Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 30.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Не е ли АДСКИ тъпо?? (Математически)нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано23.05.24 00:26



Донке, ако се състезаваме с тебе по математика и са ми сгрешени само на мен половината условия, за всички задачи със сгрешени условия ли трябва да ме черпят с точки като гладна?
Или е по-честно да ни изравнят?


Естествено, че за ВСИЧКИ. Грешката не е твоя и трябва да бъдеш компенсирана за ВСИЧКИ сгрешени задачи.

Но аналогията пак е неточна, доста. Защо намесваш някакви “всички задачи”? Задачата е само една и ИЗОБЩО не се знае дали аз съм я решила дори без грешка в теста. Пък и в твоето условие Е ЯСНО че твоите тестове са сгрешените. В изходната задача НЕ Е ЯСНО.

Ако сме само двете в състезанието, и е ЯСНО, че точно ТВОЯТА задача е сгрешена - ще ти дадат тия 4 точки, разбира се. Ако обаче аз не съм я решила ЗАЩО да ми дават тия точки и да ни “изравняват”?

Ако обаче участват 10 души и стане ясно, че някоя от нас двете е получила грешен тест - е добре двете да бъдем изравнени - да имаме и двете зачетена тази задача с по 4 точки. Защото не е ясно коя е със сгрешения тест. Ние може и да си знаем, но тия, които раздават точките - не знаят.

Но е вредно на всичките 10 тази задача да им се признае за решена, защото част от тях може да не са я решили ПОРАДИ НЕЗНАНИЕ. Откъде накъде ще им се дават и на тях по 4 точки, след като се знае, че техните задачи НЕ СА БИЛИ сгрешени?

Кой може да каже от тия 65 000 КОЛКО ще получат НЕЗАСЛУЖЕНО по още 4точки? Не е ли по-добре да са само част от 200 с незаслужените 4 точки, а не част от 65000?

Тоест - в училищата, в които е установено, че е имало такъв технически гаф - ВСИЧКИ ученици да бъдат изравнени с по 4 точки на тази задача. Ще има известна несправедливост, но ще е по-дребна от тази, ако на ВСИЧКИ стотици или хиляди от останалите 65000, които НЕ СА СИ решили задачата - им се дадат незаслужени точки.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Не е ли АДСКИ тъпо?? (Математически)нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано23.05.24 00:37



Когато се решава задача - не се коментара условието.

Ъ?


Професионално изкривяване!



В недвижимите имоти “коментар на цената” означава ПРОМЯНА.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Да не ти пука!нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано23.05.24 04:38



В стария български, преди да бъде модернизиран и да замести падежите с предлози, числоването е изисквало родителен падеж. Точно както в днешния руски (който е не-променен от българския си произход). Родителният падеж на "войник" е "войника" - използван при числоване; ако е множествено число без числоване, е "войници". Същото като 1 човек, 5 човека, много човеци.

Обаче да не ти пука от горе-написаното! Езикът е собственост на потребителя. И определението за собственост включва правото на промяна. Говориш и пишеш както си знаеш или както си щеш - и това е.

Колкото повече начини за изразяване на една и съща идея в един език - толкова по-богат е той.

Между другото, защото май живееш в САЩ, да си забелязал как хората от дълбоките пущинаци, невиждали и нечували и необщували с някой по-далече от близкия "общ магазин", се стряскат щом им се наложи да разговарят с някой който звучи леко различно? Говорим за неспособност за схващане на същината на какво бива казвано заради някакви едва-забележими, изцяло повърхностни и пренебрежими разлики в интонация или произношение. Или правопис. Или някаква друга езикова разлика. Боравил съм с такива ограничени до задръстеност пущинари толкова много, едно време! И от тогава инстинктивно приравнявам идиоти като онези в Академия Френска, примерно, на колеги по интелект и култура на описаните пущинари. Което пък - до някъде - издига пущинарите нагоре, защото ги приравнява към върло-образованите и въпреки това пак тъпунгери в Академия Френска...



