Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Браво за кварталните... дейци!нови  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано07.04.24 02:08



В нашия жилищен комплекс си имаме пословичния "квартален оплаквач": къде каквото види нередно, рови се да разбере кому къде в коя служба да се оплаче и да изрази гражданска загриженост. Човекът явно е осведомен (или някак се осведомява) за какви точно изисквания и кодове биват нарушени и по какъв начин, и - незаместимо важно "и"! - явно умее да придаде на оплакванията си някаква нотка - или политура - на доброжелателност, защото пък и получава отзиви - които водят до поправки. Макар че въпросният човек е май "янки" от североизточните щати, и оплакванията му - в статистическата масовка - лесно можеха да бъдат пренебрегнати като приумици на чуждо-щатец, който ако не харесва тексаските дупки по пътища и тротоари, затлачени канавки, неработещи лампи, изкъртени пътни знаци, гръмнали волтаж трансформатори, спукани тръби за вода или газ, и прочие недъзи, да бъде посъветван да се отебава обратно от където е дошъл.

Нашият квартален оплаквач, значи, е по-правилно и по-уважително да го нарека "квартален деец". Той е от отминаващото поколение американци, които бяха обучавани да обръщат внимание на проблемите и да ги посочват на отговорните органи, защото - така са ги учели (и мен ме учеха - аз хванах опашката на това поколение) - за обществото и държавата да се подобрява и да върви на горе, най-първо насъщните проблеми трябва да бъдат поправяни, и това става ако гражданите поемат гражданското задължение да забелязват тези проблеми и да осведомяват за тях държавната машина - и да изискват от нея поправките. (Поколението "положителни мислители" които само гледат "хубавото" ако не пре-таковаха Америка, то спомогнаха в пре-таковането й.)

Ако, примерно, токът спре, нашият квартален деец не само ще разбере, вътре в час - два, какво точно и къде се е случило, но вероятно и ще знае имената на техниците, които ще бъдат изпратени за поправката, и кой знае още колко подробности. Човекът пенсионер, има времето и силата и нервите да търси проблемите по жилищния комплекс - свободна му изява!

Нашият жилищен комплекс е разделен на 2 части: северна и южна. Разделя ги отточна вада (която след пороен дъжд може да прерасне в 25м широка, 4м дълбока река), и двете части са свързани с мостче. С други думи, разделението е не само физическо, но и психологическо, като че подчертано от един-единственият тесен мост (за пешеходци и колела само). И когато се разхождаме в северната част, отвъд моста, забелязваме... все едно сме в Тексас (или в София). Гледаме си в краката, внимаваме къде стъпваме (тротарните плочи около канал капаците се люлеят, защото каналът долу си стои на място, но почвата горе се слегнала или отмила: наричаме ги "Дисней тротари"), след дъжд заобикаляме кални локви, нощем минаваме квартални отсечки без светлина заради неработещи улични лампи... Щом минем моста и се върнем в нашата част: брей, цивилизация! Контрастът очеваден! И, както аз ги виждам нещата, това е заради бдението и радетелството на нашия квартален деец.

Та значи, браво за кварталните дейци! Да са живи и здрави и все така да имат време и нерви - и успехи - в търсенето на проблеми!



Тема как патриотите не са го пратили в русия или скореянови [re: Santo Modesto]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано07.04.24 04:08



щото ако не си забелязал, ако нещо не си съгласен, веднага там те пращат
да критикуваш е антидемократично и антиамериканско



Тема Re: Браво за кварталните... дейци!нови [re: Santo Modesto]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.04.24 06:17



Разбирам неработеща улична лампа да бъде отмината, но гръмнал трансформатор, тръба на водопровод, хеле газопровод - да бъде отминато хей така, защото сме широкоскроени пичове, а не тъпи и тесногръди янки? И газът да си хлуе...



Тема Re: Браво за кварталните... дейци!нови [re: Santo Modesto]  
Автор 741 ()
Публикувано07.04.24 08:50



На места с такива дейци предпочитам да ходя само турист и в никакъв случай да живея постоянно. Днес подава сигнали за разместена плочка на улицата, утре ще се намножат и ще ти казват какъв цвят пердета имаш право да слагаш на прозорците.

Редактирано от 741 на 07.04.24 08:51.



Тема Re: Браво за кварталните... дейци!нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано07.04.24 09:24



утре ще се намножат и ще ти казват какъв цвят пердета имаш право да слагаш на прозорците.

Тук ме изненадА.

Имах те за убеден евроатлантиковец. Няма как да не знаеш, че в НАЙ-цивилизованите градове и квартали в НАЙ-цивилизованите евроатлантически държави положението с пердетата стои ТОЧНО ТАКА!!

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Браво за кварталните... дейци!нови [re: Santo Modesto]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано07.04.24 09:49



Понякога много се учудвам, като те чета..
обикновено една страна привлича емигранти, понеже животът там е по-устроен, има ред, чистота и инфраструктура. А също и идеологическа среда за развитие, която импонира на мирогледа на емигранта (иначе би било мъчение да живееш там.. поради което винаги съм се чудила на големия брой български русофили, емигрирали на Запад).

Обаче от твоите теми винаги лъха.. отчаяние. Описваш Тексас като последното пригодно място за живеене.

Пък аз много искам да го видя този щат. За мен Тексас и Калифорния са единствените щати, в които има смисъл да живееш (в САЩ) .. и като пуснеш такава тема, и направо ме бодеш в сърцето..

Не знам дали заради Томи Лий Джоунс, Матю Макконахи или Дженсън Аклес, много харесвам тексасци. Особено нещо имат .. някакъв особен живец в погледа ..

Та.. недей с лошо. Сигурна съм, че си е много добро мястото.

Имсче такива хора има навсякъде по Света. Някъде повече, някъде по-малко.

П.п. Оня ден си пуснах пак Supernatural , и точно имаше серия за вашия град. Ти нали беше в Галвестън? Сетих се за теб.



Тема Re: Браво за кварталните... дейци!нови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано07.04.24 09:52



Да, и в магазините няма нищо за ядене .. нали ти беше писала наскоро тук, че си “дочула” такава новина..



Кой ти ги говори тия глупости искам да знам??



Тема Re: Браво за кварталните... дейци!нови [re: Santo Modesto]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.04.24 09:50



Тоз човек да си го гледате като писано яйце, че вече са на изчезване.



Тема Re: Браво за кварталните... дейци!нови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.04.24 10:07



На места с такива дейци предпочитам да ходя само турист и в никакъв случай да живея постоянно. Днес подава сигнали за разместена плочка на улицата, утре ще се намножат и ще ти казват какъв цвят пердета имаш право да слагаш на прозорците.


Аааа, немой така с рогите, че сме се напатили. У наше село всичко става с писъци, врясъци неуморни от страна на народонаселението и най-вече с връзки. Да, ама старите активисти пенсионери лека-полека дядо Боже си ги прибира. И, ако няма кой да им скача по главите на общинарите, ситната ни махаличка става мазаляк. Де тоз късмет 5 такива да живеят в нашия квартал и да захапват като булдози!!!!



Тема Re: Браво за кварталните... дейци!нови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано07.04.24 10:10



Чела съм, че в някои СКЪПИ, ама ИСТИНСКИ скъпи квартали в Щатите и някои европейски държави (не вярвам Германията да е от тях) не можеш да правиш каквото искаш в двора си, на прозорците си, около къщата си. Ако се сблъсква с общия стил - и съседите негодуват, и местната управа. И те принуждават да го промениш.

ДокажИ ми, че не е така.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.