Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 27.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.04.24 19:51



Темата беше да се заплати положения труд. Не да се гледа за колко време е свършено. Това беше поантата.

Според мен, темата не е за колко се заплащюа положения труд, а колко струва положения труд и как се оценява.

Този надпис, който си постнала в заглавния пост се върти в различни вариации, според това, каква теза искаме да докажем или защитаваме. Употребява се в смисъл, че едно нещо, което сега ми отнема 5 минути да го свърша, преди това съм положил години упорит труд да уча, да практикувам и да се усъвършенствам, за да го докарам до това, да го свърша за "отрицателно време". А поантата е, какво се крие зад бързо свършената работа за труд, който изисква преди това години усилия.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.04.24 19:58



Те са от друга планета баварците, различен биологичен вид са от примитивните българи, които обръщат внимание само на външния вид (е, и на разни други примитивни неща според случая). Там никой, никой, никой не обсъжда външност, само ум и образование - ако и аз падах от Марс, щях да повярвам.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Koftia]  
Автор samson (Оня)
Публикувано21.04.24 20:02



Разбрах за начинът при вас и го одобрявам като част на заплащане и стимулиране на работник за бърза и качествена работа.

Нещо не е съвсем наред, според мен: Значи работодателя предлага на механика да работи и като диагностик ли?
Или като не работи диагностик, защо го санкционират да оправи грешната диагностика?

Ако е така, това означава ли, че механикът сам по собствената си диагноза определя собствените си часове за труд и така се стимулира сам за сметка на клиента?
И ако друг диагностира, то защо при неточна диагноза на друг, ще я отработва механикът?

Давам пример: Диагноза виене на лагер в скоростната кутия.
Механикът разглобява кутията, преглежда лагерите и диагностикът посочва смяна от механика на един от лагерите, с диагнозата "негоден"!
Сглобяват, пак вие лагер, не било този лагер а друг...ама кой точно ако те са общо 5 в кутията. И механика пет пъти ли ще сглобява и разглобява същата кутия?
Давам и гледната точка на механика: Разглобявам един път кутията и сменям всички лагери в нея, нищо че са здрави?!?!!

Това, че клиентът го отнася е предпоставка за загуба на клиенти, освен и другите неща свързани с основните търсене и предлагане.

При вас как го правите, за сметка на клиента или за сметка на механика, щом освен механик е и диагностик??

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Редактирано от samson на 21.04.24 20:02.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.04.24 19:55



Това е робска психика “плащат ми”. Не ти плащат, ти си изкарваш парите. Капиш?

Ти на трудов договор ли си?
Ако ДА, ти плащат на колкото си се съгласила да ти плащат.
Щото аз си ги изкарвам, но работя за себе си.
Капиш?



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (старо куче)
Публикувано21.04.24 20:12



Скъпо и евтино са абстрактни понятия, нали знаеш..
не можеш да се продаваш скъпо, колкото и да си учила и учиш при бедните хора, тогава търсиш богаташите, ама за тях пък ти си беднячка, разбираш го това, нали?!
и отношението на тях към теб, ще е същото както твоето към тези които търсят евтиното..



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано21.04.24 20:04



Това, че на тебе много ти се иска това да не е истина, не променя действителността.

Z


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано21.04.24 20:07




Ела ми на гости за една седмица и всичко ще ти се изясни. И изобщо няма да е необходимо да се задълбаваме в плиткото.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.04.24 20:16



Никога не съм одобрявала заплащането “на час”.

Ами то има различни системи на заплащане както знаеш. И повечето са обвързани с крайния резултат за определено време плюс качество.

Ти какво сега, да не би да искаш да се връщаш в "Модерните времена" на Чаплин, да имаш норма и да да ти спукат гъза от работа, докато не си изпълниш нормата



Интелектуалния труд как да се заплаща - на час, на норма, на свършена работа, на качество на свършената работа и пр.!? Ако е високоинтелектуален труд като, например, измислянето на лекарство за социално важно заболяване, как да се плаща труда научния изследовател/работник/учен!?За определен срок да бъде измислено лекарството. А ако не бъде измислено, да не му се плаща на учения...

Чистачките - щото някой по-долу е дал пример с тях - работят по различни системи на заплащане. Ако са наемни работници към фирма, са на месечна заплата за 8-часов работен ден, като трябва да се знае какво количество работа трябва да свършат за тия 8 часа. Ако работят като самонаети, сами си определят ставката на час, като също в уговорката влиза какво количество работа може да се свърши за определено време.

Аз не мога да разбера защо са ви трън в очите на много кокони колко вземала чистачката. Ми жената си знае цената на труда и ти я казва. Ти решаваш можеш ли да я платиш или не. Очевидно мноо хора могат да си позволята да плащат на чистачките си толкова, колкото те си поискат. Търсенето определя предлагането и толкоз. Що да взема по-малко от учителката, след като има достатъчно хора, които могат и й дават повече, отколкото на учителката плаща държавата. Държавата как да се състезава с тия, които могат да плащат пари на чистачките си повече от тия, които дава държавата на учителката.

Значи, тая услуга на т.н. "домашна помощница", демек чистачка е толкова търсена в София, че добрите "чистачки" взимат от 23 до 28 лв. на час в момента, че и повече. Е, що да вземат по-малко, като им ги дават, че и им се молят даже...

Частните учители също сами си определят ставката за час. Добрите учители вземат главозамайващи суми. Що да не ги вземат, като има кой да им ги дава. Ама държавата не можела да плаща такива пари. Ами не може! Що частните учители да не си ги вземат, ако частните лица могат и искат да им ги дават.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.04.24 20:15



За повече от тези на касиерката най-често.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: MilaO6]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 20:21



И така може да се разглежда темата, да. Но “струва” не е само опит, то е отделени време, енергия, усилия..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.