Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема "Води скитнически начин на живот"нови  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано18.04.24 09:05



Дреболия, ама ме подлудява. Напоследък се мултиплицира навсякъде и отвсякъде.

Човечецът, дет се гаврил с гроба на патриарх Неофит, "ВОДЕЛ СКИТНИЧЕСКИ НАЧИН НА ЖИВОТ". Така го "води", че по всички радиа и телевизии, сигурно и по сайтовете повтарят като папагали тая фраза.

Преди това за някакви други дребни престъпници пак същото се дърдореше от сутрин до вечер.

Абе хора, аз ли полудявам, или НЕ СЕ "води НАЧИН" на живот??

Според мен правилното е ИЛИ "Водил скитнически живот", ИЛИ "Имал скитнически начин на живот"...

Как ще "водиш" "начин"???



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано18.04.24 10:14



Малко ми прилича на другото силно разпространено безумие: “ЦЕНИТЕ ПОСКЪПВАТ”.

Цените не поскъпват, пиленца, а се покачват, увеличават и пр. СТОКИТЕ поскъпват.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: UnicaDonna]  
Автор samson (Оня)
Публикувано20.04.24 18:09



Компенсираме поскъпването на цените на стоки и услуги с поевтиняване на ценностната ни система като индивиди и общество.

Предлагам терапия с подробно прочитане на: "Как се каляваше стоманата".

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: samson]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано20.04.24 18:27



Компенсираме поскъпването на цените на стоки и услуги с поевтиняване на ценностната ни система като индивиди и общество.

Уф, Пътник... темата беше граматическо - литературна. Не отпочвай с "поскъпване на цените на стоки и услуги", щото ся ше дотича нЕкой грийн хънтър да ти обяснява, че цените поскъпват, ама по-малко, отколкото цените в нещастните държави, дет още не са в ЕС... и ше стане пак локумено-мътна и кървава, щото и към евроатлантическата ценностна състема ще кривнат.



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: UnicaDonna]  
Автор samson (Оня)
Публикувано20.04.24 18:57



"щото ся ше дотича нЕкой грийн хънтър да ти обяснява, че цените поскъпват, ама по-малко, отколкото цените в нещастните държави, дет още не са в ЕС..."

Ами те ще дотичат, ама ние с теб като им кажем че руснаците са в Румъния, и вече не можем ги откри никъде!


Ще се изпокрият по островите с частните си самолети!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано20.04.24 19:42




Бил клошар, на българоанглийски - бъмяга, bum.




Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано20.04.24 19:48



Колккото повече се глобализира светът, толкова повече ще се разочароваме с всеки изминат ден. Навсякъде, всички държави, всички езици, всички медии, всички цървули. Едно време критерий за литературен изказ, говор, произношение, бяха телевизионните говорители. Сега и те не са на такова ниво.





Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: Koftia]  
Автор samson (Оня)
Публикувано20.04.24 20:17



"Колккото повече се глобализира светът, толкова повече ще се разочароваме с всеки изминат ден."


Напротив, забелязва се и хубава черта на знание чрез разочарование.
Синдромът е "Москва на тъпани не вярва!"

Притчата:
"Момците се къпят до реката, а тъпънът яко се чува да бие от към селото.
От Сватба, обичаят изисквал ако булката е девствена, то тъпана силно да думти за да знае цяло село, че момата е девствена.
Левент момък, там на реката, го извадил от гащите си и го хванал за главата, го запитал пред всички: "Абе аз на теб ли да вярвам или на тъпана, А?""

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: samson]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано20.04.24 20:25



Предстои май биг брадъра да отпусне милиардите си на зеленото жуже най-накрая. Републиканците май са клекнали. В момента го мътят. 60 милиарда пак на вятъра…ама щели да бъдат ЗАЕМ, а не подарък.



ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: "Води скитнически начин на живот"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано20.04.24 21:41



Аз в разбор на конкретното словосъчетание не мога да се включа, обаче напоследък току се сещам за тая ти тема и сега като сте я и без друго вдигнали, ще си го оставя. Откъде идва изразът "Човек на име Едикойси"? Съвсем ясно е какво значи, а седнеш ли да го мислиш, какво му е на името? Седнал си е върху името, принадлежи на името?

Шегувам се, но все пак ми е интересно. И с това, както с "води скитнически начин на живот" еднакво съм свикнала и не ми прави особено впечатление, така се казва, така се разбира, на пръв поглед на израза нищо му няма. А чак след заравяне запооочва да изглежда, че не е наред.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.