Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Втора жичка за лъжичка  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.04.24 17:04



Може и трета.
Та, ние разведеняците. Ами така се е случило. Но пък втори, трети път сме успяли.
Чета хора, които са писали в КНР, а не са били разведени. Визирам, да, ясно Липари. Какво са правили в този клуб хора, които са имали стабилни семейства?

В 40-50. Нут, Безсънна и Гераско, Албена... не знам, не се сеща за други, а да, и Ружа



дали сме по-нещастни от ХХХХ, които са с един брак?

давайте, също и хора, които нямаме брак и общи деца, по различни причини. И какво от това? Темата е за 20-годишни, но като чета тези дни, не е баш така.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.24 17:05



Ти ми оправи семейните доходи и разходи, сега за туй къде какво съм правила ли се захвана?


Аз и в ГЗС бая годинки пописвах,
поразгърни ми още психоанализата, че само с едното КНР много постно, няма интрига.




Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.04.24 17:18



ГЗС и КНР са свързани!



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.24 17:25



Как точно са свързани?
Първо се ебат, после се развеждат
или първо се развеждат, после се проебават?





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light ()
Публикувано25.04.24 17:36



Любопитство, но също така и истински опит от истински разкази
Аз също съм чел, може би дори и да съм писал там. Помня една забележителна тема на Крафтъра, тогава Геврек. Беше за съпътстващите жертви на развода. Братята, сестрите, родителите и приятелите на развеждащите се. Значи брой и него.
Какво са правили в този клуб хора, които са имали стабилни семейства?
Не съм чак такава гъба, че да не схвана че хвърляш предизвикателство с този въпрос, но ако не беше това, тогава въпросът е напълно извън духа на клубарството. Какво правим тук, в 40-50, нима жените ни, децата, приятелите, книгите, изкуството.. не са по-интересни?
Писал съм и съм чел в много клубове. Разведени, псуващи, говорещи за секс, педерасти, лезбийки, всичко ми е интересно, за всичко питам, и доста трудно би било да ме накара някой да се засрамя от това.
Все пак си имам любими 30-40, тук, Споделено и разбира се истинското мое място 3о4о. Чета ги като хубава книга отвреме навреме.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.04.24 17:34



Хора, които имат нормални и обичливи семейства, не са разведени, не виждам причини, освен клюкарски, да пишат в клуб КНР. ПРимерно, какво правеше ти в този клуб при стабилно и обичливо семейство? Даваше акъл?



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.04.24 17:44



нима жените ни, децата, приятелите, книгите, изкуството.. не са по-интересни?
не, не е това. тук сме, защото имаме такава необходимост. Личат си хората. Но някой, който не е разведен, примерно, пък пише в такъв специализиран клуб е нещо друго, взирам кнр.

Тук сме с възрастов диапазон, макар и доста над него. Кой втори брак, трети, кой без брак... И да ми дойде някой на 50-60 плюс да ми дава наклон в живота... извини ме, но все пак на тази възраст сме постигнали нещо, някои. Други клепкат, кой на гърба, кой на гъза на половинката си. И именно ТЕ, НИ дават наклон в живота.

Ти как си?



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.24 17:51



Много неща не виждаш ти, но твоето късогледство не е мой проблем.
Да си ми мъж, че да ти давам обяснения къде пиша, с кого общувам и защо.

Ха! На мъжа ми не се налага да му обяснявам, той знае.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.04.24 17:50



той, горкият, едва ли знае къде и какво пишеш.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.24 18:05



Не горкосвай, като хал хабер си нямаш.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.04.24 18:09



ПРава си, нямам си и хал хабер за семейството ти, освен непреки изводи от това, което пишеш

Но пък ти знаеш за целия клуб-кой, къде, какво, с кого, защо, как....

п. п. корекция пълен член

Редактирано от RujaKaramfilova на 25.04.24 18:10.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.24 18:25



Ми хич те няма в изводите, съдейки по глупостите, които изписа за семейните ми работи и мъжа ми.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.04.24 18:30



Ти пък за всички в клуба, и семействата ни, знаеш всичко. Даже и в повече, виждаш и бъдещето ни



ГолЕма кукундрела си, а много си вярваш.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано25.04.24 18:36



Е, аз не съм разведена
И какво?
.
Има ли значение дали един човек е женен, разведен, или никога не сключвал брак?


Разведен, женен, неженен, ерген/ергенка

, какво толкова.

За какво е тая тема?


върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.04.24 18:39



Не знам, за мен няма значение. Питай Липари за разведеняците



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.24 18:58



За какво е тая тема?

Ружка и още една ми се навряха зорлем между шамарите с несполучливи коментари за семейството ми, отнесоха си къча и сега още им пищят ушите.
Естествено, позата на обидено величие Ружа няма как да я пропусне.
Тази тема е за чупки в кръста, стойки и чалъми.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано25.04.24 19:20



Стига, Ружо, всички сме чели в кнр, та и аз даже тема съм пускала под друг ник. Аз съм дете на разведени родители.
Всякакъв може да четеш и да пишеш навсякъде. Кнр някаква алена буква ли е?
В интерес на истината най-адекватните коментари по темата ми тогава бяха на Лира и Алиса. Не съм го забравила, нищо, че Лира ме дъвче за глупости сега на всеки ляв крак ...



Наистина за какво е тая тема всъщност ...

Редактирано от e ta на 25.04.24 19:21.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано25.04.24 19:26



Щото ти я пусна, затова питах.


върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано25.04.24 19:32



Членовете на семействата не бяха ли зона, свободна от военни действия?


върнете ни архивите, идиоти

Редактирано от tartarianeyes на 25.04.24 19:34.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: e ta]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано25.04.24 20:55



Оффф, Ета наЙш ли колко ми е зор да те "дъвча"



Ама ти вдигнах мерника заради Гъркинята, която нещо ти я щадеше и тя нещо те закриляше...въобще нещо се бяхте овъртели в нЕкви симпатии, та от там ти набрах... Иначе нищо против теб никога не съм имала!
Напротив, кефеше ме тънкото ти чувство за хумор и приятен събеседник, докатоне стана това залитане към недоразумението Гърки.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор samson (Оня)
Публикувано25.04.24 21:02



Подробности не ме интересуват, гледам Принципите.

Зная, че всичко се прави от зависимост, и, следователно който ти каже че е бил в клубовете секса и разведените, ей така все едно му книга било, да знаеш, че не е вярно, но дали този лъже и себе си, това не зная.

