Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Амазон точка сомнови  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.05.24 06:56



Поръчвали ли сте някога нещо оттам до България? Докъде ще стигне пратката? При отказ от поръчката, след колко време връщат парите?

Поръчах нещо за 4-5-стин леа и си викам то ще ме попита докъде ще е доставката и ще ми предложи офис на DHL да речем, ще ми покаже проформа фактура, ще ме попита дали съм сигурен, че искам да доставят до еди къде си...

Не, директно взе парите и ми казва да си чекам. Щяло да пристигне към 5-ти юни. Да де, ама докъде ще пристигне, като стигне дотук, аз как ще си я взема пратката? Не помня някъде да са ме питали за телефон, но иначе шипвали до България.

Викам си, тия ся ше ме мотаят цяла година с тая пратка и накрая няма ни да върнат пари, ни да доставят... Та канцелирах. По принцип чарджвали чак след като шипнат, но мен ме таксуваха още на поръчката. Получих фактурка, че канцелацията била успешна и с едни ситни буквички пише, че понякога чарджвали за отказана поръчка и в такива случаи щели да ме рефънднат.

И те така... Взеха парите за отказана поръчка и ся кво – ми нищо, 4-5-стин леа в канала. Няма ни телефон да се обадиш на някого, ни нищо. Съпортът е изцяло роботизиран. Да се свържеш с някого да попиташ кво стаа с парите – грънци. Я върнат нещо, я не.

Та да си задам пак въпроса – поръчвали ли сте от Амазон точка сом нещо до България и ако да, тогава как става доставката, докъде ще доставят, може ли до офис на Спиди/Еконт/ДХЛ, до български пощи, до митницата – където и да доставят, все ми е тая, ако ще да е някъде в Бургас или Варна, ама да знам къде ще трябва да отида, в случай че си поръчам нещо през въпросния сайт. Щото има некви мн готини благинки, които си заслужават чакането и парите, ала като не знам как става доставката...



И изобщо, дали има некф шанс да върнат парите, и ако не ги върнат до 1-2 работни дни, както пише във фактурката, къде бих могъл да се обадя да питам какво става с рефънда? Бахти... Зе парите и избегА!

Поздрав за Амазон точка сом, живи и здрави...







Тема Re: Амазон точка сомнови [re: Nuke Dukem]  
Автор laure ()
Публикувано07.05.24 08:02



Откакто съм в България поръчах и получих 5-6 пратки от фр.амазон. Пристига без проблем на уговорената дата, точно седмица след поръчката. Май отива някъде в Букурещ, после в Русе и ги получавам най-често със Спиди, в къщи.

Но внимавам винаги да поръчвам нещо, което Амазон продава и изпраща. Видя ли дата на получаване след 20-30 дни директно отбягвам.
Само една пратка беше пратена от немска фирма, но също за седмица я получих.
И проследяването в сайта работи.
Не поръчвам скъпи неща, най-много до 100 евро. И плащам с фр. карта, така ми е настроен акаунта.



Тема Re: Амазон точка сомнови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.05.24 09:00



Поръчвали ли сте някога нещо оттам до България? Докъде ще стигне пратката? При отказ от поръчката, след колко време връщат парите?

Редовно от години Липарски поръчва разни нещица.
Не знам подробности по логистиката на доставките, той изцяло се занимава с това.
Преди УК да излезе от ЕС, ползваше някаква английска фирма за доставки директно до Бг. И поръчките пристигаха по-бързичко. Сега, доколкото съм надавала ухо, минават през друг доставчик от ЕС и континента. Стандартното забавяне е от порядъка на 3 седмици. В Бг, пък и в Хасково си ги взема от забравихкоябеше фирма от офис - не Спиди, не Еконт. Винаги си получаваме стоката. Досега не сме правили рекламация и връщане на поръчка, затова, нямам представа каква е процедурата.
Поръчваме маломерни стоки. Най-едрото беше една градинска шатра миналото лято, демек, най-скъпо като доставка, щото цените им са на обем и килограм. Дойде си като по учебник в местния бг офис след 3-4 седмици. Регулярно си поръчваме разни хранителни добавки, хамериканско производство и други дреболии.

Това, което пак съм подочула с едно ухо - Липарски обяснява подробно, ама аз не запомням, че клиентът сам си избира логистичната фирма от САЩ до адрес в Бг. И нашият редовно чете по разни форуми и обменя информация и с други клиенти коя фирма е най-надеждна, евтина и удобна. Май си имат и черен списък и списък с оценки и начини на проверка за некоректните доставчици - обаче, как точно се проверяват, не ме питай.

Ако искаш, по някое време днес-утре, ще помоля Липарски директно да драсне няколко реда и адрес кого и как ползва към днешна дата.

