой тук може леда ни покаже изображение /снимка/ на подарената литография?
Не мога да я намеря никъде?

Впечатлен съм от хубавото и точно послание на Папата към България.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Папа Франциск [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.05.24 14:54




ще потърся по ясен образ



Тема Re: Папа Франциск [re: RujaKaramfilova]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано25.05.24 14:55



ще потърся по ясен образ

Пише се "поясен", а не по ясен!!


(Бележка: "Поясен" -- който се държи на пояса. )




Тема Re: Папа Франциск [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.05.24 14:55



Да добавя, в Президенството на първия етаж, има библиотека,

. За мен е по-скоро музей.

Може би и този подарък ще бъде изложен там. По подразбиране е, че няма как да снимам там, ще отида тия дни, но може и ти да посетиш библиотеката.



Тема Re: Папа Франциск [re: Naki]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.05.24 14:59



Значи, слято, полуслято и разделно писане са ми ясни повече, отколкото смяташ. Нооо, тъпото тире не ми харесва, рядко го ползвам.

Благодаря ти, Наки, че бдиш над правописа в клуба. Толкова вече е "прекипяло" млякото, че даже не си смешен, а само досаден.



Тема Re: Папа Франциск [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано25.05.24 16:03



Благодаря ти за отговорът.
Помислих си, че само аз не мога да видя това изображение, подарък от Папата специално с послание специално за България, за българите, ни пожелава чрез картина, образ изображение именно за връзката между поколенията, на която е изобразен млад човек, подаващ ръка на по-възрастен, за да му помогне да се изправи.

Все пак е странно медиите, мрежите да са пълни с новини, да ни информират кой кого и как убил, откраднал, измамил, излъгал, а снимка на посланието никъде го няма?

Толкова незначимо за нас Българи и българите ли е изображението на този подарък или умишлено е скрито?

Не вярвам да е от обида и срам, или пък случайно?

Някой може ли да ни покажа изображението послание на Папата към България и българите?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Папа Франциск [re: RujaKaramfilova]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано25.05.24 16:37



Благодаря ти, Наки, че бдиш над правописа в клуба. Толкова вече е "прекипяло" млякото, че даже не си смешен, а само досаден.

Много ти благодаря за мнението!
Твоето мнение е много важно за мен.

Благодаря ти и че съм досаден.






Тема Re: Папа Франциск [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.05.24 17:24



Много бързаш, може да видим и посланието! Ако е нещо кофти, медиите са ни първи, сега ще трябва да изчакаме да се назландиса, някой!



Тема Re: Папа Франциск [re: Naki]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.05.24 17:35



Няма защо да ми благодариш. Нямам особени заслуги, май съм от последните в клуба, които ти казват, че си досаден, вече. Аз съм търпелива, но млякото не само изкипя, ами загоря и ... миришееееееееееееее



Между другото, преди ти да се появиш, Донка беше в ролята на правописния милиционер. Доста време трябваше, но се освести и видя, че тук повечето сме грамотни, ако има грешки, то не е от неграмотност, а от случаен пропуск или ей така, щото вече ни писнало от правописа, можем да си позволим някои волности.„

Та, Донка миряса, ти дойде. Вече знаем, че тя е грамотна. Ще мирясаш и ти! Вече знаем, че ти си грамотен!



Тема Re: Папа Франциск [re: samson]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.05.24 17:37



Благодаря ти за отговорът.

Веднага се поправи, не за отговорЪТ, а за отговора.
него, отговора

, а и има една частица "ЗА" преди "отговор", значи е кратък член
Ей ся Наки ще те "сложи на място"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.