Не разбрах каква е темата?
Да доказваме че някои са недоебани, а се правят на щастливи, не ме кефи, не ме и интересува, щото и не ме засяга!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.04.24 21:17



Че за какво друго да ме заръфат?
Всички персонални епитети ги изредиха и поемнайстиха, остана да ми човъркат в семейния живот, отношения и да ни съчиняват биографиите.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано25.04.24 21:22



Ружо ма, наръга в сърдцата всички дългогодишни бракове които ходили да си сверяват любопитството в кнр



Ти да видиш, как боли, пък за ония разведеняци (като смотаняци) и повтории (като уруспии) ни един дългогодишен брак немА да се застъпи

женчо

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 25.04.24 21:22.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор samson (Оня)
Публикувано25.04.24 21:34



Ружа е почтенна съпруга и никога не е ходила в секса и разведените!
Тя само казва курвите които са ходили там!

И аз съм ходил, ама съм се крил, за да не разберете тук, че дебна и тайно да ебна някоя загоряла разведена и недоебана, "разплакана" от ония клубове.
Не съм идиот да търся да ебна нещо в този клуб пълен с елитни дами които не се ебът с всеки.
Там, там, в ония клубове, Ружа знае какво казва!

За нас говоря, а не за женени, разведени и бракове... всъщност аз не ебнах нищо от ония клубове само чикии си правих докато ги четях!

Та и за друго се ходи там, някои от любов към четене на книги!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Покажи.нови [re: alisalisa]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано25.04.24 21:43



Искам да пуснеш точния постинг, с който "ти се навряха".

Да проверим дали вътре има нещо за семейството ти или лъжеш.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.04.24 01:41




За моето семейно досие какво се знае ? Аз къде да пиша, в клуб на разоставените, в клуб на незадоволените....?

Или да си мълча и да не се навирам на коня в краката ?




Тема Re: Покажи.нови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 08:10



Искам да пуснеш точния постинг, с който "ти се навряха".

Да проверим дали вътре има нещо за семейството ти или лъжеш.


За какво ти е да те цитирам?
За да си разиграеш пред публика втората част от театрото "съм невинна наклеветена и несправедливо без повод наобидена" ли?

Сама знаеш какво и с каква цел си написала и аз много добре те разбрах.
Щом ти се излиза суха и бяла от бъркоча, самоцитирай се, самоанализирай се и се самодоказвай. Аз няма да ти подавам реплики.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 08:07



не знам кое е първо, ти имаш повече опит чужди мъже





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 08:19



40-50 е шарен клуб, за всичко. Както навремето четехме вестници и списания: Труд, Антени, Паралели, но Авто мото свят не съм си купувала

Може би си прав, хората имат различни интереси. Не съм влизала в КНР. Нето в Адам и Адам, нито в Ева и Ева.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 08:22



Че къде писах за семейните ти работи?



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 08:24



Темата е за хората, за онези, които не делят хората на разведеняци и обратното.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 08:27



От какво да се обиждам? Това, че съм разведена ли? Трябва да си тотал откачила, ако това ти е в главата. Хората по пет пъти се развеждат, голем праз.

Важното е, че докато съм била женена не съм бягала от семейството си, не съм слагала рога на съпружето. После вече... мдааа

, походих си



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 08:28



Ти да видиш, как боли, пък за ония разведеняци (като смотаняци) и повтории (като уруспии) ни един дългогодишен брак немА да се застъпи

И що? Ще си го преместиш в другия крачол ли?

Виж ся, аз съм разведеняк, ама мъж ми е ерген!





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.04.24 09:17



Разбрах най-накрая.


върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 10:04



ти имаш повече опит чужди мъже

Със сигурност. След толкова години четене и писане в ебалниците на дира - КНР и ГЗС - се трупа много сериозен опит с чуждите мъже. Функционалните неграмотници, които не сте и стъпвали в тези клубове, сакън, да не ви излезе име на курви и курвари, сега ще си свивате устите и ще си налягате парцалите. Щото вече ви излиза име на тъпи и задръстени завистливи махленски клюкарки.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 10:02



Щом писането в клубове е мерило за грамотност и добро име, нека е така. Личи ти!



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 10:06



Че къде писах за семейните ти работи?

НАИСТИНА си прегледай главата, съвсем сериозно ти го препоръчвам.
Имаш всички симптоми на увреждания на мозъка. Временни или трайни, но очеизвадни. Не си неглижирай здравето така, помисли за близките си, които ще носят товара на грижата за ментално неадекватната си майка и жена.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.04.24 10:01



О, Руже, “стабилно семейство”.

Имам един познат, който ми е ФБ дружка също, непрекъснато, включително и днес, има публикация колко много обича жена си, как тя е невероятна и прочее.. Днешната е особено захаросана. Женени са повече от 10 години .. Та, за него знам със сигурност, че опитва да се вмъкне в бикините на всичко женско, което му хареса, безскрупулно и при всяка възможност.. но непрекъснато публикува такива постове, мине не мине 20 дни, колко много обича жена си.

И най-забавното е, че една жена е коментирала под днешния му пост “искам да има повече мъже като теб”, а той е реагирал с “прегръдка“.. леко си повърнах в устата ..

Та.. стабилни семейства??? Жена му на този момък със сигурност си мисли, че има стабилно семейство ..

Много пъти ми се е искало да се обадя, когато видя подобна тема, но не съм го правила. Особено след като една клубарка изля тонове помия по мене, понеже женените мъже ходели по такива като мене.. все едно аз съм виновна за това. Даже и не знам защо се обадих сега, може би понеже оня изсипа току-що поредната доза захаросани признания на съпругата си и направо ми става вече супер противен с цялата си наглост…



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 10:09



Щом писането в клубове е мерило за грамотност и добро име, нека е така. Личи ти!

На мен или на авторката на темата с началния й постинг?





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 10:22



Стабилно семейство-както си го разбира самото семейство. Ако си го харесват като правят тройки или суинг, тяхна работа.


Женен мъж, който хуква след мома, разведена, не е у ред

Трябва да си хване женена жена, за да си пазят гърбовете взаимно.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 10:25



Много пъти ми се е искало да се обадя, когато видя подобна тема, но не съм го правила. Особено след като една клубарка изля тонове помия по мене, понеже женените мъже ходели по такива като мене.. все едно аз съм виновна за това. Даже и не знам защо се обадих сега, може би понеже оня изсипа току-що поредната доза захаросани признания на съпругата си и направо ми става вече супер противен с цялата си наглост…


Малиииии! Парвати, ти току-що ева майката на няколко харесвани и уважавани клубари, които от години не се срамят да пишат най-топли и нежни думи за жените си. А на четящите и през ум не ни минава, че са позьори и курвари.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 10:32



Женен мъж, който хуква след мома, разведена, не е у ред

Ами не е. Не му стиска първо да си изчисти семейните бъркочи, да се разведе, щом толко го е напънало за други жени, пъ чак после да си вади хуя като необвързан и необременен мъж подир която му върже.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.04.24 10:37



Наречи не старомодна, обаче Пенка, Пешо и Гошо не са семейство.. поне не както аз го разбирам семейството..

