Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: наистина липсват работещи специалисти във БГнови [re: MupaM]  
Автор Naki (Company Ястреб)
Публикувано05.04.24 21:24



Като гледам руснаците хич без чип как я карате - ми по-добре дефектен чип.

Това не го схванах? Да нямаш предвид "чипове"?
Къв е този "без чип"?!

Един чип не стига за нищо, освен ако не стане като в комунистическа Албания, дето имало само 1 ТВ - при Енвер Ходжа.

Тогава може!
(1 комп, 1 телефон аналогично - само при/за Путин, народът да се оправя.. )

Ако говорите в преносен смисък, демек "чип" в главата на хората от народа - то си в много дълбока грешка.
Имат си чип, и то много даже такъв! От най-чипосаните са руснаците!!

Не знам дали 200, 300 или повече години, но с много малки паузи в Русия винаги хората имат един император/самодържец/дикатор начело, и си ги харесват.
Периодично се сменят, но диктатурата е вечна.

Преди Путин - Сталин, преди него Ленин, а преди него - редицата царе, императори, императрици.
Русия е уникална с това - не знам друга модерна държава, където да е баш така.

(Сега ще ми кажете, че Русия изобщо не е модерна държава, и ще сте прави! )


Редактирано от Naki на 05.04.24 21:42.



Тема Re: За нещастие прочетох и не виждам как да замълчанови [re: Nuke Dukem]  
Автор samson (Оня)
Публикувано05.04.24 21:37



Ами мислете трезво ве момчета, огледайте се около вас колко е трудно на работодателите-информирайте се.

Предприятията фалират, няма пари за заплати, работниците си чакат заплати с месеци назад, а работодателите стават милионери.
Къщи като палати, скъпи коли, яхти, самолети-всичко това иска пари за поддръжка, откъде пари за бачкаторите?
Времената са трудни, влезте им в положението, бизнес е чиста дума, работете им без пари.

Не ви е срам.
Мързеливци такива...само знаете да мрънкате.



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: За нещастие прочетох и не виждам как да замълчанови [re: Green Light]  
Автор samson (Оня)
Публикувано05.04.24 21:53



"сега леденея с усмивка насаме в кабинета си, минахме през липсата на работа през 90-те, след това с липсата на хора, при мен на два пъти постъпваха на работа хора, които бяха чисто луди в медицинския смисъл да думата. По целия този път има оставени парчета от кожата ни и на много места никога няма да зарастне и ще подскачаме както сега при докосване."

Ама ти и кабинет ли имаш?
Е как искаш да те уважаваме с кабинет, а ти нас да ни определяш като психично болни.
И щом е толкова трудно ти защо не стана хамалин на товарна гара, никой не те е задължавал да си в кабинет...и на всичко това и да се жалваш пред хамалите, че едва издържаш!

Работодателите нямате работници защото не ги цените, не ги уважавате и не им плащате.
Къде бяхте когато специалистите излязоха в чужбина да работят, там където ги ценят, уважават и им плащат.

Аз пък бях първият регистриран ЕТ в нашата област, а преди това по 35 постановление на Т.Ж за частният бизнес.
Много добре зная пътищата на всички минали през това и до днес.
Не съм от малките пред които се оплакваш и им искаш уважение.

За какво уважение им говориш? За това че я докарахме до тук ли? Та те не са били родени тогава, не са виновни.
Виновните сме ние, аз и ти.

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: За нещастие прочетох и не виждам как да замълчанови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано05.04.24 21:59



Палати, скъпи коли и яхти …….. да. Защото българинът в природата си е комплексар. Моят работодател, милионер, с пет дилършипа, никога не се е качил на чисто нова кола. Кара само бангии, тояги, кланкъри и ръждиви пилешарници. Не дължи отговор на никой.
Ха сега ден…. ?





Тема Re: За нещастие прочетох и не виждам как да замълчанови [re: samson]  
Автор Green Light ()
Публикувано05.04.24 22:23



Едно бургаско ченге, което след това видях във вестника като част от мафията, ме изнудваше с усмивка насаме в кабинета си.
Аз седях на диван със зелена дамаска, а той се усмихваше иззад монитора. На монитора отгоре имаше човече Мишелин. Когато осъзнах какво означават думите му, изтръпнах по начин, който помня ясно досега и до сега леденея.

Ти не знаеш значението на думата уважение.



Тема Re: За нещастие прочетох и не виждам как да замълчанови [re: Koftia]  
Автор samson (Оня)
Публикувано05.04.24 22:28



Аз заради това не ща да съм милиардер, за да не карам бангии, тояги, кланкъри и ръждиви пилешарници.

Но без кабинет не мога!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: За нещастие прочетох и не виждам как да замълчанови [re: Green Light]  
Автор samson (Оня)
Публикувано05.04.24 22:47



"Едно бургаско ченге, което след това видях във вестника като част от мафията, ме изнудваше с усмивка насаме в кабинета си."

Казах ти че зная цялата история и я изживявам все още. И съм запознат с историите и на борците против фашизма, и на всички борци против.

Накратко казано, За БИЗНЕС, когато тогава и ти, и аз, и те, беше, така е и до днес: Едни си присвоиха народните блага, а други ги изнудваха да си ги делят.
Някои не оцеляха , като например "ВИС, СИК и Светия Синод", но ние с кабинетите не спираме да се борим и да търсим уважение за борбите си!

Ще го разбереш само ако не го приемаш лично, но и това не е от значение за нас.

"Ти не знаеш значението на думата уважение."

Напротив, ти не я знаеш, а не аз!
Уважение заслужават хиляди българи, които избраха да не работят за борците....хиляди българи като в пример отлични лекари отказали се регистрират като лекари търговски работници, и заработиха като таксиметрови шофьори или зидаро-мазачи, или напуснаха страната, а не уважение към Големите Борци в кабинетите си!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: За нещастие прочетох и не виждам как да замълчанови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано05.04.24 23:00



Е, значи ти искаш да си комплексар.





Тема Re: наистина липсват работещи специалисти във БГнови [re: Naki]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано05.04.24 23:20



Къв е този "без чип"?!
Непредвидим.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: наистина липсват работещи специалисти във БГнови [re: NUT]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано05.04.24 23:53



Нутчо би наел не знаещи НО поне да са млада - за да има нужда от тях до като ги обучава!!!
Това според мен не е печеливша тактика.


Един млад човек без семейство, придобил квалификация след обучение при вас, много по-скоро би се запътил нейде на гурбет.
Обратно, някой на 40 със семейство и деца в училищна възраст ще се научи на занаята ви не по-бавно, но той ще остане при перспектива за покачване на заплатата.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.