Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови  
Автор Green Light ()
Публикувано30.04.24 14:23



Пуснаха под домашен арест обвиняемата за убийството на Пейо Пеев – Габриела Славова



Един от малкото останали професионалисти тук, който не се пести да споделя истинско професионално мнение е Мира. Много ще се радвам ако ми сподели на какво основание Софийският апелативен съд е пуснал под домашен арест Габриела Славова?
В статията става ясно, че прокуратурата е оборила основанията на защитата за прекаран "мозъчен инфаркт" - няма медицински данни за такова нещо. Същевременно всички видяхме записите от камерите на колата в момента на убийството, както и ясните доказателства кой е бил в тази кола. Отделно имаше изнесени детайли от самопризнания, които разбирам че сега се оборват, но оборени или не - показват ясно съвпадение на извършеното с това което се виждаше на онези камери. Коя от жените как притиска жертвата, коя как затваря вратата и т.н.
Не разбирам това решение.
Изобщо не мога да си го обясня.
1) Едва ли има коруция - струва ми се невъзможно в този случай- тези хора не са богати или властни
2) Едва ли има политически чадър- каква политика?
3) Делото е знаково, не може да се говори за грешки от неопитност или некомпетентност

Става ли тогава въпрос за истинско съмнение във вината? Или става въпрос за некадърно пълни с дупки законодателство?

Всичко ми изглежда еднакво невероятно.



Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейо [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.04.24 15:28



1) Едва ли има коруция - струва ми се невъзможно в този случай- тези хора не са богати или властни

2) Едва ли има политически чадър- каква политика?

3) Делото е знаково, не може да се говори за грешки от неопитност или некомпетентност


Майтапиш се предполагам...



Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано30.04.24 15:40



Те ако не я смятат за виновна, мисля нямаше да е под домашен арест.
По-скоро са сметнали, че е малко вероятно да изчезне или да удуши още някой преди присъдата.



Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.04.24 18:24



Нямам представа, Грийн. Само видях новината, не пишеше за мотиви. Здравословно състояние може (явно е това), отпаднала опасност да се укрие и т.н.
При всички положения вкъщи ще и е добре, а ще и се намали наказанието. И да, не е съвсем "честно".
Дали значи, че се очертава да я оправдаят, ако това питаш - не.
П.П. Ясно, че всеки задържан "се разболява", но истински болен човек често не е оправдано да се държи в ареста/затвора. Сега, тая е на 33 без данни за предходно влошено здраве и с данни за безскрупулен характер. От друга страна, ако си съд и имаш заключение на лекар, хич да не е, как ще се мотивираш да не се съобразиш с него...
Не знам подробности.


„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 30.04.24 18:42.



Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано30.04.24 18:32



Изчакай до изборите, твойте пак ще правят съдебна реформа после и нещата ш’се оправят.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.04.24 18:52



Нещо такова. На теория, най-общо, се взема най-леката мярка, която би си изпълнила функцията.
В линка на Грийна пак нещо пише, одеве нищо не пишеше, когато видях новината.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано30.04.24 21:31



За мен е интересно каква може да е причината, та мъжът, който твърди, че е биологичен баща на едното от децата, е възпрепятстван да го докаже.

резултат от днк тест доколкото знам, се получава в рамките на дни.

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022


Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано01.05.24 02:07



Едва ли е възпрепятстван. Но някой трябва да заведе и детето да му вземат проба, не знам дали е направено.
Бащинство по документи - т.е. да го има в акта за раждане - се "постига" в неговия случай чрез оспорване първо по исков (съдебен) ред на бащинството на Пейо, което е по презумпция от брака. Това става бавно колкото едно гражданско дело. Не знам дали изобщо е предявил иск вече.
Сам по себе си положителен ДНК-тест, както се прави в лаборатория, нищо, че си е напълно надежден, не води до заличаване на Пейо и вписване на Велико - трябва съд да се произнесе. Съдът пък ще си изслуша по самото дело вещо лице, ДНК-експертиза, т.е. най-вероятно пак ще направи тест, дори да има вече един от лабораторията, а не знаем дали има.
Предполагам, ако има макар и "частен" ДНК-резултат, той би могъл да послужи на социалните да настанят детето при Велико първоначално не като баща, понеже без решение на съда документално не е такъв, а като "близък". Не се изисква формално родство за "близък", примерно понякога циганчета с нехаещи родители биват настанявани при недокументираната си биологична баба - майка на неприпозналия ги баща. Нещо такова могат и за Велико. Но може и да се формализират и да чакат акт за раждане.
Нямаме ново инфо и за Велико и децата. Но сега може журналистите пак да се разровят и да напишат нещо.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 01.05.24 02:11.



Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови [re: Green Light]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано01.05.24 11:19



Много "умно" решение, да се пускат убийци на свобода.


Кой гарантира, че този изрод няма да удуши още някой?
Ако не се чувства добре в ареста, дали убитият се чувствал
добре, когато са го душили?
Надявам се, че поне пишман дипломатката е в панделата
и и пожелавам там да изгние.



Тема Re: Пуснаха под дом арест обв за убийството на Пейонови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано01.05.24 12:03



В линка на грийни прочетох:

По думите му делото е заведено от него преди раждането на детето. „Детето ще стане на 6 месеца. Вече половин година аз не съм го виждал. Съдът се бави над две седмици с дреболии като назначаване на особен представител на 6-годишния син на Пейо. Когато назначихме особен представител на бебето през октомври, процедурата приключи за два дни”, разказа той.

Припомняме, че бившият депутат от ПП имал връзка с майката, която приключила докато Габриела Славова все още носела сина му в утробата си. За баща на детето обаче се счита убитият Пейо Пеев, тъй като обвинената за убийството му сключила брак с него седмици преди раждането. Пеев е припознат и като баща на по-големия син на Славова. Тъй като тя е с повдигнати обвинени в убийство и е задържана, в момента грижи за бебето и по-голямото му братче полага майката на Пейо Пеев.



Това адвокатът на имащия претенции за биологичен баща.
Затова попитах.

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.