Гаранция, че досега няма прецаквация и ходене по митници, но повече подробности не мога да ти дам, щото не се занимавам с това.



Тема Re: Амазон точка сомнови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.05.24 09:52



Да, много те моля, питай го, понеже това са доста пари за мен, че да ги хвърля на вятъра (евентуално отново, ако не върнат парите от отказаната поръчка). Пише, че шипват до БГ срещу $50, обаче никъде не споменават къде биха могли да доставят, а то е ясно, че до вкъщи няма как да стане работата, нито ми имат телефона, нито има кой да достави до личен адрес. Принципно на мен ми е най-удобно до офис на Спиди/Еконт (може и на DHL, все тая), но не знам как да ги ангажирам въпросните фирми, така че да поемат щафетата.

Иначе аз не правя рекламация на стоката и не връщам нищо, просто отказах поръчката буквално веднага след като я направих, тъй като нямаше опция за доставка до куриерски офис, а до вкъщи, без да ми имат телефонния номер, просто няма как да доставят. Да видим сега дали ще върнат парите според договорените 1-2 работни дни (които изтичат в четвъртък), или ще ме мотат, докато забравя, че изобщо съм пазарувал от тях. Принципно нищо не пречи да приберат парите – ако не ги върнат, аз не мога да направя абсолютно нищо. Ако беше българска фирма, евентуално можеше да се оплача на арменския поп, но той зад океана няма никаква юрисдикция. Подозирам, че тия 1-2 работни дни ще се проточат до края на вечността и отвъд.







Тема Re: Амазон точка сомнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Liya ()
Публикувано07.05.24 12:48



Ще ти върнат парите, не се безпокой.
Но иначе говориш неверни неща - ти си си виновен, ако в адреси не си посочил телефонен номер. Ако не беше канцелирал, щяха да те уведомяват на всеки етап - кога е изпратена, къде се намира и когато е при куриера - номер за проследяване.
Също така е невярно за връзката с тях - има включително Request a call.
За доставки от Германия и Англия ползвам





Тема Re: Амазон точка сомнови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.05.24 12:52



Повечето хора у нас поръчват от точка де, точка фре и точка юке, после ползват някакви посреднически фирми за придвижване на поръчката от съответния де фре юке до България. Няколко приятеля ми обясняваха колко е лесно, само се регистрираш и тука и там и не знам си още къде.

Аз поръчвам от точка ком. Има два начина да поръчаш, при единия минаваш през няколко потвърждения че си съгласен със сумите за ДДС транспорт и наем си кой шипинг, другият е "с един клик". Трябва да си влезеш в профила и да откажеш възможността с един клик ама не помня как ставаше защото преди доста години го правих. Стоката си пристига на адреса вече, преди трябваше да вадя някакъв идентификационен митнически ЕГН с който да ходя по митници да си прибирам стоката. Не ми се е случвало да връщам така че не знам как стоят нещата в това направление.

женчо


Тема Re: Амазон точка сомнови [re: Liya]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.05.24 13:02



Сега проверих, посочил съм телефонния си номер... Значи просто поръчвам до личния си адрес? Ами ако искам да я доставят до местен куриер, как да направя тази заявка? Може на датата изобщо да не съм си в София.

А и никъде не видях бутон Request a call, на който да се обадя, за да попитам защо се бави рефъндът, ако се забави. Видях само, че мога да се обадя на 1-888-280-4331, което, предполагам, би ми излязло през носа, ако изобщо успеят да ми помогнат за връщането на парите.





Тема Връщат, бе!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано07.05.24 13:06



Аз пазарувам главно от немския амазон - половин апартамент обзаведох, плочки за баня, мивки, шкафове огледа ... Бързо, изгодно и на крака!

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Амазон точка сомнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Liya ()
Публикувано07.05.24 13:17







Тема Re: Амазон точка сомнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.05.24 13:24



То и аз не връщам, води се "отказ от поръчка", не връщане. Във фактурата пише, цитирам, че таксуват чак като шипнат стоката, а ако ме таксуват преди това, да не се безпокоя, щели да ми върнат парите в рамките на 1-2 работни дни:

In some cases (e.g., you use a gift card or your debit card is processed as a PIN-less transaction), you may see a charge for a canceled item. If you are charged for a canceled item, we will refund you within 1-2 business days.

Иначе относно

Стоката си пристига на адреса вече, преди трябваше да вадя някакъв идентификационен митнически ЕГН с който да ходя по митници да си прибирам стоката.

, аз бих предпочел да я доставят митницата и да си я взема когато мен ми е удобно, отколкото да си размътвам плановете и да се налага да кеся цял ден вкъщи... Принципно не е проблем, но дали бих могъл да заявя заявя да ми я доставят до местен куриер?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.