А иначе ти самата писа неотдавна тъдява, което беше новост за мен, че си се взела с Карамфилов, когато той е бил женен, пък ти си била де факто разведена, демек, свободна.. щото, “мома” не ми за жена над 35-40 .. Та, не знам..





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.04.24 10:39



О, аз съвсем не твърдя, че всички мъже са такива. Със сигурност има мъже, които си обичат жените и не кръшкат. Просто за този знам със сигурност, че не е такъв.. И как се бръсне сама сутрин - не го знам.. но ми е ужасно смешно и даже нелепо да му чета перманентните излияния ..



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.04.24 10:46



Е що да се развежда - жената му готви, чисти и пере, делят си сметките, има кой да го прибере, ако трябва да си прави очен тест с капки, не да чака два часа по кръчмите наоколо да мине ефекта.. има си някои предимства да си в двойка. Пък, отишъл човека да се поразруши някъде - голяма работа.. ама поне да си трае и да не се прави на Вела Пеева “ти си единствената за мен, благодаря ти, че те има” и такива глупости… като оня, дето за празника на влюбените питал имат ли картичка “ти си единствената за мен” и купил 16.. В случая не е виц..

Хеле пък, ако имат общи имоти. Кой ще се разведе, ти не се четеш какви ги пишеш…





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор Green Light ()
Публикувано26.04.24 10:42



захаросани признания

И аз им се чудя. Имам доста познати, които пишат така. Един до друг са- виждам ги ей там, пред очите ми са, обаче си пишат послания един на друг във фейсбук в стил ти си зеницата на окото ми, отблясъкът на лъч в капчица роса от розов лист. Иначе са готини хора, не мисля че искат да скачат в бикините на всичко женско или в боксерките на всичко мъжко, свежарски двойки и на живо се държат без всякава захар. Обаче във фейсбук - егати любовта, бе братче, тия хора не пускат ръцете си и като обядват, Арлекин ряпи да яде.
И са много.
Може би има някаква по-особена фейсбук-култура в тези неща, която ни е убягнала.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Green Light]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.04.24 10:48



Не го разбирам това, честно.. Любовта е тайнство. Не се споделя на така, на мегдана.. като първо. И като второ - като познавам човека и чета какво пише на жена си.. е как да не ти стане гадно ми кажи?? Какво е това?? Даже подлост не е.. Подигравка??? Не знам, ама за мен е гадно. За жената ми става гадно.. и за тия, дето пърхат с клепки покрай него “дано да има повече като тебе”…

Дето викаше професор Въчков “гледам и не вярвам на очите си”…

Освен това, аз имам 200+ ФБ приятели, как пък не виждам никой друг така да сапунисва жена си през ден..



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 11:04



Виж сега, колко емотикони, шегувам се, но ти назидателно с разбиране за женените мъже


Пък и го казах в друг аспект, ама карай, това си разбрала



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 11:05



Карамфилов никога не е бил женен. Живееше на семейна начала, без брак.
И до сега той си е ерген!





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.04.24 11:07



Професорът се казва Вучков!

Лафът му е: Гледам и на вярвам на УШИТЕ си





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.04.24 11:26



Ето това е интересна тема - живеещите без брак в семейство ли са или не са?? Т.е. като решиш да влезнеш във връзка с мъж, който “живее на семейни начала” - това сега каква връзка е? Със съжителстващ, не със семеен, така ли?

Ти често казваш “нашето семейство” , пък сега разбирам, че вие не сте женени.. Семейство ли сте тогава, или не сте?? Или зависи от случая, викаш. Ако ти си в двойката - семейство е, ако не си, тогава е “живеене”…



Руже, Руже.. не искам да звучи осъдително, щото не съм аз който да съди, обаче малко двоен аршин е това. Ся ше кажеш, че нищо не е черно или бяло, обаче има неща, които са..



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 11:34



Ето това е интересна тема - живеещите без брак в семейство ли са или не са??

Това бабами да го пита, ок, но 21 век?
Подписът не прави семейството. Да, ние сме семейство. Живеем заедно, децата и внуците са с нас-гостуваме си, оставят ни внуците, всичкото, както в семействата с подпис. Винаги казвам мъжът ми, съпругът, той също за мен жена ми, съпругата.




При човека семейство се нарича група индивиди, които живеят съвместно с ангажимент и обвързаност едни с други, формират обща икономическа единица, може да полагат грижи за деца, а идентичността им е значимо свързана с групата. Сексуалността и връзката родител-дете са част от повечето, но не от всички форми на семейни отношения.[1]

Традиционната дефиниция за семейство говори за индивиди свързани помежду си със съвместно съжителство и/или репродуктивни връзки. Тази концепция обаче може да се постави под въпрос от различни по-рядко срещани или нови начини на живот, като самотните родители, еднополовите връзки, осиновяването и репродуктивните проблеми.[1][2]

Често, но не винаги, семейството се структурира около индивиди свързани с брак.[3]


Къде видя двойния аршин?



Тема Измъкваш се!нови [re: alisalisa]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано26.04.24 11:41



Не даваш линк?

Аааа, не искаш? Защо ли? Защото излъга!

Ето го моят постинг. Хайде някой да посочи къде има нещо за семейството ти. Лъжкиньо. Часът е 12:03.

Семейството го навря ТИ, САМА, ЛИЧНО. С ето този постинг - Часът е 13:13. След мен. ТИ ПЪРВА намъкна семейството, за да го ползваш срещу мен - аз съм новоизлюпена, от въртене на истински дом не разбирам, НЯКОИ си празнувате златните сватби, абе къде се обаждам изобщо, къде си ти къде съм аз.

ТИ СИ ТАЗИ, която ме обиди мен на семейство!

И какво написа веднага след това към Ружа? Часът е 13:19.
"никой не е длъжен да съобразява всяка своя дума и изречение с чувствителните разведеняци и повтории."

Умееш да се въртиш. И да лъжеш!


Защо излъга, че някой теб те е обидил? ТИ обиждаш, ти нападаш, ти анализираш, ти си груба, а после смирено и миличко обясняваш на някого, че си невинна жертва? Не чакам да се засрамиш. Пиша за другите. Ей така, кеф ми е. Защото лъжеш. А аз мразя да се лъже!

