Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво се случва с висшите ни училища  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 22:17





Силно зачестяване на гнусни мероприятия?
Нова мода или слугинаж към някого? И кого?

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор Green Light ()
Публикувано29.03.24 22:29



Бгнес



Един клик от мен, но заради теб.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 22:35



благодаря, но мероприятието не е фейк.
или?

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 22:40





същото с по-красиви думи

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор samson (Оня)
Публикувано29.03.24 22:40



С уважение към теб и значимостта на темата ти, ще кажа само виц:
Змията попитала кучето:
-Защо топките ти са отзад?
- Че какво ми е наред, че и топките ми да са отпред.

Защото, темата ти е мъничка част от едно голямо към победените ние: "Първо ще ви направим бедни, а после и тъпи."

Накъдето и да погледна го виждам с очите си.


И все пак, не се гаси това що не гасне-България и гражданите и ще се възродим от пепелта, историята го показва!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: samson]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 23:09



ужасно изглеждат някакви неща тук.
но и аз вярвам, че не може да е до безкрай с тази толкова обезценяваща тенденция към нас, вкл. от продажния ни елит.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано29.03.24 23:13



Чудят се как да предизвикат състрадание, че май и в световен план взе да се изчерпва покрай избиването в Газа.

Нищо общо с университета, доколкото разбирам. Ползват базата му, защото част от участниците са от там и не плащат наем за залата. Със същия успех можеха да наемат зала в Кемпински и ти да се възмущаваш какво се случва с хотелите ни :)

Отделно, темата със спасението на българските евреи е интересна и да ти кажа честно, много противоречива. Имало е репресии, имало е държавно участие, имало е много страдание. От няколко години съм се заровил в дебрите й по друг повод и излизат интересни неща. Хитрувал е Борис и е успявал, особено на фона на други държави, но натискът е бил огромен.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 23:21



сигурна съм, че е много противоречива.
спасяването им само по себе си е акт на огромна самоотверженост.
съшо съм се интересувала и от по-малко популярни гледни точки.
контекста с Македония и позициите ни там е абсурден, независимо от депортираните евреи.
че в момента американската посланичка там е особено активна в същата посока.
случайност?!



Не е случайна тази кампания от поредица лекции

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 29.03.24 23:19.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор samson (Оня)
Публикувано29.03.24 23:26



Никакво противоречие няма.
Добрите хора са помагали на по- слабите и угнетени хора , а злите са товарили слабите хора във вагони за към газовите камери!

И сега е същото, какви противоречия, съвсем естествено е?

Да де, то после, като сега добрите си мълчат, а злите се оправдават с противоречия, уж не са те самите!

Къде видя противоречие?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.03.24 23:23



Какво и е толкова смешното на Бгнес? Не е като да е по-необективна от групата автори, които критикува.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор samson (Оня)
Публикувано29.03.24 23:27



Ама много те моля не се възмущавай от хотелите!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.03.24 23:33



Напълно съм съгласна, че трябва да се говори и за "неудобните" факти. Добре е да се знае за спасяването без кавички, светът да го знае, настойчиво, но без чак суперлативи, малко смешно иде "Ау, каква велика работа направихме, че не пратихме едни хора на смърт" (да, знам, че според едно от допусканията не се е знаело къде точно ги пращат, което може да е така).

Да се говори без суперлативи, но НЕ да се търси зорлем как да се подчертае колко много, видите ли, неудобни факти крием и как трябва да си посипем главите с пепел, едно такова фино и уж обективно казано, без никакви лъжи, само с тенденциозен подбор и коментари - Стефан Дечев примерно го може добре това. Лошо впечатление ми прави и с други неща, в частност с калта, която хвърля по свои колеги, и нямам предвид (само) историите с ЮЗУ.
На изброените, тоест на частта от тях, които съм чувала, им нямам никакво доверие, но пък иначе какво - да ги наритат от университета ли? Той е за дискусии.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 23:36





част от пишещите знаят коя е дамата. явно само там има трибуна.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 23:43



