Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 27.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.04.24 18:55



1. Не е зле да упоменеш, че това е бруто и след махане на данъци и осигуровки остават 1500.
2. Една касиерка в Лидл взима повече, а един шофьор на камион - още повече.
3. Един асистент във ВУЗ взима по-малко.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 18:51



Зависи за какво.. 153 евро за 50 минути психологическа консултация как ти се струват? Даже не е на час…

Мисля си, че трябва заплащането да бъде такова, че всеки, който полага труд, да може да си позволява обичайните неща. Това вече не се получава.. и обществата стават непропорционални. Обаче повечето хора гледат “аз да съм добре”.. много силният индивидуализъм ще ни унищожи, мисля си..

От запад поне идва нещо. От изток какво е дошло? Освен неприложима, доказано неработеща идеология, облагодетелстваща десетки за сметка на заличаването на милиони??



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.04.24 18:57



Какво има да му знаеш - хлябът и саламът струват колкото в Германия, че и повече.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.04.24 19:10



Кофтият ти е обяснил туй онуй за професионализма.
Заплаща се повече, обаче туй зависи И от работодателя.
При равно заплащане на една и съща операция/обем труд, опитният професионалист печели повече. Неопитният ще свърши работата за 5 часа, професионалът за 1 час. После кеф му ще си пие кафето, кеф му, ще вземе още работа, която да свърши по-бързо и компетентно.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.04.24 19:12



1. Не е зле да упоменеш, че това е бруто и след махане на данъци и осигуровки остават 1500.
2. Една касиерка в Лидл взима повече, а един шофьор на камион - още повече.
3. Един асистент във ВУЗ взима по-малко.


За колко часа работа средно седмично?



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Koftia]  
Автор samson (Оня)
Публикувано21.04.24 19:13



Дори и в твоят бранш, където нещата са ясни и точни, то основното за темата не е нито работата, нито времето, а основното водещо правило за цените е пазарното правило за търсене и предлагане!

По времето когато ти замина за Канада, в началото на частният сектор, в твоят бранш имах автосервиз с основните цени за всички услуги към клиента, без часове, а работниците получаваха договорен процент от цялата услуга.

А договарянето на цялата услуга ставаше между клиентите и мен...Защото тогава се учихме на частен бизнес и защото, съвсем наясно си, че предварително, въпреки точна диагноза, няма как да се знаят "изненадите" при диагноза и изпълнение.

Лично за мен, и сега все още, водещо бе практиката на Майстор Кольо Фичето: Този мост ще го построя за 200 гроша, за 10 дена!...и думата ми е ЗАКОН за мен, след договорката с клиента цената и времето не подлежат на промяна.

Та търсенето и предлагането е определящо...
....и потруди се до пот в договорката с клиента, за да се потят по- малко работниците от работа!
има и още и още, взаимно уважение, коректност, точност, етика, морал.

"Малко работи, а много пари ми взе" такова не съществува в представите ми!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 19:25



Ами защото е факт. Запада е много напред, по много показатели. Като общества, като технологии, като икономически прогрес и обществени отношения. В западните общества например никой не обсъжда външният ти вид или колко татуировки имаш.. пиша ти го това, щото от няколко седмици чета по всякакви български медии за някакво предаване “Ергена” и чета коментари от жени, основно.. направо ми е бедна фантазията, то не е злоба, то не е жлъч, лее се помии с кофите .. Не съм прочела веднъж в немските страници, добре, баварските, които са ми в нюзфийда, подобни коментари. Там се коментира интелигентността и образоваността, не външния вид. Просто един пример.. И да, хората са различни. Други теми ги вълнуват. Тоя примитивизъм - на кой са му големи ушите и дълъг носа - изобщо не са тема.. за никого.

Иначе, да. Но, тук погрешно тръгнахме да копаем. Дори ставката да е на час - не се плаща за часа, плаща се за знания и умения. Това е мотото.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано21.04.24 19:21



И, да се върнем на основната идея в темата на Парвати. При нашият начин на заплащане, автоматически потвърден един час, още с пускането на поръчката. Разликата между механикът с опит и този без, е следната. Аз автоматически съм спечелил един час пари за пет минути, а другият механик тепърва трябва да търси диагнозата.





Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.04.24 19:25



Ей това е проблемът - в чипа. Не ти плащат, ти си ги изкараш. Не знам как да го обясня, явно не успявам. Това е робска психика “плащат ми”. Не ти плащат, ти си изкарваш парите. Капиш?



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: MupaM]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано21.04.24 19:39



Напред са, специално от вас. Тва, че не ви се иска, е причина да си затваряте очите, ама не променя действителността.

То па голямото постижение да си напред спрямо Русия!



Всички са им напред! На Запад, на Изток, на Юг.
Само имат късмет, че на Север се пада Северния полюс, та натам може и да не са...


Редактирано от Naki на 21.04.24 20:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.