Тема Re: това го измислил некой ентелегентнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор 741 ()
Публикувано23.05.24 09:13



от къде се е взела КА формата, щом съществува трябва да има някакво приложение
КЪДЕ и КОГА?


Когато е предмет, е -ка, когато е човек, е -ци. Числителното отпред също се мени. Два оловни войника, двама стари войници. Опитали са да вкарат някакво формализиране, но няма вариант да ми се обърне езика да кажа примерно петима човеци вместо пет човека, майната му на правилото.



Тема Re: ненамнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор 741 ()
Публикувано23.05.24 09:31



И в двата случая съм прав. Тестът е аналого-цифров преобразувател. На входа е аналогова величина, ниво на знание. На изхода е цифрова величина, оценка. И аналоговата величина на входа има шум (в деня на изпита с температура, гаджето не му пуснало, и т.н.), и процесът на преобразуване също - неясен въпрос и човекът знае отговора, но не схваща какво го питат, кофти графика, и прочее.

Това, че резултатът е число, не значи че е без шум. Даваш на сто чвека определен тест и те се подреждат в някакъв ред. Веднага след това им даваш подобен тест с други задачи със същата трудност, и получаваш друго подреждане - един се представил втория път малко по-добре, друг по-зле, а нивото им си е същото.



Тема Re: Не е ли АДСКИ тъпо?? (Математически) [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано23.05.24 09:44



А ако е перфектен математик и си изкара приемен изпит с 6, и влезе? А при “незавършил” няма това право?

Няма такива филми. Ако е перфектен математик, от обща култура ще успее да скалъпи поне посредствена оценка по български. Е, ако все пак се появи някой с 6 по математика и 2 по български, той ще се радва за подарената диплома, а ти ще страдаш заради несъвършения свят, в който си принудена да живееш :)



Тема Re: Не е ли АДСКИ тъпо?? (Математически)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.05.24 10:44



Ми защото ако аз не мога да реша сгрешените задачи - което вече няма как да се провери на тоя изпит, - и ако на мен ми добавят точки за всички сгрешени условия, а на теб ти ги броят според които задачи си решила, аз ще имам един незаслужен бонус пред тебе, все едно са ми увеличили постижението на скок на дължина. Не е ли очевидно?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 23.05.24 10:51.



Тема Re: Не е ли АДСКИ тъпо?? (Математически)нови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.05.24 10:59



"Е, ако все пак се появи някой с 6 по математика и 2 по български.…."
Офтопик. Аз бях така, когато кандидатствах в езикова гимназия след седми клас, само че изпитът беше "тема" по литература, а не тест по български. Не ми писаха 3 независимо от безупречния ми правопис, макар че изпитът май съдържаше в заглавието си и "български език" и уж се вземаше предвид правописът. Не участвах в класирането на издържалите, разбира се.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 23.05.24 10:56.



Тема Re: Не е ли АДСКИ тъпо?? (Математически)нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано23.05.24 11:04



Очевидното за мен е, че е по-добре 100 човека да имат незаслужено по 4 точки, отколкото 30000.

Ти винаги даваш ИНДИВИДУАЛНИ премери. Аз, ти, мойте точки, твойта справедливост… Работата на министерството е да мисли за ОБЩАТА несправедливост от подарени 4 точки на десетки хиляди “неграмотници”. Заради компенсацията на 200.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Не е ли АДСКИ тъпо?? (Математически)нови [re: MupaM]  
Автор Green Light ()
Публикувано23.05.24 11:05



Не е ли очевидно?

Очевидното е, че Уникалната е разбрала погрешно думите на министъра, а когато осъзна грешката си, както винаги, започна да търси начин да излезе че има някаква много дълбока мисъл, която доказва че този министър и всички в системата са тъпанари и че тя го е прозряла още от началото. И всъщност това е искала да каже в заглавния пост. Мисълта е невидима за всички освен за нея си, така че очевидно няма никакъв начин да я разбереш, колкото и да опитваш.
Тема тип: "Каква, о, каква е тази мисъл?"
Понастоящем е от шейсет и няколко мнения, и разбира се, има потенциал за 600.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.