ако на другия ден в университета се даде гласност и на обратната теза, мисля, че ще е спазен балансът.
Софийският университет е институция сам по себе си.
Проявата там, независимо от начина и е не само проява на лош вкус.
Но и ти знаеш, че другите гледни точки не се отразяват много.
А този тип лекции, от въпросните и подобни боклуци зачестяват, паралелно с изявите на американското посолство в Скопие.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано29.03.24 23:51



Да се говори без суперлативи, но НЕ да се търси зорлем как да се подчертае колко много, видите ли, неудобни факти крием

Това не е толкова лесно, особено у нас, където всеки се смята за компетентен по всички въпроси.
А точно такъв тип въпроси не са само исторически, а имат макар и бегло отношение към националната сигурност, значи би могло да се иска и някаква държавна намеса.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано30.03.24 00:02



Аз пък бих се надявал някой от присъстващите на дискусията да вземе отношение, ако сметне за нужно. Отворена дискусия, кво.

Искаш ли да отидеш? Лесно ти е, наблизо ти е. После ще разказваш. Може да помолиш някой да те снима и да се превърнеш в ютюб звезда :)



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано30.03.24 00:10



ако ми вземат думата, тъй като мисля, че ще е бързо, ти би ли искал да дойдеш да ме подкрепиш?
имам някакъв опит, че и на по-умни думата бързо се взима. не мисля, че целта е дискусия.
ела с мен. ще бъдем звездно дуо.



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.03.24 07:20



като бяхме малки ни обясняваха как българия е единствената държава спасила евреите, израстнали сме с това. после като дойде седерастията, помня имаше някакво честване , не помня точно какво беше но изброиха или поканиха всички държави спасили евреите през войната, и българия не беше спомената (или поканена) . желю беше бесен, то не бяха протестни ноти, то не бяха обидени квичежи. аз се разпрах от хилене, всъщност не знам спасявали ли сме евреи, а и не ми пука, минали работи са това, но се дразня на всяка претенция за уникалност, без значение позитивна или негативна. тоя звучен шамар затова ме изкефи, как от "единствени" станахме не просто едни от многото, ами пропуснати в списъка едни от многото , голям кеф.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: zaphod]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано30.03.24 11:21



фактите и това какво ни кефи са различни плоскости.
никога не съм харесвала нихилизмът. старомодна съм и смятам че настоящето е твърдо свързано с миналото, а оттам и с бъдещето.
но едно е кроткият нихилизъм по определена тема(някой си хихика някъде за нещо, което на мен не ми е смешно, но всеки с хумора си), друго войнстващият на подобни илитерати с титли, който някак изглежда като кампания. хора с други професии го наричат активно мероприятие.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано30.03.24 11:56



от стената на Спас Ташев

Не знам дали ще бъде забранено, но трябва да припомня, че под натиска на клеветниците на България, преди няколко месеца в Софийския университет бе забранена моя и на Силвия Авдала лекция. Чудесен пример за "демокрация" по време на сглобка!
Крайно време е Софийският унивеситет да разреши да се проведе открит публичен дебат, на който привържениците на двете тези да могат да изложат и да противопоставят една на друга своите доводи за наличието или не на вина на България, за това, дали българските евреи са спасени или случайно оцелели.
Ако не стане в СУ, бих се радвал, ако някоя електронна медия предостави трибуна и в реално време да се проведе този исторически дебат. Например с удоволствие бих участвал в идеен сблъсък с Д. Лорер и други, които са се опитвали да ме клеветят. Ясно трябва да го кажа: не изнасянето на нови документи, а тяхното укриване, изкривява Холокоста. А още по-опасното е, че чрез опита за прехвърляне на вина от нацистка Германия върху България, съзнантелно или не, се реабилитира частично националсоциализма.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.03.24 13:45



Тия са тенденциозни, да. Пряко материални ползи ли имат, кариера ли гонят (Дечев в прав текст си пише, че само той и още неколцина като него у нас са достойни за равен контакт с европейската историческа наука, другите са няк'ви соцпатриотари), искрено ли се напъват да са в крак с "напредничавото" - няма как да знам. Неприятни са ми и на мен, но всеки има право да излага становища, че и да прави пропаганда дори.
Това за забраната(?) на лекция на Ташев ме учудва. Ще питам в другия клуб за подробности.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: zaphod]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.03.24 14:00



Което насочва към мисълта, че щом не ни броят, значи си измисляме заслуги, как па иначе точно нас.

