Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 13.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Риторичен въпроснови  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано27.03.24 09:48



Вярвате ли на дебела диетоложка!?




Как се пише: реторичен или риторичен
Двете форми са дублетни и могат да се употребяват равностойно в книжовната реч – реторичен/риторичен, също и реторична/риторична, реторично/риторично, реторични/риторични.


Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"

Редактирано от BATHco на 27.03.24 09:55.



Тема Re: Риторичен въпроснови [re: BATHco]  
Автор Green Light ()
Публикувано27.03.24 10:05



Да. Слабите диетоложки вършат същата нула работа, но не знаят какво ни е и не проявяват никакво съчувствие.



Тема Re: Риторичен въпроснови [re: BATHco]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано27.03.24 10:11



Вярвате ли на дебела диетоложка!?

На пръв поглед - не, и аз съм си задавала тези въпроси пред тв и съм се смяла "Абе тая ли ще дава съвети, да вземе да ги даде на себе си!"



Сега обаче ти ме замисли с този въпрос. Доколкото ми е известно - отслабването зависи от доста фактори. На челно място е ВОЛЯТА. Не всеки я притежава. Въпросната диетоложка може би НЕ. Но това не значи, че не може да предложи диета, ефикасна за онези, които имат воля да я спазват.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!

Редактирано от UnicaDonna на 27.03.24 15:16.



Тема Re: Риторичен въпроснови [re: BATHco]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.03.24 10:18



Думата е старогръцка, на гръцки се изписва така:



Буквичката, дето прилича на българското ръкописно "н" с дълга опашчица, е "ита", малката буква. И се чете "и".
От какъв друг чужд език е навлязла в българския, на който "риторика" на латиница се изписва "rhetorike", та я четат и механично кирилизират с "Е", хич не ми се рови да тършувам, буквоядите да кажат.

рЕторика ми звучи като изчанчена рЕторта, което пък е лабораторна стъкленица със специфична форма. И само заради тази асоциация дублетната форма ме дразни.



Тема Re: Риторичен въпроснови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано27.03.24 10:32



От какъв друг чужд език е навлязла в българския, на който "риторика" на латиница се изписва "rhetorike", та я четат и механично кирилизират с "Е", хич не ми се рови да тършувам

Немски, френски, испански, италиански - пише се "е" и така се чете.



Тема Re: Риторичен въпроснови [re: BATHco]  
Автор 741 ()
Публикувано27.03.24 10:34



Защо да не и вярвам. Представям си каква е щяла да бъде, ако не е диетоложка, и и вярвам.

Към съвети, които не смятам да изпълнявам, съм много доверчив.



Тема Re: Риторичен въпроснови [re: BATHco]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.03.24 11:49



Аз изпитах върху гърба си дебела кардиоложка. Връчи ми един списък на забранени храни, не знам кои бяха позволени. Това по повод високо кръвно, висок холестерол и , според нея, 5-6 кила отгоре.

Отгоре на това миришеше на цигари.
До там бях с тази лекарка.

Същото е като да се оставиш в ръцете на чорлава фризьорка, пъпчасала козметичка и маникюристка с кал под ноктите



Иначе, знам, обущарят ходи бос, моята база данни не е от най-добрите, но нали аз съм си я правила-върши ми работа



Тема Re: Риторичен въпроснови [re: BATHco]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано27.03.24 11:50



Понеже както каза Уни - отслабването зависи от доста елементи, като я погледна такава пълничка, моментално ще си помисля - аха, ето какъв ще съм и аз безнадежден случай. На препоръките сигурно ще повярвам, но съвсем отделен въпрос е дали ще си пожертвам 90 процента от всичко любимо за ядене.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Риторичен въпроснови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.03.24 12:30





Аз бих заложил на щастлива, дебела диетоложка.




Тема Re: Риторичен въпроснови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.03.24 12:31



И на мен с "е" ми звучи изчанчено.
Ма на английски тъй се пишело - е, и?
То и цимент на английски и на руски се пише с "е", ама на нашенски е с "и".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.