Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: zaphod]  
Автор samson (Оня)
Публикувано07.04.24 19:36



"каква антибългарска омраза бе човек, какво е това комично пъчене - те ни мразят (значи сме нещо). те всъщност не знаят че съществуваме.

Абе те и Украйна не знаеха къде е , ама вече знаят, скоро и за България ще знаят, ти не си притеснявай толкова,те не са от занещите!!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: zaphod]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано08.04.24 11:29



Тук съм на същото мнение, извън Европа хората не са чували за нас, какво остава да ни мразят.
Не споделям обаче мнението ти дето ни сравняваш с негри поканени на трапезата.
Не съм избирала къде да се родя и не съм нито по глупава, нито по грозна от тези,
които са се родили в по богати държави.
Ако някой се опитва да ме мачка, слагам го на място.



Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: 4ereshka2]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано08.04.24 11:48



Ееее. Беше много сладко веднъж на една среща, водещите още не бяха дошли и един младеж пита къде сме (като си споделяш екрана, все някой забелязва различния час) и след отговора България на обясненията къде се намира, имаше всеобща реакция с нотка на почти обида - ама няма нужда, знаем къде е! Не смея да се закълна дали са знаели наистина, може би пък са знаели, чувството беше хубаво.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано08.04.24 12:02



Не харесвам нихилизъм, но и пишман патриотизъм.
Българите сме хора като останалите, нито по лоши, нито по добри.
Погледнах статията "по диагонал".
Трябва ли да вярвам на автора, когото не познавам, че е отразил истината? Не, не трябва.
И кое го е накарало да напише статията, патриотизъм или някаква лична вражда.
А че в България се продават изпити и дипломи, едва ли има учудени.





Тема Re: България е 1 от 2, но №2 е 10 пъти назаднови [re: Bezsynna]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано08.04.24 12:10



Ако младежите са живеели извн Европа, много е малък шансът да знаят за България





Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: 4ereshka2]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано08.04.24 12:21



Черешчице, това си е кампания. Не е изолиран случай.
Аз харесвам патриотизъм. Не харесвам патриотарство.



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор 4ereshka2 (рекордьор)
Публикувано08.04.24 12:59



Балдри, защо го правят според теб?
Някой им е платил и най вероятно да са от американското посолство?
Преди време гледах по тубата скрита камера, как се продаватт дипломи за доктори





Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: 4ereshka2]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано08.04.24 13:09



има една креслива американска посланичка в Скопие, която много се кара на лошите българи.
имаше един гост-лектор в НБУ, известен със зверствата, които е извършвал над българите в Македония. това мероприятие трябваше да е второ.
между другото и за двете разбрах точно от македонски българи.
от там насетне съвпадението случайно ли е, е въпрос на лична интерпретация.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Въпрос на държава / класа / образованиенови [re: 4ereshka2]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано10.04.24 04:00



Низшите класи обичайно едва ли знаят къде е столицата на държавата им, камо ли да знаят нещо за други държави. Това е повсеместно.

Хора, с които съм общувал, от Латинска Америка, които са произхождали от над-средна класа, и са имали качествено образование, са знаели и за България, и за някои аспекти на български образ в западната пропаганда. (Примерно, приятел от Перу първи ме светна за анти-българската картина от... дали беше Салвадор Дали, дали от друг дегенерат, наречена "Българско Бебе", показващо българския образ като човекоядец.) Това в контраст към латино-американските покривари, примерно, които мислеха че щом се отнасям добре към тях, значи непременно съм също латино-американец ("свой човек"), и следователно от 2та езика за чието същуствуване те знаеха (испански и английски), аз непременно ще знам испанския като роден...

Индусите (от класа и с образование!) също знаят за България. Преди време, в ресторант на кораб, се заговорихме с индуса келнер, и някак разговорът се плъзна към Индира Ганди, и посещението й в България. От нашата детска градина, 4та група бяхме наредени на тротоара със знаменца да приветстваме Индира Ганди по пътя й от летището към центъра на София. Индусът знаеше за Индира Ганди в София, и като му описах как си спомням че тя изглеждаше (не лицето, а цветовете на облеклото й) - май точно съм бил запомнил, защото той се разчуства - и ни донесе допълнителни напитки за без пари. (Говорим върло-скъпи напитки.)

Същото е и положението със жителите от западните покрайнини на Европа. Който е от над средна класа и е образован - знае за България. Много вероятно, възприел е мнение относно България насадено от пропагандата вшита в образованието и обкръжението му (а за англетата и франсета - там говорим и генетична наклонност към анти-българско поведение), което ще рече - обичайно - мнението му за българщината, осреднено, би клонило към отрицателно. Но пак ще знае че България, колкото и гнусна и низша и ненужна, все пак съществува.

Сега, ако още живеех в село Ескалон, и светът ми се простираше до там че селският ветеринарен лекар беше връх на цивилизацията, и общувах с трудова класа полу-образовани сезонни работници - да, определено, те изобщо не знаеха че България съществува, за да имат положителни или отрицателни чуства по въпроса. Те не знаеха и Вашингтон ДЦ къде е. Но това не е класата движеща анти-българската политика и орязвала България от земите й при всяка възможност - и все още опитваща се да раздроби и смачка България, като излишна от европейската карта.

Редактирано от Santo Modesto на 10.04.24 04:07.



Тема Re: Въпрос на държава / класа / образованиенови [re: Santo Modesto]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.04.24 08:04



И това не винаги е вярно - че образовани хора на запад знаят нещо повече за България, от името й. Образовани англичани, учители в горен курс, не знаеха, че българската азбука е българска, а не руска, ама то това и самите руснаца, макар и образовани не го знаеха :-)))) Та съгласна съм, че всичко е пропаганда. Тя решава дали народът да знае нещо, че и как точно да му бъде представено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.