Преди време гледах австрийското "Стани богат" в Ютюб. На участника му се падна въпрос кой хърватски град е европейска столица на културата за тази година (2020). Верният отговор беше Риека и австрийският Ники Кънчев допълни, че тази година Риека е столица на културата наред с ирландския ... (не му помня името), а за миналата 2019 година беше италианският град Матера. Точка.
За 2019, както помним ние, бяха Матера (в който се развива действието на криминалето "Има Татарани" по Фокс/Стар крайм) и Пловдив.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 30.03.24 13:58.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано30.03.24 15:34



не само тия.
тия набраха инерция с голяма сила при сглобката.
помня една приятелка как говореше на сина си...
-Хей, ей сега ще забравя всички дебели книги, които прочетох за възпитанието и просто ще ти нашаря задника!


чуя ли нашенски евро-атлантизъм започва на първично ниво да ми се драйфа.
много илюзии разбиха тези задници.
чакам алтернатива на Копейкин

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано31.03.24 08:57



когато допуснат негъра на една трапеза с белите господари няма право да се оплаква че забравили да му сложат прибори. да не се е бутал между белите като не иска такива работи




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано31.03.24 16:06





Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: zaphod]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.03.24 16:55



Аз нямам робско мислене и не се чувствам като негър от плантациия в Дикси. Как се чувстваш ти си е твое виждане.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано02.04.24 20:59





Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор samson (Оня)
Публикувано02.04.24 22:08



"Е, някой взе отношение, Слава Богу"


За Газа ли взеха отношение?
Какво казаха?
Казаха ли, че такива въпроси не могат да се ползват като отговори?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: samson]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано02.04.24 23:17




Единствен ти може би ще ме разбереш.
Ми, изчакайте малко, бе сиромаси. Вижте на къде ще духне вятърът. В Израел ври и кипи в момента. Нещата са много сложни. Да не стане пак да сме заложили на грешния кон ?

Евреите в момента са свръх фашисти. Но не целият Израел и целият Свят са на същото мнение. Включително и САЩ. Натаняху просто вижда пролука за успех в окончателното разрешение на палестинския проблем иска да се възползва от момента. Но това взе да става доста рисково.

С мои, автомонтьорски думи, някой ще му яде главата сиренясала много скоро.......само дето не мога да кажа кой точно.

А колко добре си бяхме, когато бяхме бедни и връзвахме кучетата с кренвирши.




Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: samson]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.04.24 02:18



Не , взеха отношение за кафявия сектор на ивицата ГЪза. И за единствената ти добра черта - тази, дето ти дели дирника на две по вертикала.





Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано03.04.24 06:35



И за единствената ти добра черта - тази, дето ти дели дирника на две по вертикала

Ти кога си я виждал, та знаеш?

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: tuzlija-179435]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.04.24 07:47



за вас евроатлантите е важно кой какъв се ЧУВСТВА, за нас "копейките" е важно кой какъв Е.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 04.04.24 07:48.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: samson]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано06.04.24 16:15



темата ми касае само нас и нашата история.
Газа е отделна плоскост



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: zaphod]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано07.04.24 02:18



2 държави, с германски войски в тях, спасяват евреите си: България и Дания. Но до като България спасява 50 000, Дания спасява 5 000.

Заради анти-българската омраза всред дегенератите по западните покрайнини на Европа, само Дания бива споменавана, примерно, в учебниците по история за гимназисти, или изобщо за масовката.

Някакви лайнари едно време ми заблеяха за 1100 евреи от Беломорска Тракия и Македония... България си е спасила всички български граждани, нали, питам ги. Да, казват те, обаче не е спасила тези 1100. А тези 1100 били ли са български граждани? Не. А защо не са били български граждани, питам. Тук вече лайнари млъкват - защото започват да се досещат на къде ще се отприщят лайната. Тези 1100 евреи не са били български граждани защото дегенератите във Франция и Англия, и тяхните колоний, са откъснали Беломорска Тракия и Македония от България след Първата Световна. Ако тези западняшки дегенерати НЕ бяха рязали български земи от България, казаните 1100 евреи са щяли да са български граждани - и щяха също да бъдат спасени. Лайнарите вече не само мълчат, но и гледат на страни, и изобщо търсят начин да се измъкват. В заключение, казвам, Франция, Англия, и тяхните колоний са отговорни за смъртта на тези 1100 човека, защото действали в анти-българската си омраза, лишили са ги от спасяващото българско гражданство. Франция, Англия, и тяхните колоний са виновни за смъртта на тези хора - това ясно ли е? повтарям. И лайнарите се изнизаха като дришня.

