Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 27.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема “Правя го за половин часнови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 13:12



Защото съм учил десет години, за да го направя за половин час. Дължиш ми за годините, не за часовете”.

Някой е снимал табела с този надпис в някаква градина, тя я споделих, защото ми хареса. Точно така е, но е трудно да се обясни. Всеки иска евтино.

А както казваше един приятел “има хубаво и евтино, ама са на два отделни щанда”.





Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано21.04.24 13:33



Аз го знам прекрасно. Никога не го оспорвам. Има десетки показателни и поучителни сказки по темата. Като корабният двигател, дето спрял да работи, никой не успял да го стартира. Накрая някакъв възрастен сиромах дошъл, огледал, извадил от кутията едно чукче, чукнал и двигателя запалил. Заминал си механикът и собственикът ба кораба получил сметка $10 000. Капата му фръкнала и поискал обратно подробна сметка за ремонта. Как може така, за пет минути $10 000. Двдото изпратил обратно сметката в детайли.

-$2 за чукване с чукчето
-$9 998 за знаене къде да чукна





Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Koftia]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 14:18



Точно така. Не се плаща за чукането, а за умението с чука ..





Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Koftia]  
Автор samson (Оня)
Публикувано21.04.24 14:25



Половин час за чукане е много малко, а за една минута въобще не ми се говори!
Признавам за майстор само този който може и чука където му падне.



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: samson]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано21.04.24 14:25



Признавам за майстор само този който може и чука където му падне.



Като спомена чукане, дали първо се чука, а после се влиза!?
Или първо се влиза, а после се чука?

... ""




Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано21.04.24 15:25



Никога не съм одобрявала заплащането “на час”. В много случаи може майсторски да се мотаеш, за да вземеш повече пари.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 16:11



Да, обаче за повечето професии заплащането* е на час.. и това, дето си педепцал и усъвършенствал уменията (щото аз преведох надписа много буквално, има се предвид “10 години съм се усъвършенствал”), никой не го интересува. И забележи - ръчния труд е по-скъпо платен от повечето интелектуални професии. Освен адвокатските. Там по целия свят се печели изключително добре. Но, вземи учителите - навсякъде са супер мизерно платени. И на очакваме младите да са знаещи и амбициозни?? Как човек, който е фрустриран и обезверен дава надежда на другите??

*пиша без очила и направо съм трагедия, извинявай.. поправих някои правописни грешки ..

Редактирано от parvaty на 21.04.24 16:33.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано21.04.24 16:13



Абсолютно съм съгласна с всичко. Работа "на час" - западняшка измишльотина.

А у нас тази картина е с гротескни размери! Учителите получават по-малко от чистачки в големи фирми... за лекари и медсестри да не говорим... Затварят се болници, вчера изнесоха, че кръводарителски центрове вече не работели, защото нямало медицински сестри...

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано21.04.24 16:16



Но, вземи учителите - навсякъде са супер мизерно платени.

Извинявам се за намесата, но това не е вярно.

Минималната учителска заплата у нас е близо 1900лв. Минимална. Стартова. Те взимат и още по различни пера.

За сравнение, средната заплата в България за края на миналата година е малко над 2100лв.

В никакъв случай не са мизерно платени.

Другаде е проблемът.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 16:30



Не знам защо делиш всичко на “западняшка” и не. Западните общества са 100 години напред от източните, и особено от империята. Споко, и те ще стигнат до почасовото заплащане. В някои случаи има смисъл.

Темата беше да се заплати положения труд. Не да се гледа за колко време е свършено. Това беше поантата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.