Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема “Настолен” климатикнови  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.04.24 20:00



Що ми се струва, че съм пускала такава тема?


Пуста деменция…

Някой има ли ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ от нещо, което поне донякъде може да замести климатик, за една стая, функция - охлаждане? Ама не въртилатор, плз. Хващам хрема и почти коклюшна кашлица от въртилатори.

Имам едни лични причини, поради които не ща да си сменям климатика, нито да го ползвам, и искам да си купя некво нещо, което да си го чучна на земята и да ми разхлажда достатъчно. И наесен да го прибера.

Идеи?

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: “Настолен” климатикнови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.04.24 20:13



Климатик за да застуди трябва да отдели топлина. Ако е вътре в стаята, хем ще застудява, хем ще отоплява. Не знам да има такива. Има за прозорец, една . Монтира се на прозореца, навънка духа топло, навътре студено. Едно единствено тяло.

ПП
Колегата каза, мало и такъв, който ще стои в стаята, но с флекс тръба, която ще отвежда топлината навън. С други думи, пак същото. Това за Канада и САЩ.

Редактирано от Koftia на 26.04.24 20:13.



Тема Re: “Настолен” климатикнови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.04.24 20:17



Не ща на прозорец.



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: “Настолен” климатикнови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.04.24 20:42



Ако си добра в самовнушението, има едни джаджи с размера на кутия за обувки в които сипваш вода включваш гифтока който врати само едно вентилаторче отвътре и претендира че охлажда. Чисто технически охлажда ама такава нищожна фракция от процента ще свали температурата че си трябва силно самовнушение. Освен това ще вдигна влажността в стаята което пак допринася за чувството на задушност и жега. Работят на принципа на охладителните кули, но за да има ефект за една стая трябва да е с размера на хладилник и изпарената вода да я изхвърля някак си извън стаята.

женчо


Тема Re: “Настолен” климатикнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано26.04.24 20:50



Уффф… преди години на някакъв оглед имаше някакво устройство, доста голямо, на земята, и някой ме увери, че вършело страхотна охладителна работа.. но изобщо не помня къде се случи.



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: “Настолен” климатикнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.04.24 21:07



Направо да се съблича чиста гола, пак ще свали един градус по-ниско от кутията за щефали. Или поне така ще се чувства, а и ток няма да харчи ……… в тая криза.





Тема Re: “Настолен” климатикнови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано27.04.24 05:13



Софийски простотии





Тема Тц!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.04.24 08:06



Да, пускаше миналото лято подобна тема и аз пратих снимки на уредите, които закупихме за жегите миналата година.

Уредът е хубав за класата и предназначението си-така е! Има специален контейнер за поставяне на ледените пълнители във водна среда. Пълнителите стоят във фризера и се пускат в задния контейнер...във водата сипвах и лед също.
Отпред е тип духалка...не е вентилатор. Духа хладен въздух и овлажнява въздуха в плюс!

Така, до тук с обясненията! Върши работа като е около теб да те поразхлажда. Трябва да му сменяш пълнителите с новият комплект от фризера, а тези дето са се разтопили пъхаш ги да замръзнат.

Не мога да ти пратя снимка на уредите, защото са прибрани все още



Сега същественото! Вършат работа някаква когато си около тях малко да "заладиш"! НЕ ОХЛАЖДАТ ПОМЕЩЕНИЕТО!!!!

ОЩЕ ПО-ВАЖНОТО! За тази година обаче си сложихме 2 нормални КЛИМАТИКА

...щото отговорът на темата ти е:
НЯМА ТАКИВА УРЕДИ ДЕТО ДА ЗАМЕСТЯТ ИСТИНСКИ КЛИМАТИК!!!

Пробвах какво ли не, докато стигна до този извод!...разчитай на мнението ми, до последно отлагах слагането на баш климатик, пробвайки какво ли не

Редактирано от Lira Emerald на 27.04.24 08:08.



Тема Re: Тц!нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.04.24 08:43



Благодаря. Точно такова мнение ми трябваше. Защото е пълно с разни реклами... Не знам защо и аз се хващам, след като абсолютно ми е ясна отвратителността на пазарните хватки...

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: “Настолен” климатик [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.04.24 10:38



Преносим климатик.
Имам такъв в една от стаите на село, ползвам го вече трета или четвърта година, доволен съм.

Плюсове:
- може да се мести. Можеш да го завъртиш да духа на където искаш.
- малко по-евтин - 500-800лв.
- поради факта, че "външното" и "вътрешното" тяло са в един корпус, няма нужда от бригада да го монтира, просто го слагаш някъде.
- "истински" климатик си е, тоест - топлинна машина, с по-нисък разход на ток.

Минуси:
- много по-шумен от стандартния климатик, защото външното тяло е в стаята реално погледнато.
- малко по-нисък COP - 2.5-3
- има нужда от въздуховод, който да извежда "отработения" въздух навън. В комплекта обикновено върви гофрирана тръба и някаква приставка, която се закача на открехнат прозорец или някакъв комин ако има. Аз извадих едно от стъклата на прозореца - те са с размер около педя при мен - и закрепих на негово място дъска с отвор, на който закрепих тръбата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.