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано26.04.24 12:23



Ми що се учудваш.. има хора, които нямат свой живот, а живеят този на другите. На всяка манджа мерудия са, дават акъл на килограм, следят под лупа хората.. завират ги в еди какви си и се кефят да си доказват колко са прави.. е опитват се и на другите да показват неща.. ама всеки си има глава на раменете..
Липари съм я признала.. е няма друг, който така да се интересува кой какво, пък и помни и после мята камъни.. и все е права..: )))
аз ако си обременя главата с толкова информация.. автоматично ще направя шът даун..





Тема Re: Измъкваш се!нови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано26.04.24 12:34




Защо и се връзваш? И то баш на Липари.. най-важното е ти и човека до теб да сте щастливи, да се разбирате и да ви е гот да сте заедно, всичко друго е без значение..
Седнала Липари да дава акъл.. за семеен живот, ако тя е такава и при мъжа си, както е тук, нямам идея какъв човек трябва да си.. за да я изтърпиш.. Ама предполагам, че само тук е такава и избива негативи.. знам ли.. много пъти съм и се чудила...



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано26.04.24 12:33



добре бе, всичкото, което казваш можеш да го кажеш на друг език ... с добронамереност
наистина ли чак пък толкова не те интересува човека насреща ти?
защо се държиш буквално, като една егоистична простакеса, без никаква емоционална интелигентност, зрялост и съвест
чак такъв дебил и тъпир не мога да повярвам, че си
даваш вид, че ти е радост и удоволствие да обиждаш, да нараняваш, да унижаваш, да мачкаш, да тровиш ... от това получаваш съзнание, че си нещо много повече, че си далеч по-добра от другите ли? някакъв комплекс за малоценност ли избиваш тук? какво?
това не е адекватно човешко поведение ...
защо бе?

–––
Драги ми господине, аз не съм се пръкнал на тоя свят, за да ми се правят забележки!


Тема Re: Измъкваш се!нови [re: ShokoLada]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано26.04.24 14:05



Не става дума за мен. Започнах заради гадното й отношение към друг човек. Личи от първия ми линк. Основното е това. Да се научи да спори по същество, а не да хвърля по събеседника лични обиди. Този маниер си личи от последвалото обръщение към мен. Сакън да не й се съпротивиш. Аз гадости през ден за никого не искам да виждам.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.04.24 14:27



Тази жена си е изгаснала кат фас в локва, но не го е разбрала все още. Сърна рогоноска. И ако и половината град знае, само тя не, може да си представиш за каква измама става дума. Предателство.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Lira Emerald]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано26.04.24 14:30



…… се казваше. Мир на душата му. Малко съм го гледал, но го харесвах.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 16:34



Подписът не прави семейството. Да, ние сме семейство. Живеем заедно, децата и внуците са с нас-гостуваме си, оставят ни внуците, всичкото, както в семействата с подпис. Винаги казвам мъжът ми, съпругът, той също за мен жена ми, съпругата.


Викаш, ако мъжът живее с някаква и хойка тайно с друга, не е семейство, обаче, ако живее с теб, вече е семейство.





Тема Re: Измъкваш се!нови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 16:36



Гарванът грачи грозно, зловещо.
Псета и вълци вият в гората...





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 16:35



Викаш, ако мъжът живее с някаква и хойка тайно с друга, не е семейство

Къде съм го "викала"? Поредната ти измишльотина.
Липари, наистина по-голяма лъжкиня от теб няма в този клуб. Също така си царица на измишльотини за хората.

Ако трябва да съм искрена, знам някои неща за теб, които не ти правят ореол. Защо не го казвам? Защото не съм го прочела от теб, не съм го видяла лично.

Докато ти си съчиняваш и разнасяш.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 16:57



Ахъм. Тя и Лира знаела много неща за теб, дето не са за пред хора.
Ся, да им вярвам ли, да не им ли... какво ще кажеш?



Мъж и жена, които съжителстват без брак, не са семейство и туйто.
Ако си народят деца, ги приемам за семейство заради децата.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор laure ()
Публикувано26.04.24 17:04



И пак, съжителството в България, ако не е брак, не е правно регламентирано.
Не такъв е случаят в Европата. Естествено, само бракът е над всичко, (каквото и да означава това), но там съжителите са минали през съда и имат права и задължения, гарантирани от закона. Имат и данъчни облекчения. Единствено не могат да наследяват като вдовец/вдовица.
Дали са семейство - според съвременните свободни критерии са, защото така се обявяват, но всъщност не са. Всеки един може да си вземе куфара и да си тръгне необезпокояван. Е, ако си пази фактури от покупки и ремонти, може да спретне дело.
И изобщо, тази тема е нездрава и самонадеяна. Да се ровиш в личния живот, да размяташ инфо, било то и споделено от участниците в годините, не ми се струва читаво.
Имала съм 2 брака. Никога съжителство. Нито се гордея, нито се оплаквам.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.04.24 17:14



Мъж и жена, които съжителстват без брак, не са семейство и туйто.


Ти като малък тартариан, дето и до днес разправя, че не сме били женени, щото не сме се били
"записали" в черква, и това не се брояло.

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 17:16



Лирата ги знае от умрял човек, аз от жив.

Мъж и жена, които съжителстват без брак, не са семейство и туйто.
Ако си народят деца, ги приемам за семейство заради децата.


Толкова си проста, че не можеш да си го представиш.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: laure]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.04.24 17:20



Всеки един може да си вземе куфара и да си тръгне необезпокояван.

Че това го правят и много "законни".
Подписът ли ще спре някого да си грабне куфара?

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: tartarianeyes]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано26.04.24 17:12



Ти като малък тартариан, дето и до днес разправя, че не сме били женени, щото не сме се били
"записали" в черква, и това не се брояло.



Обясни му за понятията "подписване" (в ритуален дом) и "граждански брак".

Кажи, че сте будисти-реакционери, и затова не сте ходили в църква.


Редактирано от Naki на 26.04.24 17:22.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: laure]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.04.24 17:22



Дали са семейство - според съвременните свободни критерии са, защото така се обявяват, но всъщност не са. Всеки един може да си вземе куфара и да си тръгне необезпокояван. Е, ако си пази фактури от покупки и ремонти, може да спретне дело.

За хора, които мислят за финанси и имоти, права си.
Ний не сме от тез, как Сийке





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: tartarianeyes]  
Автор laure ()
Публикувано26.04.24 17:25



Естествено че не. Но има формалности и последствия.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Naki]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано26.04.24 17:22



Обясни му за понятията "подписване" (в ритуален дом) и "граждански брак".

Кажи, че сте будисти-реакционери, и затова не сте ходили в църква.


Той знае, наки, все пак е на 29.
Не мога да се сетя кой му беше приказвал като беше мъничък, че "истЕнското женене" било черковното.
Пък той дрънкаше небивалици : моите родители не са женеТи, щото са метъли, тях не ги пускат в черквата.



