Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.03.24 22:52



ще си спомните навярно и за автора на литературния първообраз Алек Попов...

Починал е днес, Бог да го прости! И да разсмива ангелите с таланта си... на 58 години, много жалко, беше неизчерпаем източник на литературни остроумни комедийни идеи...

Написал е още и книгите "Черната Кутия", "Сестри Палавееви в бурята на историята", "Сестри Палавееви по пътя към новия свят", на есеистичната книга "Спътник на радикалния мислител", както и на много сборници с разкази, сред които "Ниво за напреднали", "Митология на Прехода", "Телесни плевели". Последният му роман мисля, че беше "Мисия Туран", абсурдистка комедия...



Редактирано от MilaO6 на 22.03.24 23:05.



Тема не казвам, защото имам толкова какво да кажанови [re: MilaO6]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.24 05:04







Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано23.03.24 06:49



Скръбно и без време...



"Мисия Лондон", изключително талантливо написано, с добре дозирана смеска между безобиден хумор и жълтозелен сарказъм.

За автора:

П.П. четох, че книгата е преведена на доста езици. Купих си я на немски. Преводът е неочаквано качествен.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано23.03.24 07:26



"Мисия Лондон" на немски, не мога да си представя как звучи, но като се опитвам и вече се смея с глас



За "Мисия Туран" чувам също възторжени отгласи, даже си я купих, но не съм я почнала още, че я додох да я четат и не са ми я върнали.

За турбоподвизите на близначките сестри Палавееви се носят легенди - и тях още не съм ги подпукала, щото съм все драматично настроена по драми и трагедии, пък за Алек Попов трябва да се запася с кутии кърпички, щот ще текат реки сълзи от смях... Литературната смехотерапия на Попов е с най-високо качество:-))) Жалко, че си отиде толкова млад...

Редактирано от MilaO6 на 23.03.24 07:27.



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано23.03.24 08:01



"Мисия Лондон" на немски, не мога да си представя как звучи
Учудвашо добре, както казах, прекарах няколко часа с двете книги в ръце, открих само една единствена грешка в превода.



щото съм все драматично настроена по драми и трагедии
Надявам се не в личен план.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано23.03.24 08:47



Айц, открил нашият само една грешка

Ти си бил готов за преводач на художествена литература, а

Не, не в личен план драматея и трагедея, само литературен:-))



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано23.03.24 09:35



Ти си бил готов за преводач на художествена литература
Малко плащат.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано23.03.24 09:46



Здравка Евтимова наскоро обясняваше, че художественият превод било нещо ужасно скъпо и добре, че тя владеела английски, та не плащала на преводачи за превод на нейните си творби...

Та, явно зависи от коя страна го гледаш превода. Също има една стара преводачка от и на английски Аглика Маркова, която е над 80-годишна и досега добре се издържала от авторски права върху преводите си, някои с изключителни права в Англия. Иначе знаем разпространеното мнение и мрънкане за ниското заплащане на преводачите на художествена литература, ама явно си зависи от качеството на преводача и какво и кои автори превежда.

Редактирано от MilaO6 на 23.03.24 10:49.



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор Green Light ()
Публикувано23.03.24 10:02



Нищо негово не съм прочел, все не остава време, това време... но ето нещо за което не е късно, въпреки всичко! Защото тук е оставил не друго, а планини от добро настроение. Не за много хора може да се сложи този епитаф.
Бог да го прости Алек Попов, светъл път.



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано23.03.24 09:56



...много жалко...много талантлив, много зрял автор... иронично-саркастичен и незаслужено пренебрегнат от многото нови и недотам пораснали автори... за мене беше водещ в класацьията съвременни автори...Но добрите господ рано ги прибира...Светла му памет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.