Копиленцата, провеждащи споменатата тук "академична" проява, трябва да бъдат - по челния американски опит! - обявени за вражески елементи, и да бъдат запратени към - американското! - Гуантанамо. Ако по пътя до там не им се случи случка, примерно, като - по американския челен опит! - самолетът не кацне в Египет или в Полша, за предварителна - по американската практика! - обработка.



Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: Santo Modesto]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.04.24 08:45



каква антибългарска омраза бе човек, какво е това комично пъчене - те ни мразят (значи сме нещо). те всъщност не знаят че съществуваме , аз почти не съм срещал човек извън европа който да е чувал за българия, а единствения който срещнах беше чувал само за стоичков, нищо друго.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: zaphod]  
Автор 741 ()
Публикувано07.04.24 09:20



В Индия, вътрешен полет от Мумбай за Делхи. От едната ми страна индиец, забеляза че е опитвам да изсипя сметаната за кафето върху яденето и ме спря навреме. Заговорихме се и попита откъде съм. Казвам България и почвам да обяснявам къде е това, той ме прекъсва че знаел, даже след три месеца щял да ходи в София, купил бил билетите. Обичал да скита по света и тоя път избрал България.

В Делхи в един бахайски храм с форма на лотус, в информационния център оставили брошури на различни езици. Покрай другите, имаше и брошура на чист български. Впечатли ме много и само заради това си направих труда да я прегледам и да разбера що за религия е бахайството.

Това все пак са изключения. В в Европа ми се е случвало да не са чували за България и съм обяснявал, че е държава в Европа.

Редактирано от 741 на 07.04.24 09:20.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор batkobatkov-32172 (Какин)
Публикувано07.04.24 10:22



След геноцида и етническото прочистване, което извършват вкл. спасените от България в Палестина, такива "гнусни" мероприятия може да зачестят.
Както и вечното алиби за извършени престъпления, че търсенето на отговорност е антисемитизъм.



Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: Santo Modesto]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано07.04.24 15:16



Поздравления за мнението!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: Santo Modesto]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.04.24 16:01



Руските лайнари, заедно с френските и британските си колеги имат същия принос въпросните земи днес да не са в България.



Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: tuzlija-179435]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано07.04.24 17:05



имат и те-да!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: zaphod]  
Автор samson (Оня)
Публикувано07.04.24 19:36



"каква антибългарска омраза бе човек, какво е това комично пъчене - те ни мразят (значи сме нещо). те всъщност не знаят че съществуваме.

Абе те и Украйна не знаеха къде е , ама вече знаят, скоро и за България ще знаят, ти не си притеснявай толкова,те не са от занещите!!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: zaphod]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано08.04.24 11:29



Тук съм на същото мнение, извън Европа хората не са чували за нас, какво остава да ни мразят.
Не споделям обаче мнението ти дето ни сравняваш с негри поканени на трапезата.
Не съм избирала къде да се родя и не съм нито по глупава, нито по грозна от тези,
които са се родили в по богати държави.
Ако някой се опитва да ме мачка, слагам го на място.



Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: 4ereshka2]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано08.04.24 11:48



Ееее. Беше много сладко веднъж на една среща, водещите още не бяха дошли и един младеж пита къде сме (като си споделяш екрана, все някой забелязва различния час) и след отговора България на обясненията къде се намира, имаше всеобща реакция с нотка на почти обида - ама няма нужда, знаем къде е! Не смея да се закълна дали са знаели наистина, може би пък са знаели, чувството беше хубаво.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано08.04.24 12:02



Не харесвам нихилизъм, но и пишман патриотизъм.
Българите сме хора като останалите, нито по лоши, нито по добри.
Погледнах статията "по диагонал".
Трябва ли да вярвам на автора, когото не познавам, че е отразил истината? Не, не трябва.
И кое го е накарало да напише статията, патриотизъм или някаква лична вражда.
А че в България се продават изпити и дипломи, едва ли има учудени.





Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: Bezsynna]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано08.04.24 12:10



Ако младежите са живеели извн Европа, много е малък шансът да знаят за България





Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: 4ereshka2]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано08.04.24 12:21



Черешчице, това си е кампания. Не е изолиран случай.
Аз харесвам патриотизъм. Не харесвам патриотарство.



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано08.04.24 12:59



Балдри, защо го правят според теб?
Някой им е платил и най вероятно да са от американското посолство?
Преди време гледах по тубата скрита камера, как се продаватт дипломи за доктори





Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: 4ereshka2]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано08.04.24 13:09



има една креслива американска посланичка в Скопие, която много се кара на лошите българи.
имаше един гост-лектор в НБУ, известен със зверствата, които е извършвал над българите в Македония. това мероприятие трябваше да е второ.
между другото и за двете разбрах точно от македонски българи.
от там насетне съвпадението случайно ли е, е въпрос на лична интерпретация.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Въпрос на държава / класа / образованиенови [re: 4ereshka2]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано10.04.24 04:00



Низшите класи обичайно едва ли знаят къде е столицата на държавата им, камо ли да знаят нещо за други държави. Това е повсеместно.

Хора, с които съм общувал, от Латинска Америка, които са произхождали от над-средна класа, и са имали качествено образование, са знаели и за България, и за някои аспекти на български образ в западната пропаганда. (Примерно, приятел от Перу първи ме светна за анти-българската картина от... дали беше Салвадор Дали, дали от друг дегенерат, наречена "Българско Бебе", показващо българския образ като човекоядец.) Това в контраст към латино-американските покривари, примерно, които мислеха че щом се отнасям добре към тях, значи непременно съм също латино-американец ("свой човек"), и следователно от 2та езика за чието същуствуване те знаеха (испански и английски), аз непременно ще знам испанския като роден...

Индусите (от класа и с образование!) също знаят за България. Преди време, в ресторант на кораб, се заговорихме с индуса келнер, и някак разговорът се плъзна към Индира Ганди, и посещението й в България. От нашата детска градина, 4та група бяхме наредени на тротоара със знаменца да приветстваме Индира Ганди по пътя й от летището към центъра на София. Индусът знаеше за Индира Ганди в София, и като му описах как си спомням че тя изглеждаше (не лицето, а цветовете на облеклото й) - май точно съм бил запомнил, защото той се разчуства - и ни донесе допълнителни напитки за без пари. (Говорим върло-скъпи напитки.)

Същото е и положението със жителите от западните покрайнини на Европа. Който е от над средна класа и е образован - знае за България. Много вероятно, възприел е мнение относно България насадено от пропагандата вшита в образованието и обкръжението му (а за англетата и франсета - там говорим и генетична наклонност към анти-българско поведение), което ще рече - обичайно - мнението му за българщината, осреднено, би клонило към отрицателно. Но пак ще знае че България, колкото и гнусна и низша и ненужна, все пак съществува.

Сега, ако още живеех в село Ескалон, и светът ми се простираше до там че селският ветеринарен лекар беше връх на цивилизацията, и общувах с трудова класа полу-образовани сезонни работници - да, определено, те изобщо не знаеха че България съществува, за да имат положителни или отрицателни чуства по въпроса. Те не знаеха и Вашингтон ДЦ къде е. Но това не е класата движеща анти-българската политика и орязвала България от земите й при всяка възможност - и все още опитваща се да раздроби и смачка България, като излишна от европейската карта.

Редактирано от Santo Modesto на 10.04.24 04:07.



