Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Green Light]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано23.04.24 09:09



Чел ли си “Дневници и нощници” на Иво Сиромахов? Където описва как Микеланджело е взел поръчката на Ватикана за да изрисува Сикстинската капела?? Това по повод ниската цена.

А иначе често се случва - назначили счетоводител, или пък били в счетоводна къща, дето кой знае кой и къде е учил счетоводство, ако въобще, и ти носят отчет и не можеш да повярваш какво пише в него.. аз имах клиент, дойде от счетоводителка на община, с не знам си колко години опит, към 60 годишна (значи с много) - беше осчетоводила възстановеното ДДС от НАП по сметка “други приходи, несвързани с основната дейност”.. и аз го питам “каква друга дейност имаш”, и той ми казва “нямам друга дейност”.. и аз се видях в чудо, ровя фактурите една по една за цялата година, че той дойде септември - няма друга дейност. И се сещам, че на първия ни разговор каза, че са му възстановили подобна сума ДДС. Няма акт за възстановяване приложен в документите, звъня му “къде ти е ревизионни акт?” В жабката на колата му бил.. донесе го - същата сума. Осчетоводена на приход!!!… А колко пъти съм виждала фирми с каса на червено?? .. Заеби.. То носенето на папки лесна работа, какво да ти кажа..

Иначе, по отношение на цената - това е характерно за всичкии хора, повечето хора мрънкат, когато трябва да плащат нещо.

На мене лично ми беше дошло до гуша. Имах един клиент - всеки път като ми носеше документите (и трябваше да ми преведе абонамента), всеки път мрънкаше, че много пари му струва счетоводството. Две години ми беше клиент..И в последните месеци все ми казваше - неговата комшийка вече “правела” счетоводство, ама искала 100 лева на месец (аз му струвах триста). И аз на третия месец подмятания му дадох всички папки, (щото мен клиентите ми ме ползваха за архив), ей така, както дойде пак да мрънка, и натраках да разпишем анекс за прекратяване на договора, в който е разписано, че от следващият месец не съм отговорна за осигурителни, пенсионни и данъчни отчисления, включително декларации за данъци, осигуряване и пенсии. Ама кой щял да му подаде ДДС-то?? Викам “комшийката ти, за 100 лева”. И това беше. Повече не му вдигнах телефона. Аман от мрънкачи. И той не беше единствения, ама беше най-досаден.

Та.. трудно се работи с клиенти. Много трудно. Особено, когато и времената станат трудни.. Особено когато конкуренцията е голяма и няма правила. Което пък е много друга тема..



Тема Re: Бедняшката психика е проклятиенови [re: Santo Modesto]  
Автор Green Light ()
Публикувано23.04.24 09:24



Както винаги, когато се зачета в твой постинг се чувствам като в Усмивки от старите ленти. Архаизми и неологизми заедно, предизвикват къде запъване къде лупонги на мисълта при четенето.
"Българските българи" трябва да са тези в България, за разлика от вероятно германските българи, американските българи и канадските българи. Подозирам че има и баварски българи които не трябва да се бъркат с германските, а направо съм сигурен че има и тексаски българи за разлика от сащианските такива.


"Теглеха пагон" предизвиква колебание - дали е твоята запазена марка за превод или наш си български архаизъм. Теглото се "тегли", може би се е "теглила" си служба, тегли гражданска служба, тегли пагон.
"Народните мислители" са абсолютна загадка. Въобще не ми става ясно какво си имал предвид, ориентирам се единствено от контекста.
И накрая но не на последно място - в твоята матрица на мислене осрано е учтиво казано, докато преебано е неучтиво.



По темата, която отваряш - преднамерената институционална намеса за да се заложи на временното вместо дълговечното качество ще ти напомня за срещата между Никсън и Хрушчов на Изложението в Москва, където става ясно че две системи, систематично залагат на двете различни концепции. Временната, краткотрайната - за американците, като представители на капитализма и дълговечната - за СССР като представители на социализма. Времето даде право на капиталистическата система. Икономиката работи по-добре, когато има непрекъснат поток от поръчки, а това е невъзможно ако имаме вечни крушки, коли, басейни. Не е трудно да си представим следващата крачка на дизайнерите и инженерите- срок на експлоатация.
Не съм съгласен това да се обвързва с обедняване. Според мен, пак ще кажа - времето което преживяхме доказа че така се стига до богатеене. Гледахме как се случва на другите. А ние чакахме рая докато зяпахме сивите панелни блокове, карахме вечните москвичи и се возехме на вечните железопътни локомотиви. Накрая се оказа че залагайки на качество и дълговечност, всъщност сме ги загубили точно заради институцинализирането на този стремеж.