Като попорасна, приказвахме, че браковете се сключват в небесата, но не му се стори нещо важно

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.04.24 17:48



Като попорасна, приказвахме, че браковете се сключват в небесата

Ахъм. Щото младоженците още фърчат в небесата, докато подписват.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.04.24 21:09



Твоите 0% и крафтъровите 0,8% в кнр ги приравни на липарските 60% (преди да я издумкат). Любопитство, любопитство, ма не клони ли към нездраво? И аз като теб не мисля че това има общо с 30-годишния брак, просто там е жълтото и скандалното. Неведнъж си защитавал молекулярните набези на липари, не съм те видял ни веднъж да я питаш нещо от сорта "на майка си разведенячка ще кажеш ли". Критика е, от снощи се чудя дали да я изкажа.

женчо


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано26.04.24 21:17



Неведнъж си защитавал молекулярните набези на липари, не съм те видял ни веднъж да я питаш нещо от сорта "на майка си разведенячка ще кажеш ли". Критика е, от снощи се чудя дали да я изкажа.

Ама ти си много смотан!


Ето ти лесно логическо ~навързване~:
1) Жените са винаги прави.
2) Алиса е жена.
3) Следователно винаги е права!

Може в ден X да е писала нещо, а X+1 - точно обратното, няма значение, пак е права.




Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Liya ()
Публикувано27.04.24 23:55



В 40-50. Нут, Безсънна и Гераско, Албена... не знам, не се сеща за други, а да, и Ружа
И аз


И квооооо?!
На садо-мазо сте го ударили тука предпразнично



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Liya]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано28.04.24 00:26



Алиса ни кръсти разведеняци и повтории, думата не е на Ружа, всички забелязват в темата всичко друго, а ние вероятно се очаква да сме поласкани. Те тва.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Bezsynna]  
Автор Liya ()
Публикувано28.04.24 00:43



Алиса ни кръсти разведеняци и повтории

Алиса пък е бивша стара мома!





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Liya]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.04.24 09:37



Алиса пък е бивша стара мома!


Всичко вече ми е ясно. Приказката "злобна като стара мома". Носи си го още в себе си.

Не всички са такива, имам много добра приятелка, на 55, не се е женила. Но пък се отживя, вероятно затова не е злобна.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Liya]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.04.24 12:18



Алиса ни кръсти разведеняци и повтории

Алиса пък е бивша стара мома!




Ами да! Омъжих се чак на 32, пък мама цял живот си остана разведенячка.
В пубертета много й се надявах да стане поне повтория, ама не щя. Щото тати стана 5 години след развода на нашите.

Пораснах от ей-толчаво лапе с разведеняци и повтории, туй ми беше семейството и еталонът за семейство, придобит от 4-5 годишна. Що от всичките дирски клубове първо ме привлече и прописах в КНР, ле? Щото там бях като у дома си сред пишещите. С всичките им болки, страдания, драми и психотравми. Ако децата ви най-добре не ви разбират и не се чувстват комфортно във вашата компания, кой друг?



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.04.24 12:36



Всичко вече ми е ясно. Приказката "злобна като стара мома". Носи си го още в себе си.

Децата на разведените сме от друг свят. Създаден от собствените ни родители.
Трудно се решаваме, трудно се доверяваме в интимните си връзки и партньорства, имаме си обеци по ушите. Някои се хвърлят през глава още съвсем млади, за да избягат от... и да се самодокажат, други са по-предпазливи, дръпнати, трудни и не прибързват.

Но, всички, до един, цял живот си носим кръста, макар и без вина виновни.
Докато родителите ни се самоуспиват, не забелязват, пренебрегват и хал-хабер си нямат за скритите ни рани, които те самите са ни нанесли.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.24 13:26



Така, сега имам малко време, та да ти отговоря - ти на мъжът ти можеш да му казваш и Рамзес, ама това е означава, че той е фараон. Извинявам се за редуктио ад абсурдум-а, обаче не се сещам как да го опиша по друг начин…

Още Платон е казал, че човека е социално животно. После същият написва диалозите “Държавата”, което се счита за един от първите писмени трудове по темата “държава” и за общо установените морално-етични правила, които в последствие се превръщат в закони и над законови нормативни документи (Кодекси и Конституция), които са задължителни правни норми за всеки гражданин на дадена държава. (Отварям скоба - още в Шумер са имали закони, писани, част от които стигат до нас).

И макар аз, както повечето хора тук, което установявам непрекъснато, да съм запален любител философ и психолог, по професия съм счетоводител. А счетоводителя, подобно на юриста, работи с нормативни документи. Защото, онова, което се доказва, се доказва писмено .. И защото именно нормативната уредба създава правилата.

Така, до тук добре. Сега, къде да четем? Оказва се, че закона за семейството е преработен в семеен кодекс (или пък винаги си го е имало, нямам представа, не ми се е ровело и не погледнах кога е първото обнародване на кодекса). И там си е разписано - семейството е между двама - мъж и жена, които имат граждански брак. Църковният брак не е от правни значение (четох снощи, това за яснота са го разписали в отделен член).

Така, че, то е хубаво, че се чувстваш семейна, да сте живи и здрави да си гледате внуците, но вие не сте семейство. Както той не е бил, докато е живеел с предишната жена, ти сама написа по-горе, че е ерген..

И толкова.

така ги разбират хората нещата, така го пише в нормативите. Пък любовта си е нещо отделно.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 13:34



НЯМА такава, всъщност няма никаква дефиниция за семейство в Семейния кодекс и НИКЪДЕ в българското законодателство няма обща дефиниция за семейство. Отделни закони за целта на собственото си прилагане определят дефиниция за семейство, включително в един-два това обхваща и съжителстващи на съпружески начала, в други за семейство на дадено лице се смятат съпруг и деца под 18. Семейство се дефинира от езика, не от закона, и не е равно на двойка с брак. Всяка двойка с брак е семейство, но обратното не е вярно.

Семеен кодекс се нарича съответният нормативен акт (в конкретния случай - закон) у нас от 1968 г. насам. Сегашният е трети все с това заглавие. "Нормативи" не знам какво е. Къде е "разписано", че "семейството е между двама - мъж и жена, които имат граждански брак", също не знам.


„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 28.04.24 13:43.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.24 14:09



Много чудно, че ти си юрист, даже май съдия, живееш в България и не знаеш, че има обнародван цял семеен кодекс …

аз търсих вчера в Закона за семейството, обаче всички членове бяха отменени и така намерих Кодекса.. както писах по-горе, даже не знаех че съществува ..