Тема Re: Въпрос на държава / класа / образованиенови [re: Santo Modesto]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.04.24 08:04



И това не винаги е вярно - че образовани хора на запад знаят нещо повече за България, от името й. Образовани англичани, учители в горен курс, не знаеха, че българската азбука е българска, а не руска, ама то това и самите руснаца, макар и образовани не го знаеха :-)))) Та съгласна съм, че всичко е пропаганда. Тя решава дали народът да знае нещо, че и как точно да му бъде представено.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.04.24 08:11



Ся, има един уклон българите да са зли шовинистични тирани. Вчера четох тук, в Дира, в новините за статии в два вестника едновременно - немски и австрийски - как българите, от отделния индивид до държавата като политика, дискриминирали здравата циганите, та последните се изнасяли към въпросните две държави, белким там видят малко слънце и на тяхната улица и рахатясат от българската дискриминация.
Същото би трябвало да е за евреи и всякакви.
Не мисля, че е от омраза, страх или нещо такова специално към нас, ами на яко предразсъдък ми прилича. Доначукван от медиите. Интересно, че май най-често - немските и австрийските.
Модерната тенденция в Европа и САЩ явно е да се търсят под камък със свещ потиснати малцинства. Такива като циганите или негрите, или мигрантите мюсюлмани от Азия. Или примерно жените, в друг аспект. Това е трендът явно.
Сега, то неизбежно някакво количество предразсъдъци към цигани, мигранти и т.н. има, и покрай сухото го отнася и суровото, т.е. покрай виновниците за предразсъдъка - и тези, които не са го заслужили.
Василка - Азис впрочем много добре го усеща тоя тренд и няколко пъти в годините чета, че в документални репортажи за нея в западни сайтове или тв се набляга на дискриминацията, на която и тя/пак той ли си е вече последно... била жертва у нас, по собствените и думи също. Василка ги може тия неща, за пред турската публика пък разправяше, че имала турски корени - търси струна за съответната публика.

Не разбирам от нАука, но подобни тенденции явно са на мода и в историческата наука, явно няма търсене на максимална обективност, щото е прието, че няма такава, а на мултиперспективност, каквото и да значи това. В тая мултиперспективност пак има равноправен поглед към "гледната точка" на РСМ, тя не е умишлена лъжа, а просто техният поглед. А мк нация е формирана по най-естествен и нормален начин. Там всичко обективно е дебългаризирано вече и от гледна точка на модерния тренд не се забелязва там страдащо, потиснато бг малцинство, обаче тука ясно се виждат едни лоши балкански шовинисти, които отричат на невинните македонци правото да са нация.
Щом няма малцинство за защитаване - няма проблем, проблемът сме ние, шовинистите. То па кога ли е имало българи за защитаване някъде - българите са само шовинисти и репресори. Твърдим, че ония лъжели, че умишлено и методично ни чернели? Ама моля ви се, смешки, как па нас никой не дойде да ни черни... Ето, и Русия твърди такива работи за Украйна, нали, същите сте вие, българите, то не напразно толкова обичате Путин...

Така някак си го представям. Мисля, че Дечев и компания просто старателно, та престарателно следват тази най-модерна тенденция в тяхната наука, за да успеят в нея. Както биолог, инженер, лекар, всякакъв, би се старал да следва най-напредничавото в своята.
Може да не съм права.

П.П. В тая тенденция се вписват и помашкият език и помашкото национално малцинство, които идват дюшеш на Турция и Гърция, всъщност Турция е активен промотор... В английската Уикипедия пишеше, че България, видите ли, обявява помаците за българи, но те не се смятат за такива (частично вярно), не съм сигурна дали и за език не пишеше. Попадам периодично във ФБ на страници на нашенски помаци (и турци), силно подкрепящи идеята за помашка народност и език, последният беше някакъв Мухарем Сербест, и винаги се чудя християните от съседните им населени места какъв език говорят според тях.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 10.04.24 08:38.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.04.24 08:28



А за незнаенето на разни неща за чужда държава, в частност за нас, от масовия човек в друга държава мисля, че е нормално. Специално ако не става дума за крещяща неграмотност от типа европеец да не знае за друга държава в Европа, че е там.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Въпрос на държава / класа / образованиенови [re: Santo Modesto]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано10.04.24 11:19



Разговаряла съм с всякакви класи. Сезонните работници съм ги пропуснала.


Образованите хора (извън Европа), които се интересуват повече от география и история, може да са чували за България.
Други, пак образовани, не са чували.
За негативната пропаганда на USA, тя е към всички държави от ЕС, не точно към България.
Прекалено сме малки, за да се тревожат за нас.
Преди години гледах по чужбинската телевизия филм на американски педал за България, дето успя да ме ядоса.
Картините бяха само от циганска махала и интервю с "най известния българин" Азис.



