Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: честито на печелившитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.06.24 16:10



Такива като тебе не искате да признаете, вероятно и пред себе си , какви поражения са нанесени в начина на мислене на масовия българин след 1944 от комунягите.

Абе човек, не може да не си чел Иван Хаджийски и оптимистичната му теория, българския народ си е бил същото нещо преди 1944. Един цитат за нечувалите за Хаджийски:

Ние не можем да се похвалим с особна социална дисциплина. Държавна вещ у нас е тази, която може да се обсеби без всяко гризене на съвестта. Такова отношение имаме въобще към имуществата на юридическите личности (общини, дружества), чието безнаказано „докопване“ е чисто и просто геройство. Колко души гледат на държавата само като на институт, чрез който косвено се богатее, а не като на пряк извор на забогатяване? Съществуват ли у нас примери на нравствено линчуване обсебителите на обществени средства? Колко пъти е прилаган законът за преследване на незаконно забогателите чиновници, гласуван още през 1895 г.? Коя опозиционна партия, след като в агитациите си е обещавала ревизиране богатствата на членовете на управляващата партия, след дохождането й на власт е създала този опасен прецедент?

Да ти звучи по днешному? На мен ми звучи като написано вчера. Комунизма ни бил строшил, чушки.

женчо


Тема Re: честито на печелившитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано15.06.24 16:11



Точно така.

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022


Тема Re: честито на печелившитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.06.24 17:47



Чушки, краставици... българите, които са се били включително във войната, в която загива Иван Хаджийски не са днешните соц и пост соц поколения.
Чел съм го Хаджийски , още през 80-те.



Тема Re: честито на печелившитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано18.06.24 09:15



Настъплението на лгтбфкю в живота ни го връзвам с нагласата "Имат си мястото. Нека има и различни". Независимо чий проект са лгбтейците или Величейците, ние им позволяваме да заемат територия с безразличието или подкрепата си.

Различно е. Аз съм първата, която от години каканиже за безразличието, за “мършата”, за гласуването, за съскането по кръчми и фейсове, но нулева реална активност и действия… НО докато с гласуване, протести и лично отношение МОЖЕМ да предотвратим някоя и друга партия, то ПЛАНИРАНОТО НАСТЪПЛЕНИЕ на ЛГБТИ-то е НАПЪЛНО извън нашата власт. За едното важи “всеки народ си заслужава управлението”, за другото - НЕ. И никак не сме НИЕ, които “позволяваме” второто.

Първо попитай дискретно какво е Грийнското отношение към ЛГБТИ, пък после се солидаризирай с него.

А “лигавенето” за мен се изразява в това, че виждате призраци (в случая) в комичното участие на Величието, а някак забравяте/ш ПО-ФАТАЛНИТЕ явления. Които няма да допуснат разни дребни "величия" да им пречат да си ни управляват в мъртва хватка, но това не означава, че ни водят в правилната посока.

Меркел: Минските споразумения бяха подписани, за да се даде време на Украйна

Редактирано от UnicaDonna на 18.06.24 11:03.



Тема Re: честито на печелившитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.06.24 09:20



Не го е чел, а и да го е чел, не е мислил, а е търсил само това, което му е изнасяло на вижданията.



Тема Re: Нов политически субект?нови [re: Baldrian]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано18.06.24 18:08



.



Тема Re: Нов политически субект?нови [re: Metropolis]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.06.24 20:29



в биографията й пише, че работи пр
някой от бъдещите затворници доста трябва да се е уплашил, за да плати за тази статия

печели различни награди няколко години и хората ги харесват
като не могат да оплюят или намерят компромати за бизнеса, измислили секта
но няма лоша реклама
на есен с повече проценти ще бъдат



Тема Re: Нов политически субект?нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.06.24 21:54



О, има доста миризливички неща около акционерното дружество и туй са ми впечатления именно от статии на техния сайт или блог или страница или каквото там.
А младежът си имал вземане-даване с НАП поради някакви данъчни неуредици с печалбите му от земеделски земи.

И тази "Библия" дето я написал, издал и един топ екземпляри стоят подредени на маса в селската кръчма, а по телевизора в кръчмата се въртяли записи на негови "проповеди", също не е много читава. В интервюта с живеещите там млади семейства, които инвестират собствени средства в историческия Дисниленд, някои подчертаха, че четат много за българската история... от неговата, на Ивелинчо, книга. Което си е тотална дивотия, защото човекът нито е историк поне, нито пък показва сериозно отношение към българската история, което да се позовава на доказани исторически източници. На практика, си измисля българска история и традиции, както му е кеф. Но, доста невежичките млади хора, които е привлякъл да живеят в селото и други, които също инвестират свои средства в изграждането на въпросната атракция, не се задълбочават откъм критично мислене, приказката им харесва.

Даваха репортаж от селото по 120 минути на БТВ. На мен ми заприлича на някакъв тип комуна, но комунарите са образовани и добре платени в професиите си млади семейства, които си харесват общността и проекта и охотно инвестират в него. Чисто естетически, като архитектура и изпълнение новопостроените къщи в селото даже много ми допаднаха, нищо, че амбицията да ги представят за традиционна средновековна българска архитектура ми идва в повечко. И увлеченията им сами да си произвеждат чиста земеделска продукция, да предпочитат народната медицина и да си устройват разни "исторически" възстановки с военни упражнения, танци и прочие, не ми се сториха чак сектантски опасни.

Но, как изглежда отвътре и особено за местните жители тази общност, която си строи някакъв филм-приказка, не мога да знам. Прекалено ми е изкуствено това миниобщество, за да заложа и 5 лева, че ще е жизнеспособно в дългосрочен план.



Тема Re: Нов политически субект?нови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.06.24 22:36



казват, че интервюто било орязано, за да звучи по определен начин
който го интересува, може да намери цялото на страницата му във фб и да направи сравнение
чувам добри отзиви от хора, които са посетили парка
имам усещането, че колкото повече говорят срещу него, толкова повече ще се увеличават феновете му
при следващите избори няма да са 13 човека в парламента, а поне двойно повече
интересно ми е какво ще направят
явно, че се страхуват от тях



Тема Re: Нов политически субект?нови [re: alisalisa]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано18.06.24 22:58



Ами на мен тези ми изглеждат на 100% секта. Зарибят ли те няма излизане.






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.