В сила от 01.10.2009-та. Ето ти линк, другото, предполагам, можеш да си го намериш, що касае въпросите ти.. Ако пак трябват разяснения, кажи.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.24 14:14



П.п. Има ли причина вечно да се заяждаш с мене??



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.24 14:17



Айде сега.. няма училище за родители. Всеки (нормален) родител смята, че прави най-доброто за детето си.

Да обвиняваш родителите си за собствените си депривации, ОСОБЕНО ако си даваш сметка за тях, е несъстоятелно.

Голям човек си. Направо се учудвам да прочета това от теб…



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 14:23



Баси неадекватното малоумно мнение. Пляс по челото!

Аз му казвам, че законът се казва Семеен кодекс, а не Закон за семейството (какъвто никога не е имало, има Закон за лицата и семейството), което то не го знае очевидно, и че от 1968 насам е третият, все с това заглавие.
То ми отговаря, че не съм знаела, че 2009 е обнародван Семеен кодекс.

Аз се обърках вече.



П.П. Да, трябва ми разяснение. Цитирай ми дефиницията за семейство, понеже, нали, не знаех за обнародвания СК и не знам къде да я търся.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!"

Редактирано от MupaM на 28.04.24 14:22.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.24 14:26



Личи ти, че си объркана. Един кодекс не е закон. Не знам къде си учила право.

Знам, че е за лицата и семейството, ама там тия членове за отменени. И не ми се пишеше толкова.

Айде прочети какво съм ти писала, без да се заяждаш. Отвори линка.

И виж какво те питам по-долу.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 14:24



Това откровение, че кодексът не бил закон, е достъпно само на най-висша класа счетоводителки.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.24 14:30



Оф.. смятай, щом счетоводител трябва да ти разяснява разликата между двете…

Аз нямам повече нито време, нито желание за диалози за дребни душици, каквото имах да казвам на Ружа го казах. Съжалявам, намери си някой друг за дъвчене.

Ама явно много те нервя, щом не пропускаш да се залепиш за мене.. Знаеш ли защо си ми такъв фен?? Аз за себе си имам някои предположения, любопитно ми е ти дали си наясно..?





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 14:43



Ох, изобщо не си ми важна, както си мислиш, просто като видя някъде написана очевидна глупост, а особено - казана с учЕн и авторитетен тон, ме сърбят ръцете да я поправя.

Да поправим още веднъж явните глупости:

НЯМА Закон за семейството. Има Закон за лицата и семейството, който от 1968 г. насам НЕ урежда семейството.

НЯМА обща дефиниция за семейство нито в СК, нито другаде, още по-малко - такава, каквато била "разписана" в "нормативите", а двата израза в кавичките са характерни за хора, които НЕ разбират от право.

Кодексът Е закон. Нарича се кодекс, когато урежда (кодифицира) цяла отделна област от правната система, тоест разликата е в обхвата на уредбата и нищо друго. Има сила на закон (НЕ е от по-висок ранг, както си мислят някои счетоводители), гласува се като закон, изменя се и се отменя със закон, изглежда като закон, кряка като закон и Е закон.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“<

Редактирано от MupaM на 28.04.24 14:49.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.24 15:02



О, напротив, много те дразня.



Дадох ти шанс да излезнеш от положение, но ти не спираш и даже успя да ме ядосаш лекичко…

Ето ти извлечение от ЗАКОН ЗА НОРМАТИВНИТЕ АКТОВЕ

Обн. ДВ. бр.27 от 3 Април 1973г., изм. ДВ. бр.65 от 21 Юли 1995г., доп. ДВ. бр.55 от 17 Юни 2003г., изм. ДВ. бр.46 от 12 Юни 2007г., изм. и доп. ДВ. бр.34 от 3 Май 2016г.

Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 46 от 2007 г.) Законът е нормативен акт, който урежда първично или въз основа на Конституцията обществени отношения, които се поддават на трайна уредба, според предмета или субектите в един или няколко института на правото или техни подразделения.
(2) За уреждане на другите отношения по тази материя законът може да предвиди да се издаде подзаконов акт.


Чл. 4. (1) (Изм. - ДВ, бр. 46 от 2007 г.) Кодексът е нормативен акт, който урежда обществените отношения, предмет на цял клон на правната система или на обособен негов дял.
(2) Правилата на този закон, които се отнасят до законите, се прилагат и за кодексите. (ето тук е разписано, че кодекс и закон не са едно и също нещо. По-ясно от това не мога да го представя….)

Кодекса е надзаконов нормативен акт. Всеки, който някога е учил право знае това. Ако разпоредбата на един закон предписва различно нещо от кодекса, прилага се кодекса. Налага се например при нарушения на срокове в данъчното производство, тази норма. Ако се разровя ще намеря и това къде е разписано, понеже аз нямам навика да говоря наизуст!! Но много отдавна не боравя с българската нормативна уредба и доста от нещата съм забравила .

Аз отивам на фитнес сега. И наистина няма да се занимавам повече, щото очевидно няма смисъл.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 15:11



"Кодекса е надзаконов нормативен акт. Всеки, който някога е учил право знае това. Ако разпоредбата на един закон предписва различно нещо от кодекса, прилага се кодекса. "

ГЛУПОСТИ, ГЛУПОСТИ, ГЛУПОСТИ на търкалета и десет фейспалма.
За такова нещо дори счетоводител на изпита по основи на правото се къса, предполагам. За юрист да не говорим.

Колко човека познаваш, дето са учили право, бе, булка? Питала ли си поне един от тях?!
Осъзнаваш ли колко не си в час?

От самия текст "се прилагат правилата за законите" крещи обратното бе, жена!
Дай ми "разписаната" дефиниция "семейство=мъж и жена, сключили граждански брак", ЗНА ми е познат.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 15:32



Малко линкове напосоки от Гугъл, ама то нали в нета всеки може да си пише, квот' си иска, авторите им не са учили право и не знаят, че кодексът бил надзаконов, а истински учените специалисти не се занимават със случайни писаници в нета.

Интересно как така тогава закон като ЗНА - нещо с по-нисък ранг - ще ми урежда правила за кодексите, все едно наредба да уреди действието и характера на конституция, ама не разбирам, щото съм проста.




Това пише в Помагало (гимназиален учебник по основи на правото - как лъжат децата, начи, че кодексът бил закон! ;)), понеже не се вижда веднага от линка:


И мисля да стига толкова, щото това е нещо елементарно, освен може би в баварското счетоводство да е иначе.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 28.04.24 15:42.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано28.04.24 16:22



Според мен член първи дефинира ясно кои отношения са семейни. Макар да няма текст "семейството е това и това".

"Чл. 1. Семейният кодекс урежда отношенията, основани на брак, родство и осиновяване, както и настойничеството и попечителството."

