Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 25.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Koftia]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано21.04.24 20:12



Ами ако някой от болтовете, къде държи макферсона за шенкела е супер изгнил и се скъса, и вместо 3 часа отидат 13?

Z


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: samson]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано21.04.24 20:20



Бате, там като вие лагер на кутия се изхвърля кутията и се слага нова.

Z


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано21.04.24 20:22



Така те искам, утре при Митрофанова за грамота и по-нататъшни инструкции.

Z


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: ShokoLada]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 20:24



Това към мен персонално ли е адресирано?? Или пишеш по принцип??



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано21.04.24 20:19



Не съм казал, че е справедливо.

Уточних, че не е мизерно. И не е.

Понеже подхождаш така, дали да не сравним къде попадат нашите даскали спрямо ЕС и Русия?

Ако се вярва на статиста, в Русия средната заплата за учителите от предучилищна до гимназии, включително техникумите, варира до около 50хил рубли, или 500 евро.

У нас началната заплата е 1000 евро. Има разлика между начална и средна заплата, все пак. Имам познати учителки, вярно с по няколко години стаж са, но заплатите им са далеч над тия начални 1900лв, нужно е да се уточни.

И преди да ми кажеш колко струва салама, ако се вярва на numbeo (специално подбрах неевропейски или американски източник) пилешкото там е към 4 евро/кг, а у нас около 5 евро/кг; доматите там са към 2 евро, а у нас зависи; обикновеното телешко към 9.5 евро/кг, у нас аз го купувам от 6 до 10 евро, зависи какво търся, а в метро е 10-11 евро/кг.

Разбира се, твърде много неща е редно да се отчетат като се правят такива съпоставки, но мисълта ми е, че ако търсим причина да си докажем колко сме зле, винаги може да се намери причина да докажем и колко по-добре от други сме.


Освен това, в Бургас например, ако се вярва на jobs.bg, на касиерка в лидл дават брутна заплата 1853лв. В Асеновград, от 1475лв до 1800лв. В София е друго - стигат даже до 2300, но там и учителските заплати са други, предполагам.

А шофьорите на камиони навсякъде взимат повече от учителите, не само и нас. В Русия, оказва се, взимат 714 евро. Тоест, с 214 евро или към 43% повече от учителите.

Разбирам те, не мисля, че е справедливо, но не може да бъде аргумент колко зле сме и изобщо каксичкишеомремидаживейпутин.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано21.04.24 20:25



Това, че на тебе много ти се иска това да не е истина, не променя действителността.

Русия е топ оф дъ топ, отзад напред!






Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 20:25







Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор samson (Оня)
Публикувано21.04.24 20:21



"От запад поне идва нещо. От изток какво е дошло? Освен неприложима, доказано неработеща идеология, облагодетелстваща десетки за сметка на заличаването на милиони??"

Как какво, не знаеш ли?
Ти!
Нали от Изток отиде в Запад, и хиляди млади и кадърни българи, също като теб, принудени да обслужвате работеща идеология облагодетелстваща десетки за сметка на заличаването на милиони българи дошли от Изток?

Забравила си коя си и откъде си отишла на Запад!

От изток какво е дошло?
Или си прогледнала, пази Боже!
Жалко и тъжно.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано21.04.24 20:27



Оставям неадекватните тирамби за райския живот на запад без отговор и минавам нататък.

Дори ставката да е на час - не се плаща за часа, плаща се за знания и умения.

Тука вече тотално ме загуби. Точно обратното е, почасовото заплащане има смисъл само при елементарна тъпа работа. Примерно на поточната линия на консервния завод. Кеф ти днеска затваряш консерви 2 часа - плащат ти за 2 часа. Кеф ти 10 - плащат ти за 10. При по-сложни дейности се плаща за свършена работа, например на плочкаджията плащаш след като ти залепи плочките. Понеже лично съм изпадал много пъти в тая ситуация, олигофренския диалог за "почасово заплащане" за специалист звучи така:
- колко взимаш на час?
- Х пари
- окей, колко време ще ти трябват за ей тоя проект
- Y часа
- Еееее ама аз чух от на стринка ми внучката, че това е проста работа и не трябва да отнеме повече от Y/345 време

Още веднъж, обсъждането на часове със специалист е дебилен опит да платиш по-малко.

Z


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 20:39



Аз изобщо не исках темата да тръгва в посока кой колко е платен и прочее.. това няма никакво значение в случая..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.