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.04.24 02:09



много мода, много нещо!
не случайно модерните здраво хапват дръвцето навсякъде.
тази комерсиална роля почва да отстъпва пред забравения стар консерватизъм.
за добро ли е, кой да ти каже.
страшни кретени са тези лектори(по темата)!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано11.04.24 08:17



Незнаенето в Европа на европейска държава подозирам понякога може да е чисто езиков проблем. Два пъти съм обяснявал на холандци, че има държава България и е в Европа. Може би не правят връзка между тяхното Булхари и английското Бългерия.

На мен навремето ми трябваше време докато стопля, че Кроейша и Хърватия е едно и също. Познат пък не беше чувал за държава Венгрия, ама знае Унгария.



Тема Точно!нови [re: MilaO6]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано12.04.24 03:31



И аз говоря точно за класата, формулираща и насочваща анти-българската политика и от там пропагандата в служба на тази политика! Тази класа, която движи анти-българската политика и формулира анти-българската пропаганда, мрази българщината. Другите класи под нея, кой колко учил и какво разбрал и къде какво чул или казал - нямат значение. Те гълтат каквото им бива пускано от горе.

Това че България била малка и незначима и следователно прекалено незабележима че да бъде мразена... Това са кръгови интелектуалщини. Защото заобикалят ПРИЧИНАТА за малкостта и незначимостта и незабележимостта на България. И тази причина показва, че гадовете, движещи анти-българската политика, много добре знаят къде точно е България, и много добре я забелязват, че при всяка възможност да я смаляват и орязват в полза на турчоляши, гърчоляши, сърбари, и румънци. И заради тези - за българско нещастие - успешни непрестанни усилия, България днес е малка и незначима и незабележима. Но! Но още мразена! Което е вид признание, от българомразците гадове, че има нещо в българщината от което тях още ги е страх... И дала Господ този техен страх да се сбъдне!



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.04.24 15:16



"Арх. Елко Хазан, председател на Българо-еврейски научен институт, носител на орден „Стара планина“ за дейността си:
„Шалом“ си е присвоила правото да говори от името на всички евреи в България, това са хора, узурпатори на мнение. Голяма част от тях са наследници на евреите, които пречеха на своите сънародници да осъществят многовековния идеал на еврейския народ да възстанови своята държава там, където е била създадена. И сами избраха възможността да останат тук, за да подкрепят комунистическия режим. Той беше обявен за престъпен, заради своята идеология, а днес негови наследници се опитват да ни дават исторически оценки. Това са същите герои и същите апологети, които се опитват да смачкат самочувствието на българския народ, на здравомислещите хора, които са преобладаващи. Тези така наречени организатори на така наречената „Дискусия“ разчитат на същите рупори, понеже те самите нямат капацитета да формират общественото мнение.
Що се отнася до „академичността“ на тази дискусия – показателни са имената на участниците в нея – повечето са членове на КСМ, Кръжока на софийските македонисти. Тези хора са много нагли и водят своята борба по един доста подъл начин - в едни ограничени пространства и ограничени групички. Но най-показателното е това - кои са били лицата, до един поканени да водят дискусията – нека вашите читатели се позаинтересуват какви изказвания и писания са имали по темата за българските евреи, защото те са говорителите на антибългаризма не от вчера. Освен това всичките тези, в една или друга степен, в своето службогонство, си пъхат пръстите в една болезнена област, която пречи на доброто развитие на българо-македонските отношения – вече ви цитирах официалните позиции на „Шалом“. Нещо повече, самите те заемат антибългарски позиция по отношение и на езика, и на историята, превръщайки по този начин спора - не в академичен или исторически, а в политически!
В две свои позиции – от 2011 и 2021, Шалом „призовава българското правителство да поеме отговорност за действията на пронацисткото правителство спрямо евреите в периода 1941-1944 година“. Странно как изведнъж тези неутрални до този момент евреи припознават тезите на македонистите, които точно от 2010-2011 започват платената си клеветническа кампания срещу България, която става особено интензивна през 2020-2022г. покрай т.нар. „вето“, до приемането на т.нар. „Френско предложение“. "

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.