Поне аз така го разбирам - че отношения извън посочените не са предмет на този кодекс. М?

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light ()
Публикувано28.04.24 16:14



да я питаш нещо от сорта "на майка си разведенячка ще кажеш ли"
Разликата е огромна.

Неведнъж си защитавал молекулярните набези на липари,
Не съм усетил такова нещо. Обратното - чувствал съм се неприятно защото тя е една от жените тук които са получавали обидни упреци от мен. Честно казано смятам това за голяма слабост. Но това е една друга тема "дарът на обидите".

Като нещо трето, дошло от горните, не мисля, че възрастни хора трябва да опитват да се възпитават едни други. Аз смятам, че зле конфронтитащи се хора вече сме срещали много пъти в живота си, можем да ги разпознаване и всеки сам си е изработил начин да се справя с тях. Ако не е, да започва.
А упрек защо аз не соча някого с пръст е вън от всякаква мярка. Защото съм Гринлайт не соча, "зелено, минавай, от мен е разрешено" , но това е мое отношение към нещата и аз не дължа обяснение за него.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Bezsynna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 16:25



Семейният кодекс урежда тези изброени отношения, да.
Не казва, че те изчерпват семейните отношения, и не дава дефиниция за семейство. Отношения извън тях не са уредени, не е казано, че не влизат в определението за семейство.

Настойникът или попечителят семейство ли са впрочем? На един пълнолетен под запрещение или на едно дете без родители може да му е настойник братовчед, племенник, чичо, може дори и служител на институцията, в която е настанен. Не следва, че изброеното и само то е "семейство". Нищо, че законът се казва Семеен кодекс.

Също съм чувала версия, че думите: "Всяко лице има право да сключи брак и да има семейство при условията, определени от този кодекс" означавали, че семейство се придобива чрез сключване на брак. Както и да го гледам, не означава това. Иначе и мама с деца не са семейство.
Не всички роднини са семейство също.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 28.04.24 16:28.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.04.24 16:36



Виждам че ти е много важна семантичната коректност, и понеже не си поставила под съмнение жичката, следва да си наясно с нея; затова теб питам - жичката биологичен представител на някое таксономично семейство ли е, че се реди за лъжичка? Или е електротехнически термин но тогава какво общо има с лъжичка? От дете задавам въпроса за жичката и лъжичката колчим някой ги употреби, винаги съм вбесявал употребителя.



женчо

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.04.24 16:40



Кодексът Е закон. ..... Има сила на закон ..., гласува се като закон, изменя се и се отменя със закон, изглежда като закон, кряка като закон и Е закон.


Не знам дали е вярно, но звучи много забавно.

женчо

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.04.24 16:57



Не съм съгласна. Родителите ти нямат МНОГО общо. Вероятно си наранена, но вярвам, че родителят, при когото си останала, е направил всичко възможно, за да те отгледа добре. Забелязал е дарбата ти, изучил те е, нещо което не всеки родител може да усети и направил.

Не се оправдавай с родителите, всичко е в теб, самата теб. За толкова години ако ще психолог да ползваш, да беше надживяла тази травма.

Познавам десетки деца на разведени, супер хора, нормални, отзивчиви, не съм чула груба дума. Моите деца са на разведени родители, зетят също е дете на разведени родители. Дъщеря ми се омъжи на 28, но от 7 години преди това живееха заедно. Зетят беше на 29 откакто живее заедно.Нормални хора, създадоха прекрасно семейство, две деца. Говорили сме на тази тема, че не са имали късмет със семейство, но пък отговорът им е -да, но с родители имахме късмет.

Надявам се майка ти да не е като майката на Гърки, за което тя ни е писала многократно. Тогава вече, може да си увредена, но не и оправдана.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.04.24 17:41



А с децата си дали съм семейство? Нямаме брак с тях. С майка ми, баща ми, брат ми...

Той си имал жена, дете, общ дом, имал е Семейство.

За законите, няма да ровя, Мира ти е отговорила, аз също ти дадох дефиниция, не официална, но все пак обобщаваща от повечето хора.

Нищо не очаквам от него, нито той от мен, за което ми е необходим брак. Не виждам такава необходимост. Имам годежен пръстен, утре да кажа, отиваме и се разписваме. И какво от това?


Като имат брак, а единият насам, другият натам, млатат се всяка вечер, те семейство ли са? Това за теб семейство ли е?

Ето, ти имаш дете. Запознаваш се прекрасен мъж, живеете заедно, той е грижовен мъж, грижовен и с детето ти, като баща. Няма ли да сте семейство?



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.04.24 17:54



Има ли причина вечно да се заяждаш с мене??

ти това го пишеш поне на половината клуб. Стига вече, никой с никого не се заяжда, поне от моя гледна точка. Пишем си, дискутираме, понякога на висок глас)))



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.04.24 19:27



А упрек защо аз не соча някого с пръст е вън от всякаква мярка.
Не позволяваш другите да имат различни мерки или вярваш че твоите са най-верни


Мерките по които не се тушира нападение на липари а се тушира контра нападение от ружа са ми леко подозрителни. Ти си морален компас, ноблессе облиге!

Аз смятам, че зле конфронтитащи се хора вече сме срещали много пъти в живота си, можем да ги разпознаване и всеки сам си е изработил начин да се справя с тях.

Значи да не те мисля как щсе оправяш с мен

женчо

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.04.24 19:33



Я пак за нападението и контрана падението, моля?





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light ()
Публикувано28.04.24 19:37



Мерките по които не се тушира нападение на липари а се тушира контра нападение от ружа са ми леко подозрителни.
Няма такова нещо, загубил си се напълно.

Ти си морален компас, ноблессе облиге
Ако е шега, не схващам, прочетох два пъти. Огледах синия цитат, емотиконите, прочетох с акцент върху моите най-верни мерки, пак не излиза майтап
Трябва да е ирония, като на първо четене.
Не знам какво облиге теб, Гераско, но мен ме облиге да ме губя време за такива неща. Нямам го.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.04.24 20:33



Ако е шега, не схващам, прочетох два пъти.
10 минути се чудя какво да ти кажа, накрая осъзнах откъде идва проблемът. Това което казвам е във връзка с предходния цитат за който казваш че съм се загубил напълно. Щом смяташ така то е напълно разбираемо следващото да ти е неразбираемо

. Предлагам да го оставим така, какво е животът без енигма.

женчо

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.04.24 21:01



За таксономията не знам, сигурно от семейство “Жичкови”… и аз не съм разбирала този израз никога, но пък и не го употребявам…

Но, като сме почнали с въпросите - на кого са кумове Кума Лиса и Кумчо Вълчо??





