Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор samson (Оня)
Публикувано29.03.24 23:27



Ама много те моля не се възмущавай от хотелите!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.03.24 23:33



Напълно съм съгласна, че трябва да се говори и за "неудобните" факти. Добре е да се знае за спасяването без кавички, светът да го знае, настойчиво, но без чак суперлативи, малко смешно иде "Ау, каква велика работа направихме, че не пратихме едни хора на смърт" (да, знам, че според едно от допусканията не се е знаело къде точно ги пращат, което може да е така).

Да се говори без суперлативи, но НЕ да се търси зорлем как да се подчертае колко много, видите ли, неудобни факти крием и как трябва да си посипем главите с пепел, едно такова фино и уж обективно казано, без никакви лъжи, само с тенденциозен подбор и коментари - Стефан Дечев примерно го може добре това. Лошо впечатление ми прави и с други неща, в частност с калта, която хвърля по свои колеги, и нямам предвид (само) историите с ЮЗУ.
На изброените, тоест на частта от тях, които съм чувала, им нямам никакво доверие, но пък иначе какво - да ги наритат от университета ли? Той е за дискусии.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 23:36





част от пишещите знаят коя е дамата. явно само там има трибуна.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано29.03.24 23:43



ако на другия ден в университета се даде гласност и на обратната теза, мисля, че ще е спазен балансът.
Софийският университет е институция сам по себе си.
Проявата там, независимо от начина и е не само проява на лош вкус.
Но и ти знаеш, че другите гледни точки не се отразяват много.
А този тип лекции, от въпросните и подобни боклуци зачестяват, паралелно с изявите на американското посолство в Скопие.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано29.03.24 23:51



Да се говори без суперлативи, но НЕ да се търси зорлем как да се подчертае колко много, видите ли, неудобни факти крием

Това не е толкова лесно, особено у нас, където всеки се смята за компетентен по всички въпроси.
А точно такъв тип въпроси не са само исторически, а имат макар и бегло отношение към националната сигурност, значи би могло да се иска и някаква държавна намеса.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор thehuntermuster-231270 (старо куче)
Публикувано30.03.24 00:02



Аз пък бих се надявал някой от присъстващите на дискусията да вземе отношение, ако сметне за нужно. Отворена дискусия, кво.

Искаш ли да отидеш? Лесно ти е, наблизо ти е. После ще разказваш. Може да помолиш някой да те снима и да се превърнеш в ютюб звезда :)



Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано30.03.24 00:10



ако ми вземат думата, тъй като мисля, че ще е бързо, ти би ли искал да дойдеш да ме подкрепиш?
имам някакъв опит, че и на по-умни думата бързо се взима. не мисля, че целта е дискусия.
ела с мен. ще бъдем звездно дуо.



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: Baldrian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.03.24 07:20



като бяхме малки ни обясняваха как българия е единствената държава спасила евреите, израстнали сме с това. после като дойде седерастията, помня имаше някакво честване , не помня точно какво беше но изброиха или поканиха всички държави спасили евреите през войната, и българия не беше спомената (или поканена) . желю беше бесен, то не бяха протестни ноти, то не бяха обидени квичежи. аз се разпрах от хилене, всъщност не знам спасявали ли сме евреи, а и не ми пука, минали работи са това, но се дразня на всяка претенция за уникалност, без значение позитивна или негативна. тоя звучен шамар затова ме изкефи, как от "единствени" станахме не просто едни от многото, ами пропуснати в списъка едни от многото , голям кеф.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: zaphod]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано30.03.24 11:21



фактите и това какво ни кефи са различни плоскости.
никога не съм харесвала нихилизмът. старомодна съм и смятам че настоящето е твърдо свързано с миналото, а оттам и с бъдещето.
но едно е кроткият нихилизъм по определена тема(някой си хихика някъде за нещо, което на мен не ми е смешно, но всеки с хумора си), друго войнстващият на подобни илитерати с титли, който някак изглежда като кампания. хора с други професии го наричат активно мероприятие.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Какво се случва с висшите ни училищанови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано30.03.24 11:56



от стената на Спас Ташев

Не знам дали ще бъде забранено, но трябва да припомня, че под натиска на клеветниците на България, преди няколко месеца в Софийския университет бе забранена моя и на Силвия Авдала лекция. Чудесен пример за "демокрация" по време на сглобка!
Крайно време е Софийският унивеситет да разреши да се проведе открит публичен дебат, на който привържениците на двете тези да могат да изложат и да противопоставят една на друга своите доводи за наличието или не на вина на България, за това, дали българските евреи са спасени или случайно оцелели.
Ако не стане в СУ, бих се радвал, ако някоя електронна медия предостави трибуна и в реално време да се проведе този исторически дебат. Например с удоволствие бих участвал в идеен сблъсък с Д. Лорер и други, които са се опитвали да ме клеветят. Ясно трябва да го кажа: не изнасянето на нови документи, а тяхното укриване, изкривява Холокоста. А още по-опасното е, че чрез опита за прехвърляне на вина от нацистка Германия върху България, съзнантелно или не, се реабилитира частично националсоциализма.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.