Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано14.04.24 10:37



"Стягата" за закрепването я има в много варианти примерно в амазона, питай за drawer c clamp.
В търсачката на български излизат разни резултати за "скоба за бюро", обаче от познатите сайтове почти нищо смислено. Всичко води към Китай.



Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.04.24 10:56



Понеже и моята работна маса е по средата на стаята, обаче ми трябва много площ за ръчно рисуване на малки формати, а мониторът, отделен, свързан към лаптопа ми изпълнява ролята на "лист А4" за прожектиране на образци, когато само той не е достатъчен, често използвам

.

Обичайно, като поставка за малък размер икони, когато работя върху 2-3 едновременно и едната "си отпочива" да си я гледам от дистанция. Но си го ползвам и за поставка за разпечатан образец, който да гледам, докато работя. Хипотетично в герасковия случай - той прави нещо на монитора, но му трябват разпечатани "неща", които да са му непрекъснато пред погледа. На едно ниво с монитора и на еднакво отстояние от очите му. Не знам с каква дължина и ширина на работния плот разполага и колко разпечтани листа са му нужни за един работен процес, но ако има място, настолните поставки и стативи, регулируеми и на височина, мисля, че са по-добро и функционално решение. Туря си поставките или стативчето, върху допълнителна лека преносима твърда плоскост, поставена върху тях, си нащипва листорляците, докато работи, кеф му отляво, кеф му отдясно на монитора, а когато не му трябват, сгъва и прибира стойките от работната си маса.

Редактирано от alisalisa на 14.04.24 11:30.



Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: alisalisa]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано14.04.24 11:58



Дано ти обясни по-сносно като се събуди, че ми е неудобно да обяснявам аз.

Всичко на нивото на мониторите ще му замине извън обсега на погледа. Ако ти стане бюрото пет метра с поставки на едно ниво с всичко, което може да ти потрябва във всеки един момент, не можеш постоянно да се въртиш, за да фокусираш. МислИ за височина. На мен идеята за щипната конструкция ми допада, само да си хареса стяжки и е уреден.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.04.24 12:19



Абе, ако съм схванала правилно какво иска като възможно най-ергономичен и щадящ очите ефект, мисля, че съм на прав път. Както казах, и аз си служа с много образци, докато работя и най-удобно би било хем да са ми на едно ниво на очите, хем на една или минимална разлика в дистанцията като отдалеченост.

Аз по начало не схванах идеята за стегите, но ако има по-лесни и удобни алтернативни идеи, най-добре мъжот да обясни подробно, дори да си снима работното място, ако няма против и да умуваме за варианти.

Много влизам в положението откъм най-добра организация на работния процес, максимално щадяща човешката анатомия, че се изгърбихме и окьоравяхме от туй пусто бачкане.





Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано14.04.24 12:44



Няма ли стена зад монитора или възможност да се размести?

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано14.04.24 12:48



Абе вие двамата с Гераско през клуба ли си разговаряте?





ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано14.04.24 13:23



И аз това си помислих…





Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.04.24 13:52



Гугулнах описанието на твоята лампа и попаднах на алиекспрес, имат стягат само

. Имат още доста варианти, започнах да ровя за нещо което да поема по малко по-естествен начин профили.

женчо

Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано14.04.24 13:55



Абе аз не казах ли, че лесно се ядосвам? Кога си ме видяла да разменям хахохихи партньорски реплики. Ако бях хукнала навън преди той да стане, линк на хартиена бележка ли да оставя? Докато се върна, ще е късно, чета темата и се сещам, вчера не съм се сетила. Утре е понеделник и може да не остане време да търси какво да поръча.

Да не споменавам, че на някой друг с подобен проблем може точно моето пък предложение да му свърши работа, да си мълча ли.

Ми ако съм на село? И телефонът ми няма обхват? Ааааа, имейл може да пусна, вярно бе, само и само да не направя случайно някакво криво впечатление в темата.

Да получа аз такова... подобие на забележка, че съм решила да напиша, вместо да го събудя да го ръчна.



Ето сега малко чатя (здрасти, Пътник!), ама ми стана криво.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Профили и друг твърдяжнови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано14.04.24 14:04



Ами вайбър бре!

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.