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.04.24 21:20



Наченалчо, Презполованчо....Ран Босилек. Има версия Елин Пелин, но корените на кумчо и кума са руски.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано28.04.24 22:11



корените на кумчо и кума са руски.
Интересно, къде го прочете това?

commater къмотръ, -а м. кум
Софийски университет, речник, част втора.

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано28.04.24 22:26



Не съм специалист-жичкаджия, ама това е тотално погрешно според мен.



Когато говорим за форуми онлайн, аз го знам като "нишка". Може и "клонка".

"Жичка" явно е некъв вътрешен хумор от някой як советски филм от 1968 година, да!?




Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 22:43



Що руски, мари Ружо?



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Naki]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано28.04.24 22:57



Ние като деца, прежаднели пред някоя чешма, се надпреварвахме кой да е първи. И викахме първа жичка за водичка.

Първа жичка за лъжичка сега го виждам за първи път.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Koftia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.04.24 23:31





"За първи път чух думата „сесия“ далеч преди своите студентски години. Тогава, отивайки да пием вода в двора на мой приятел от родната Банишора, чухме странно истерични стонове от съседния двор. Стояхме втрещени. Дотолкова втрещени, че никой не желаеше да използва заслужено спечеления си ред от вездесъщото детско право при пиене на вода, а именно проклятието – „Първа жичка за водичка, кой ме изпревари – гръм да го удари“. В този момент, на класическия „италиански двор“ изскочи бабата на моя приятел и се провикна: „Марио, ма, к‘во си се разкрещяла?“. Откровената ни изненада от факта, че звуците принадлежат на човешко същество с името Мария се удвои, след като същата Мария спокойно и на чист български отговори: „Ааа… Нищо, нищо, просто съм в сесия“. Тази случка остави дълбок спомен в крехкото ни детско съзнание дотолкова, че в последствие трима от четиримата присъстващи не пожелаха да продължат образованието си в университет."

Това е от относимите резултати от Гугъл, иначе излизат много за първата лампа с нажежаема жичка.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 28.04.24 23:37.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: MupaM]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано29.04.24 00:13



Ох, благодаря.
А като кажем …… за лъжичка, за лъжица ли се разбира или за лъжа ?





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: Koftia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.04.24 00:27



Лъжица, много ясно. Върви с водата. В тоя клуб не лъжем.
Каквото си хванеш с лъжицата, има предвид Ружа.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 29.04.24 00:34.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: tartarianeyes]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано29.04.24 08:26



Кума т латинското commatrem – кръстница.

Това помня, търсих информация снощи и от сутринта. Учила съм два семестъра руска литература и нещо ми е останало в главата за кум и кумчо.





Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано29.04.24 09:13



Може.
Основата щом е латинския, преминава и в другите езици.

Статията е интересна, доколко е верен изводът, не знам.
Може за приказния смисъл руснаците да са се погрижили.



Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: parvaty]  
Автор laure ()
Публикувано29.04.24 11:01



Кодексът е закон, парвати. Откъдето и да го погледнеш.
Учи се не само от бъдещи прависти.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: laure]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано29.04.24 13:55



Може би го приема в другото значение, "правило".

Само луди хора без морал допускат, че ще нападнем Украйна. 15.02.2022


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано01.05.24 16:15



Какво имаш предвид под "общи деца"!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: BATHco]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано01.05.24 18:20



Общински



Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: BATHco]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано01.05.24 19:47



Какво имаш предвид под "общи деца"!?

Е то пък точно за това е толкоз сложно да се сетиш какво се има предвид!


"Общи деца" -- значи деца, на които и 2-мата родители са от текущата двойка.

Ако някое дете е син или дъщеря само на единия от двойката, не се води "общо".

ЕДИТ: Оправен неясен цифропис за яснота.


Редактирано от Naki на 01.05.24 21:23.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: BATHco]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.05.24 09:30



Какво имаш предвид под "общи деца"!?

Нямаме деца, които ние двамата сме отгледали от бебета. Но пък имаме общи внуци





Тема акъл - море, а глава - шамандура!нови [re: Naki]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано02.05.24 10:51





Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: акъл - море, а глава - шамандура!нови [re: BATHco]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано02.05.24 13:53



Не съм някакъв гений, често съм писал глупости като за "шамандура" по други теми, ама тука не съм таковата, щ'съ свиняваш!



Какво грешно или неточно/неясно съм написал, не разбрах!?
С кои части не си съгласен???


Редактирано от Naki на 02.05.24 14:13.



Тема Re: акъл - море, а глава - шамандура!нови [re: Naki]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.05.24 14:05



Наки, ся да ти обясня аз: въпросът беше някакъв опит за остроумие, аз лично не разбрах точно какъв, а не че не знае какво значи общи деца.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: акъл - море, а глава - шамандура!нови [re: MupaM]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.05.24 14:24



Предполагам, че не е оригиналничене, а истински въпрос какво разбирам под "общи" деца.

Под общи деца аз не разбирам само биологични родители. Осиновените деца са общи деца. Отгледани от двама души. Затова отговорих, не сме отгледали общо деца. Но отглеждаме общи внуци. Разбирането на Наки ще означава, че с мъжа ми сме сватове, но не сме. Отглеждаме заедно внуците на моите биологични деца. От деня на раждането им са в ръцете ни.



Тема Re: акъл - море, а глава - шамандура!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.05.24 14:26



Осиновените (и от двамата) са общи, защото се приравняват на родни. Доведените и заварените не са общи. Но може всеки да има предвид различни неща, да. За поста на Батко си оставам на моето мнение.

"Разбирането на Наки ще означава, че с мъжа ми сме сватове, но не сме."
?!
П.П. Разбрах. Е, ако държиш изразът да е "общи внуци", ще означава, да. Но Наки не е използвал тоя термин.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 02.05.24 14:31.



Тема Re: акъл - море, а глава - шамандура!нови [re: MupaM]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.05.24 14:45



По закон, да, доведени и заварени не са общи.
Но като двама души отглеждат общо децата си, ами общи са, емоционално, душевно, че и законово, при съответно взети законови действия.



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор 2biri ()
Публикувано06.05.24 00:25



Аз по едно време пишех в ГЗС без да правя секс



Пък тук пишех преди да имам 40. Повечето са над 50



Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: 2biri]  
Автор samson (Оня)
Публикувано06.05.24 00:34



А аз не посмях да вляза в ГЗС защото се притеснявах от името на клуба.
Тез букви гъ,зъ,съ...не посмях.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Втора жичка за лъжичканови [re: samson]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано06.05.24 02:22



Изобщо не ме пуснаха в тоя клуб. Предполагам допуснаха че ще трябва да ме банват след като се изкажа



женчо


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.