П.П. Има една много хубава последица от това да икономиката да заложи на краткотрайното и това е бизнесът с поддръжката. Поддръжката носи големи ползи на обществото, защото редовната профилактика и поддръжка прави нещата да изглежда не само като нови а и още по-добри. Фирмата която взема пари за поддръжка вече става толкова заинтересована колкото потребителите всичко да е точно. Това е развито в старите западни капиталистически общества, но за съжаление България изостава толкова силно, че дори зачатъци на такъв бизнес няма. Поддържат се животоспасяващите системи, защото има наредба по въпроса и могат лесно да се проследят и собствениците да бъдат глобени, но ако говорим за улици, тротоари, фасади и зелени площи, тогава още сме си в 80те на 20ти век.
А наистина мисля, че това би направило разликата. Включително и икономически.

Редактирано от Green Light на 23.04.24 09:35.



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор Green Light ()
Публикувано23.04.24 09:33



Чел съм ги - Много го харесвах Иво Сиромахов по онова време. Много са готини тия разказчета.



За съжаление идват трудните времена. За България първият симптом е вече тук. Започнаха да се бавят плащанията. Не мога да дам национална статистика, но освен при мен това е факти и за още две фирми в които работят мои приятели. Прекалено голямо съвпадение за да е случайност. Гледал съм го този филм. Сега следва изискване за авансово плащане за всяко нещо и заедно с това лавина от малки фирмички, които са загубили редовния си доход и скачат на всичко което мърда. И сваляне на цени, загуба на клиенти...
Как я мразя тази фраза "затягане на коланите",.. знам, че е въпрос на време да я чуя и дано не държа нещо скъпо в ръце в този момент.




Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано23.04.24 10:09



ПП - ИСКАМ ДА КАЖА, че няма нищо странно или ненормално, или осъдително, човек да живее на дадено място, и дори да си го обича, но да ОТЧИТА недостатъците му и да ги "хейти". И не е нужно мъдреците да го наритват ту наляво-ту надясно.

А понякога тези, които хейтят, са по-ценни за държавата си, от ония, които безропотно и овчи приемат всичко.

Защото идеални неща няма, още повече в днешния объркан свят. И хората не сме еднакви нощни шкафчета, нито изкуствени интелекти, програмирани да мислят по даден начин.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано23.04.24 11:15



За съжаление идват трудните времена.

Каква ли е причината?

А, забравих. Путин.

Да, така е. Войната е причината наистина, не споря. Само остава да си отговорим ПРАВИЛНО защо се води тази война, кой я води и как.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Грийни, прочети мнениенови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано23.04.24 11:34



на огнян минчев:

През дългите седем месеца, през които пакетът за финансова помощ на Украйна, Израел и Тайван бе блокиран в Конгреса, надеждата за справедлив изход от агресията на Кремъл постепенно бе заменена от отчаяние. Воините на Украйна трябваше да удържат натиска на руската армия с все по-оскъдни и несъразмерни с възможностите на противника оръжия и боеприпаси. Украинските градове рухваха под ударите на ракети и дронове заради липсата на достатъчни ПВО системи. Въпреки всичко, Украйна удържа на предизвикателството. Днес всички украинци и приятели на Украйна могат да се поздравят с положителния изход от тази наистина отчайваща ситуация.

Централизираната власт на диктатурата има определени краткосрочни и средносрочни предимства в управлението на кризи в сравнение със системата на демократично управление. Демокрацията е целенасочено децентрализирана властова структура – „полиархия” – в която различни интереси и визии се намират в непрекъснат процес на съперничество и координация в управлението на една нация. Мобилизирането на едно общество под демократично управление става много по-бавно и противоречиво вследствие на тази многоизмерност на визии и интереси. Затова често в историята демокрациите търпят първоначални тежки поражения в съперничеството си с мобилизирани и централизирани на върха диктатури. Навечерието и първите етапи на Втората световна война, както и на Студената война добре илюстрират правдивостта на подобно твърдение.

