Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Наместих си шестата чакранови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.04.24 13:20



миналата седмица. Спънах се, пандах, треснах главата, по-скоро миждувеждието във витрината (стъклото здраво), и нещо каза хръц, вдясно. Сякаш нещо ми светна пред очите, а ръката ми увисна като на марионетка. Адска болка. За секунда се оцъферих, станах с достойнство, изтупах бялото си яке и дънките. До този момент инстиктивно с лявата ръка. Някак видях дясната и разбрах, че няма да ми послужи за нищо друго, освен за нова болка.
Слава Богу, на 10-ина минути пеша от дома (що ми трябваше да ходя в София, това друга тема). Звъннах на Карамфилов, докато дойде мина половин час, айде в болница. Рамото извадено. Айде ревизоро, т.е. рев И зор, много читав травматолог, поклон. Намести го, овърза ме и ме прати дома.

На другия ден : ортеза, от рамото до китката, през кръста, под сисите. Не мога да си обуя гащите, ходя без гащи, не ми е проблем. Не мога да обуя чорапи, ходя си боса. Сутрин-вечер с помощ свалям ортезата, къпя се. Имам 2 дълги поли с ластик, нося ги вместо рокли, с ластика на нивото на подмишниците.
До тук лошото.

Ноооо, още първата вечер спах като пън. То боли, аз спя. Да, усещам болката, но някак в транс. Далечна болка, колкото да не легна на дясната ръка. Така, втора, трета, четвърта вечер. Спя бе, спя. Чудно ми е, защото винаги съм имала проблем със съня. Е, да не кажа от дете, но от зряла възраст. Преди 6-7 години потърсих помощ, оправих се. Но от 1-2 години пак не мога да спя. От 1 до 4-5 часа като се ококоря, заспивам към 4-4.30. Може да легна в 0 часа, в 21, няма значение. в 1 се събуждам и така докъм 4.
И други неща се промениха в мен, дълго е.





За интуиция и другите там, да не говоря.

Всяко зло за добро!

здравейте, не пиша, диктувам. каквото такова, ще ме разберете. Слагам с лявата ръка точки и запетаи. не можете да повярвате колко неща мога да правя с лявата ръка, то и аз не си вярвам, но е факт.
Ще разкажа, при интерес и ЗА трупане на мераци за леворъки. Вържете си дясната ръка и се опитайте простите неща-миене на зъби, обуване на дънки, закопчване, вдигане на цип, обуване на чорапи, рязане на домати....

И друго, ама айде до тук



Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light ()
Публикувано23.04.24 14:19



Олеле!
Систър се изтърсила в тяхната градина, аз направих кълбо напред, носейки щайга с буркани* пред нашия паркинг, ти сега ни отвя с две дължини с твоето приключение... изобщо била е седемдневката на травматологията.
За чакрите и третото око някой друг ще трябва да се изкаже, аз си представм, че си толкова каталясала от болките и усилията през деня, че тялото жадува сън независимо от всичко.

С лявата ръка и зъбите си не мога да измия. Служи ми за буквата а на клавиатурата и да помага на дясната за ципа, за чиниката на кафето и за и изреже ноктите. Всичко друго правя с дясна ръка. Ако я счупя ще умра от глад- и устата си не мога да уцеля с лявата.



Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.04.24 14:28



Как е систър? А ти, след кълбото?

Това е майтап за третото око, но наистина спя като никога, вече 5 нощи. Днес станах в 6 часа, ама то щото снощи заспах към 21 часа. непробудно до 6. И станах-бодра, готова за подвизи, нооо, кви ти подвизи? Сумрак, не виждам дори къде са оранжериите

, пък и валииии

Аз съм почти амбидекстър. Не мога само да пиша с лявата ръка, друго, каквото и да е, не ми е проблем. Нооо, все пак, имам необходимост от опора, понякога, на дясната ръка. Ето, вчера. Разсадих разни цветенца, мога да разнеса саксиите на местата им само с лява ръка. Сандъчета обаче, не мога, тежат.

Пък си ям, нямам проблем, дори днес си опекох банички. Е, готови, замразени, но пък и те били вкусни



Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.04.24 14:35



И аз направих подобна беля на лявото рамо, от вдигане на нещо много тежко. Никъде не ходих, бях в болки един два месеца. Постепенно затихнаха, но май съм в проблем на дълъг срок. Започнаха иглички на пръстите.



Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано23.04.24 14:39



Мале, Руже… Бързо оздравяване ти пожелавам.





Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: Koftia]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.04.24 14:37



Ако рамото е било извадено, вярвай ми, не можеш сам да се оправиш, няма да затихне те така, от нищото. Сега, като имаш иглички, отивай на лекар. Не е геройство да търпиш.



Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: RujaKaramfilova]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано23.04.24 14:41



Оххх, така се изтърсих днес, че нЕ ми се отвориха, ами на друсан кебап ми станаха всичките чакри.
Минавам през автоматично отваряща се врата. Явно съм се и видяла толкова незначителна на фотоклетката, че в момента на минаването ми вратата тръгва да се затваря. Докато си гледам в чадъра и се мъча да го затворя, лявото крило на вратата ме шибна в крака и в рамото, яка подсечка, хлъзгави плочки, загубих равновесие и докато се чудя по-скоро обидена ли съм или стресната се метнах като чувал с картофи на цялата си дясна страна.
За части от секундата стана.
И аз като теб станах, отръсках се, теглих една майна на портата и на собственика и, и сега ближа рани. Боли ме целия гръден кош, в главата ми е боза, всичко отдясно синьо - коляно, дупе, рамо и горна част на ръката. Мисля, че съм счупила и дясното средно пръстче защото много се поду, посиня и почти невъзможно да свия първа и втора фаланга.
Добре, че не си разцепих и главата на мрамора. Чадърът някакси се оказа на място и омекоти.

Да се оправяш ... Дано да нямаш силни болки. Колко време ще ходиш с корсет и кринолин?





Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.04.24 14:41







Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: e ta]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.04.24 14:50



Отивай не лекар, веднага.

Един месец казаха обездвижена, после един месец рехабилитация, после вече, божа работа дали ще има санаториум. Добрата новина е, че минералната вода у дома е точно за кости и стави, но не е като калните бани в Бургас, Поморие и Шабла.
Не знам, ще видим, сега мисля за градините. Вчера на едно столче седнах, плевих. Карафлив ми се накара, ама нали все нещо трябва да правя


пак, тръгвай на лекар!



Тема Re: Наместих си шестата чакранови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано23.04.24 15:00



Тцтцт...
Бързо, бързо да минава, възможно най-бързо.
И се щади, какво си се развихрила, трудодни да трупаш.

Понякога Бог насила кара хората да почиват.
Ох.


върнете ни архивите, идиоти



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.