Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 02.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Папа Францискнови [re: alisalisa]  
Автор samson (Оня)
Публикувано27.05.24 23:26



А по дрес код Папа Пий1 първи ли е или Папа Пий2 е първи ?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Папа Францискнови [re: samson]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано28.05.24 00:46



Ще ти пратя копринена бродирана кърпичка



Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022

Тема Re: Папа Францискнови [re: samson]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано28.05.24 00:48



А по дрес код Папа Пий1 първи ли е или Папа Пий2 е първи ?

Това зависи от това, колко точно въпросният папа/папи си/са е пийнал(и) преди сравнението, както и от това колко точно са си пийнали зрителите, дето ще ги сравняват по дрес код!



Красотата/дрес-кодът е в окото на наблюдаващия!




Тема Re: Папа Францискнови [re: tartarianeyes]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано28.05.24 01:05



"Ако дори дяволът дойде на гости на Зюбюк, Зюбюк ще го изнасили и накрая ще му подаде гащите да си избърше сълзите..."
Азис Несин, "Зюбюк ",(1961)



Тема Re: Папа Францискнови [re: samson]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано28.05.24 01:13



Който пие първи -
ще ти го навърви.
Който пие втори -
ще ти го отпори.



Тема Re: Папа Францискнови [re: tuzlija-179435]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано28.05.24 01:24



Който пие първи -
ще ти го навърви.
Който пие втори -
ще ти го отпори.


Еее, ама чакай сега, де!?

То хубаво стихчето

, ама тия папи доколкото знам НЕ правят такива неща!?




Тема Re: Папа Францискнови [re: tartarianeyes]  
Автор samson (Оня)
Публикувано28.05.24 10:20



"Ще ти пратя копринена бродирана кърпичка"

Ти си моята Дулсинея.
С кърпичката до сърцето, ще избия всички великани в Русия.
Ще окова във вериги Торбалан и ще го положа в нозете ти!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Папа Францискнови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.05.24 08:53



благодаря за отговора, Алиса

но аз продължавам да мисля, че има разлика и промяна в това, което ни показват като аудиенция на държавни глави при папата от това до 2015
не знам защо не го виждате или как си го обяснявате сами на себе си

мен специално са ме учили да наблюдавам за внезапна промяна
дали ще е грим, облекло, цвят, нещо в поведението, в навиците, в убежденията
представи си тарти, която пише, че обича да се облича в черно, изведнъж смени с червено
няма да знам причината, но ще отбележа разликата и ще знам, че нещо се е случило

мислиш ли, че е възможно протоколът за посещение при папата да се е променил
той да посреща и изпраща на вратата все едно е домакиня, да маха за довиждане, докато се отдалечават по коридора, да може да се седи рамо до рамо на стол до него, да му се раздрусва ръката с две ръце, нецелуването на пръстена, дори седенето срещуположно на масата не е по предишния протокол (тогава гостът е седял странично на масата)
ако се вгледаш, няма ли да си кажеш "какво става, защо е това неуважение и незачитане на йерархията"

вярващите вярват ли на пророчеството за последния папа



Тема Re: Папа Францискнови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.05.24 10:44



но аз продължавам да мисля, че има разлика и промяна в това, което ни показват като аудиенция на държавни глави при папата от това до 2015
не знам защо не го виждате или как си го обяснявате сами на себе си


Идея си нямам какво имаш предвид и над какво си се вторачила.
Нито ми е работа, нито ми е чак пък толкова любопитно да следя аудиенциите на всичките държавни глави от света при всичките папи по години, та да диря под вола теле.

Най-общо от най-обща култура с мъъъъничко вътрешна информация: при всеки папа е различно и няма чак толкова пък забит и следван до буквичка и стъпчица общоприет протокол в посещенията - според папата, дори в рамките на една понтификация, според гостите, ако щеш, и според настроението. Домакинът на срещата определя правилата, също може и да допусне и толерира известни отклонения от правилата - кой къде седнал, кой как целувал/не целувал ръка, кой как се ръкостискал или какви неуместни глупости и жестове надрънкал и направил.

ако се вгледаш, няма ли да си кажеш "какво става, защо е това неуважение и незачитане на йерархията"

Щом на папата не му дреме чак пък толкова пък вече, коя си ти, че да му гледаш срещите под лупа, та чак да ти е толкоз важна тема за обсъждане?



вярващите вярват ли на пророчеството за последния папа

аз отде да знам за всичките пророчества и суеверия на всичките вярващи по света? образованите свещеници, с които контактувам, са поне 10 пъти по-критични и от мен и най-малко 100 пъти по-критични от теб откъм юнашко доверие във всякакви "пророчества", суеверия, конспиративни теории и предразсъдъци.

а вярващи - бол и на всевъзможни акъли, ходи по църквите и ги разпитвай.



Тема Re: Папа Францискнови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.05.24 11:32



не говоря за аудиенция при различни папи, а за разлика при един и същ, след определена година
аз го направих с няколко клика след прочитане на темата и като видях клипа на джъмби
както и да е




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.