Когато тромавата и противоречива машина на демократичното управление се задвижи, когато обществото преживее първите сътресения и поражения в резултат на своето вътрешно разделение (нацистката окупация на Европа, Пърл харбър, Корейската война), общественото мнение се самоосъзнава и избира тези лидери, които са в състояние да го поведат. Тогава демокрацията започва да разкрива своите вътрешни – структурни предимства. Нацията се обединява, но не под ботуша и камшика на диктатора, а под дълбоко осъзнатата необходимост от мобилизация и единство. Милионите мозъци започват да функционират като един, милионите личности осъзнато и доброволно започват да допринасят към общата цел, общата кауза, включват се в общата саможертва.

Пакетът за финансова помощ на Украйна в продължение на седем месеца бе блокиран в резултат от дълбоките вътрешни разделения и поляризация на американската политика в навечерието на поредните президентски избори. За Доналд Тръмп не бе изгодно Джо Байдън да използва евентуален успех в Украйна като свое предизборно преимущество. За мнозина републиканци от крайната фракция на Тръмп помощта за Украйна трябваше въобще да бъде отменена. В своята днешна версия американският изолационизъм храни илюзията, че Америка може „да се споразумее с Путин”, а въвличането на Вашингтон в „европейските дела” е поредна грешка във вреда на американския национален интерес. В самата администрация на Байдън има очевидни разделения по повод на политиката, която трябва да се води спрямо Украйна между т.нар. „гълъби” и „ястреби” – ако ползваме традиционните понятия на Москва. Докато Америка играе своята сурова политическа предизборна игра, на фронтовете в Украйна надвисна реалната опасност една стратегическа офанзива на Кремъл да превърне агресията срещу Киев в платформа за агресия срещу цяла източна Европа.

Едва ли някога ще разберем какви конкретни аргументи и обстоятелства доведоха до промяна в позициите на Доналд Тръмп спрямо пакета за финансова помощ на Киев, отлежаващ месеци наред в Конгреса на САЩ. Мисля, че ключова роля в тази промяна на позициите на президентския кандидат Тръмп изигра британския външен министър Дейвид Камерън при своето неотдавнашно посещение във Флорида. Вкопчен в битка на живот и смърт за своята президентска кандидатура срещу Байдън, Тръмп е радикализирал своите възгледи и позиции по основните проблеми на вътрешната и външната политика до максимален предел. Той е заобиколен от свои твърдолинейни привърженици в кампанията си и за него едва ли е приоритет да оценява в детайли реалната противоречивост на фактите и събитията, които са в основата на днешната драматична международна ситуация.

За опитен дипломат като Камерън е било изключително важно да представи убедително перспективната ситуация на текущата криза в Украйна от гл. точка не само на Европа, не само на Британия, но от гл. точка на дългосрочните интереси на Запада и то в глобален контекст. Каква степен на успех е постигнал гостът от Лондон ние не знаем, но очевидно ледовете на този яростен радикализъм, владеещ позициите на Доналд Тръмп поне отчасти са се пропукали. Тръмп извика републиканския спикър на Конгреса Майк Джонсън в Мар-о-Лаго и процесът на разблокиране на помощта за Украйна, Израел и Тайван се раздвижи.

Днес Украйна заслужава да празнува – тя получи дълго чаканата подкрепа да продължи своята борба до победа. Жалък е воят на „миротворците”, платени от Кремъл, включително и на тези в София – американският пакет в помощ на Киев щял да доведе „до нови жертви”. Не, до по-малко жертви ще доведе. И може би ще спаси източна Европа от необходимостта да дава свои жертви в битка с една кремълска агресия, стъпила върху възможността да бъде нанесено поражение на Украйна. Затова повод за празнуване днес имаме и всички ние - европейците, които ценим свободата си.


върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.04.24 11:34



Така, де, не само да си отговорим, ами и ПРАВИЛНО да е: НАТО я започна, Русия беше принудена да се защити.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: parvaty]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано23.04.24 11:49



По повод обсъждането на външния вид (понеже и аз го правя)
За мен най важен е интелекта, но той често е свързан с външността.
Примерно човек с акъл няма да си направи устата да изглежда като маймунски задник.
Хората с наднормено тегло трябва да знаят, че е вредно и да прочетат по въпроса.



Тема Re: Грийни, прочети мнениенови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.04.24 11:47



Пламенните комсомолски речи никога не излизат от мода.



С това ли си храните мозъците, брей???



Тема Re: “Правя го за половин часнови [re: 4ereshka2]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.04.24 11:46



"Хората с наднормено тегло трябва да знаят, че е вредно и да прочетат по въпроса." => Дебелите са прости.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.