Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Учене, яре и лазарки!нови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.04.24 19:03



Не, не става дума за професионални знания, а за простички неща, които повечето по-възрастни домакини знаят, ако не в града, то поне останалите живи баби.

Миналата година се научих да скубя кокошка. Съседът ми я донесе жива. Аз само дето не се гръмнах. Викам, човече, кой ще я коли? Той ме гледа, мига : е как кой, ти или мъжа ти.
- А не, няма начин.
- Ок, чакай малко.
Върна се и след малко носи заклана кокошка, тя още между двете земи.

Обясни ми как да я оскубя с вряла вода. Запретнах ръкави и я оскубах. Останаха дребни перца, Карамфилов ги дооскуба с пинсета. Да бе, можеше с горелка, ама кой да се сети. Сега знаем, ама не са носили кокошка.

Днес! Малииии, изпотих се 6 пъти. Поръчахме си едно яренце. Донесоха го, до тук добре. Да, ама има черва, които трябва се чистят. Никога не съм правила такова нещо, разбира се. Съседката вика :
- дай, не се мъчи с една ръка и половина, ще ти ги изчистя.„
- Да бе, ще се дам аз на едни черва.


И като започнах с една китайска пръчка за хранене. Обърнах ги, всичко на 6. Съседката не повярва, че никога не съм правила такова нещо. То пък не е чак философия. Справих се

Ама има и шкембе, хич не питах онова, рунтавото цялото ли да го изстържа


Какво ли още ме чака в селския живот? Интересно ми е.

Сега имам и въпрос, останали са тук-таме ярешки косми. Намерих си стара тема, където съм питала за миризмата на агнешко. Та там се споменава за космите на ярешко, с горелка да ги почистим.И това ще се науча.

Трябва да се науча да плета. За сега това съм си наумила да уча.

П. П. Днес имах специални гости- лазарки. Крисиви девойки, песни, танци, смях. За първи път в дома ми влизат лазарки. Запомнящо се, вълнуващо.



Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано27.04.24 19:26





–––
Драги ми господине, аз не съм се пръкнал на тоя свят, за да ми се правят забележки!

Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: jumbles]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.04.24 19:33



Вегетарианските теми, моля на друго място.
Благодаря!



Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано27.04.24 19:48



не става въпрос за вегетарианство, а за бебета ... разлика правиш ли?

–––
Драги ми господине, аз не съм се пръкнал на тоя свят, за да ми се правят забележки!


Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: jumbles]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.04.24 20:06



Джъмби, много си ми симпатична, но ще ти кажа едно: никой стопанин не си коли бебето на полето. Такива нагласени работи, айде сега, не сме на 5.
Нещо по темата да кажеш? Какво си научила пред последните 5 години? Нещо за лазарките?



Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: jumbles]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано27.04.24 20:35



не става въпрос за вегетарианство, а за бебета ... разлика правиш ли?

Много са вкусни!



Стотици други ще се родят да ги заменят, не бой се.

В гората/планините да не мислиш, че 100% от бебетата на дивите овце, кози и еленчета оцеляват?
Мммне..! Това си е кръговратът на живота.


Редактирано от Naki на 27.04.24 20:44.



Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано27.04.24 20:31



не знам къде го видя това колене на полето, защото това което показах е влаченето на бебе докато го отделят от майка му и реакцията на майката
хайде да си имаме уважението и да не си говорим измислисици

Нещо по темата да кажеш?

темата ти е: Учене, яре и лазарки!
мисля, че съвсем коректно съм казала това, което съм имала да казвам по темата ти

–––
Драги ми господине, аз не съм се пръкнал на тоя свят, за да ми се правят забележки!


Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: Naki]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано27.04.24 20:45



В гората да не мислиш, че 100% от бебетата на дивите овце, кози и еленчета оцеляват?
Мммне..! Това си е кръговратът на живота.


ти ги ядеш за да оцелееш или от лакомия?

Стотици други ще се родят да ги заменят, не бой се

интересно, ако вземат от майка му човешко бебе дали пак така ще ме успокояваш
с какво повече си ти (човек) от която и да е жива твар?

интересно дали ще имаш чест и смелост да ми отговориш

–––
Драги ми господине, аз не съм се пръкнал на тоя свят, за да ми се правят забележки!


Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: jumbles]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.04.24 20:51



това което показах е влаченето на бебе докато го отделят от майка му и реакцията на майката
хайде да си имаме уважението и да не си говорим измислисици


Ами не пускай измислици.
Некъв тъпак умишлено мъкне по кърищата агне сукалче, за да си направи клипа и кухите лейки кълват ли, кълват.



Тема Re: Учене, яре и лазарки!нови [re: alisalisa]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано27.04.24 20:47



Некъв тъпак умишлено мъкне по кърищата агне сукалче, за да си направи клипа и кухите лейки кълват ли, кълват

ти нещо на боб ли гледаш, или какво, как я разбра ти тази работа?

–––
Драги ми господине, аз не съм се пръкнал на тоя свят, за да ми се правят забележки!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.