Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Back to blackнови  
Автор Green Light ()
Публикувано15.04.24 10:54



ГЕРБ увеличава разликата си пред ПП-ДБ. Какво показват последните прогнози за изборите






Според "Галъп" електоралните нагласи в началото на април показват резултат на ГЕРБ от 27,4%, ПП-ДБ запазва второто място с 17,9%, ДПС е с 15,2%, "Възраждане" - с 14,9%, БСП - с 10,5%, а ИТН - с 5,2%.

Сега, когато страната поема курс към нови предсрочни избори, съществуват поне няколко риска:

- намеренията за нов по-качествен подбор по върховете на съдебната система, антикорупционната комисия и регулаторите да бъдат подменени със задкулисни политически договорки;
- при предстоящите ключовите назначения да се използват познати плаващи мнозинства, за да бъдат назначени хора, които да продължат статуквото;
- за пореден път да бъде саботиран стремежът за по-отчетлива независимост на съдебната система от политиците и за по-ефективна борба с корупцията по високите държавни нива.
- Колкото до службите за сигурност, вече е напълно ясно, че те няма да бъдат реформирани, тъй като досегашните управляващи партньори не успяха да договорят план за промени в този сектор. Още в началото на кабинета "Денков" ГЕРБ и ДПС се обявиха против действия в тази посока.




И аз, като всички съм претръпнал вече, излязъл съм от нервите си и наблюдавам отстрани сякаш става въпрос за друга държава и друг народ. Даже някакво ирационално спокойствие ме обзема, връщаме се в познатото блато. Може да понамирисва, да е мръсно и пълно с гниещи трупове, но е топло, без резки движения и излишен стрес и си знаем, че може да се живее и така.
Измъчихме се с фалшиви Дон Кихоти и Дулсинеи дел Тобоси.
Да дойдат Тракторите! Преродените става въпрос. Преродените Нотариуси, живите и здрави Красьовци Черничките, Петьовци Евровци, съдии Венети Марковски... как иначе? Живее ли се така безметежно ако всеки прави бизнес без да се отчита, без да има раздаване на поръчки на заслужили хора или без да знаеш кому какво и колко дължиш. Живее ли се и разбира ли се изобщо такъв живот в който по-умни, по-възпитани и по-широкоскроени хота от теб те управляват? Не е комфортен такъв свят. Изисква мисъл, напрежение, внимание... има вятър вън от топлото блато




Да се върнем към това което знаем
Дистанцирани от всичко
през което преминахме до днес
Знаем си че ще е зле
но пътят ни е ясен
връщаме се обратно в черното


П.П. Пак не мога да пусна снимка :-(

Редактирано от Green Light на 15.04.24 10:52.



Тема Re: Back to blackнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано15.04.24 11:10



И аз като един псевдокатон да кажа: картаген трябва да бъде разрушен.
Но как да стане, като новият картаген унищожава систематично новия рим.


върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Back to blackнови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light ()
Публикувано15.04.24 11:47



Но как да стане, като новият картаген унищожава систематично новия рим.
Не знам, Катоне :-)

За мен изводът отдавна е, че трябва да спрем да търсим нови играчи. Има достатъчно стари, на които им знаем кривиците но поне не са така влудяващи. Не че популизмът на Христо Иванов не дразни с онези лодки и знамена, не че генерал Атанасов не е омръзнал до смърт с безкрайните си въздухарски "разкрития" или 'списъци" без всякакви доказателства, но нищо не може да се сравни с идиотизма на "новите". Партията на Слави Трифонов може да накара човек да си пререже вените, марионетната партийка на Радев предизвиква смях, а като последно по ред и първо по важност е разочарованието от ПП. За мен Асен Василев беше макар и очаквана, но абсолютна щета. Винаги си мисля дали тези хора си дават сметка какви разрушителни удари нанасят върху цялата идея за модерна и развита политическа среда в България. Десислава Иванчева навремето, Даниел Лорер, Асен Василев сега - едните дребни, другите едри но всичките елементарни и всичките мошеници.
Нещо което с всички условности на думата, не може да се каже за политиците от старата Демократична България. Там които са елементарни не са мошеници

а които са мошеници не са елементарни.
Не разбирам този "градски" резултат от 5-7% на избори за тях. За мен като фигури са несравними с новите.



Тема Re: Back to blackнови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано15.04.24 11:49



Прекалено алегорично го даваш.


казвай конкретно: кога слизаме от балкана?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Back to blackнови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано15.04.24 11:56



Нещо което с всички условности на думата, не може да се каже за политиците от старата Демократична България. Там които са елементарни не са мошеници а които са мошеници не са елементарни.

Ми, то е ясно, че и след новите избори правителство няма да има, така че почвай със списъка за служебно правителство от ветерани. После го поднеси на президента, аз ще дойда с тебе за кураж.
Може пък и да подпише.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Back to blackнови [re: ad miral]  
Автор Green Light ()
Публикувано15.04.24 12:06



Ти ще си министър на Винената археология
Батко го правим министър на Каките
Ржевски е министър на Отпуските на село
741 на Аргументираното спокойствие
Возач - министър на Съветите на място
Пътник - на Ясната конкретика
Аз най-после ще стана - на водопадите, а министър председател въобще не ни интересува кой ще бъде.

Мадамите от клуба - главни секретарки на ротационен принцип- през девет месеца се сменяме заради сексизъм

Редактирано от Green Light на 15.04.24 12:08.



Тема Re: Back to blackнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано15.04.24 12:09



За мен изводът отдавна е, че трябва да спрем да търсим нови играчи. Има достатъчно стари, на които им знаем кривиците но поне не са така влудяващи

Че ние досега нали все на стари залагахме, "новите" са издънки на старите.
Кои не са? Пепетата, копейкинци, слафчу, борисовченцата, президентските гротески.

Залагахте, щото аз само приказвам в клубния сенат, но не гласувам.
Поне не за тия.


върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Back to blackнови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано15.04.24 12:14



Залагахте, щото аз само приказвам в клубния сенат, но не гласувам.
Поне не за тия.

Що, има ли някой за когото би гласувала?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Back to blackнови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано15.04.24 12:15



Мадамите от клуба - главни секретарки на ротационен принцип- през девет месеца се сменяме заради сексизъм

... и Метро ще кръщава издънките на новото поколение с имената на светии.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Back to blackнови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light ()
Публикувано15.04.24 12:19



но не гласувам.

Човек трябва да пише майтапи, когато има повече време за да го подреди както трябва, но се замислих за нещо наистина смешно. Вие, които не гласувате сигурно маирате утеха в това, че не сте допринесли с гласа си за абсурда който наблюдаваме. Ние гласуващите пък намираме утехата там, че не сме допринесли за същия този абсурд с липсата на глас.


В изборите в които спечели Слави Трифонов аз не гласувах. Скъсах се от яд после




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.