Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 25.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 20:45



Никой не спори, по принцип всеки гледа да плати по-малко. Обаче ставките в повечето случаи са на час. От адвокати през съпорт от програмисти - всичко е на час.. виж, заплатите не са на час, но могат да се разделят ..

Но, аз нямах и това предвид..

И няма нужда да ги оставяш - аз пиша в доста местни групи .. ми, няма такива първобитни коментари. Без да искам да обидя никого - просто хората не се интересуват от тия неща. Имаш ли татуировки, нямаш ли.. никой не го е грижа. Виж, ако пишеш неграмотно не се толерира. Просто различно общество .. пък дали го приемаш или не - твоя си работа.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: samson]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано21.04.24 20:42



От изток какво е дошло?
Или си прогледнала, пази Боже!
Жалко и тъжно.


Огромно количество неща!


Ама не Русия като Изток, не, мани ги тези примитивни майму... азиатски мужици!
Имат нулев принос.

Аз визирам Китай.

Например, много кратък списък, има и още -->
* Барута
* Чадърите
* Хартията
* Кухненската/тоалетна хартия (вкл. на ролки)
* Компасът
* Порцеланът
* Чаят
* Коприната
* Количката (с колело) за градинска/др. работа
* Книгопечатането

Това разбира се е силно НЕпълен списък.




Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано21.04.24 20:48



А на мен най-ми става смешно като притропа колянов вал на двигател в гаранция, и от горе кажат определи кой лагер тропа ?


Абе, хора, който и лагер да е гръмнал, става дума за двигател. Или давате двигател или не давате.




Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Koftia]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано21.04.24 20:51



Еми записваш си там часовете за сваляне на мотор, отваряне и дефектовка и кво ти пука. Нали почасово работиш?



Z

Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано21.04.24 20:51



Но, аз нямах и това предвид..


А какво?

И няма нужда да ги оставяш - аз пиша в доста местни групи .. ми, няма такива първобитни коментари. Без да искам да обидя никого - просто хората не се интересуват от тия неща. Имаш ли татуировки, нямаш ли.. никой не го е грижа. Виж, ако пишеш неграмотно не се толерира. Просто различно общество .. пък дали го приемаш или не - твоя си работа.

Там за първобитни коментари във фейса получаваш затвор. Тук си позволявам първобитни коментари към колежки на маса и всички получават смях и добро настроение. Схващаш ли разликата? Съдейки по това целите им общества с кви олигофренски глупости се занимават (зелени простотии, джендър и всякакви други античовешки идеологии, тотално деградиране на изкуството и прочие, списъка е дълъг), бих казал, че критериите им за интелект, за щастие, нямат нищо общо с нашите.

Z


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.04.24 21:14



Еми да, не е само опит, а и всичко останало както съм го описала:

"Употребява се в смисъл, че едно нещо, което сега ми отнема 5 минути да го свърша, преди това съм положил години упорит труд да уча, да практикувам и да се усъвършенствам, за да го докарам до това, да го свърша за "отрицателно време". А поантата е, какво се крие зад бързо свършената работа за труд, който изисква преди това години усилия."



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор samson (Оня)
Публикувано21.04.24 21:26



"Ако се вярва на статиста, в Русия средната заплата за учителите от предучилищна до гимназии, включително техникумите, варира до около 50хил рубли, или 500 евро."
Не е вярно, статиста лъже като дърт статист от 2000г, не му вярваме!
Защото първата му лъжа е че 50хил рубли са 500 евро."



Иначе в Русия средната заплата в образованието през 2023 г. беше около 73 000 руски рубли. Минималната 50 000, Във висшите-120 000! Факт!

Сравняваме: Общо казано, животът в Русия е на средно ниво на разходи. Семейство от четирима души може да се очаква да харчи около 1 682,2 долара (158 701,7 руски рубли) без наем, а единичен човек - около 482,1 долара (45 482,7 руски рубли) без наем.

Сравняваш ли?
В момента, ако учителите нямат достатъчно стаж или не са натрупали необходимите “точки”, те могат да се пенсионират на следните възрасти:
Мъже: Мъжете могат да се пенсионират на 60 години.
Жени: Жените могат да се пенсионират на 55 години.
Обаче има много изключения от стандартните правила за пенсиониране. Например учители, които работят в специфични области, могат да се пенсионират на по-ранна възраст. Също така, има и “социална пенсия”, която се предоставя на тези, които не са натрупали достатъчно стаж или точки за обикновената пенсия.

Според теб къде попадат нашите даскали спрямо ЕС и Русия?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.04.24 21:35



Аз се чудех що си толкова зле, а то било щото си азиатски потомък...





Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.04.24 21:37



Разбира се, че е мизерно.
Почти всички заплати в България са такива.
И не ми давай за пример Русия като брутна заплата, дай го като покупателна способност.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: samson]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.04.24 21:35



Иначе в Русия средната заплата в образованието през 2023 г. беше около 73 000 руски рубли. Минималната 50 000, Във висшите-120 000! Факт!

Къде в Русия?

По данным ГородРабот.ру, средняя зарплата Учителя в Москве за 2023 год - 57 239 рублей. За месяц заработная плата изменилась на 3% - с 58 964 до 57 239 рублей. А чаще всего в вакансиях встречается зарплата 50 000 рублей (модальная).

По данным ГородРабот.ру, средняя зарплата Учителя в Иркутске за 2023 год - 30 145 рублей. За месяц заработная плата изменилась на 6% - с 28 348 до 30 145 рублей. А чаще всего в вакансиях встречается зарплата 25 000 рублей (модальная).





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.