Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:19 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано23.03.24 12:15



... права си, както винаги, Миле... но аз Алек Попов го слагам по високо от Г. Господинов... още отдавна... четох и сестри Палавееви и двете... е... зрелият автор си личи, за разлика от още неизбистрените други по исвестни напоследък, да не казвам имена, че и тях харесвам твърде... но за мен, този си беше водачът на глутницата нови български автори... разказите харесвам... Мисия Лондон е най, как да кажа,

несериозната му книга... лесносмилаема, написана в духа на старите български комедийни традиции, но писана в друго и за друго време... иронията и сарказма на онова време, другата версия за партизанското движение, различната мотивация на участниците в него... минаваш през плеяда от емоции четейки тези книги и ... виждаш гротескното на ония времена и духът, в който сме взъпитавани... и Ъндърграунд на Кустурица, е една твърде груба и елементарна сага , в сравнение с брилятното и тънко саркастично описание на А. Попов... раздрънках се много и се отплеснах...



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано23.03.24 12:27



Миле, Миле... от рак си е отишъл човекът! Като гледам тукашните хора, по два-три пъти боледуват, че и повече... в епикризите им по 3-4 Диагнози, лекувани па после обявени за здрави... къде ни остана медицината... къде ни остана лечението... млад мъж, талантлив, много талантлив, с отгледано дете... да се радва сега на живота и постиженията си, че направил и за поколенията оставил, да пише още по неподражаемия си начин... ама не... ей, тъй се ядосвам самичка тука... не ми се палавее вече, но се замислих, колко не е честно...





Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано23.03.24 12:29



...но книжата е по-добра, да.

Сега се сетих за един коментар на читателка, от началото на форумната ера у нас:

"Започнах я, ама не знам дали ще издържа докрай на простотията нашенска."

Явно книгата освен смях, в някои читатели е предизвиквала и срам. Многопластова.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: sladunka medunka]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.03.24 13:18



Но добрите господ рано ги прибира...
не влизам в теми, в които нямам какво да кажа, освен, светла му/й памет. Излишно, според мен.

Имах честта да съм разговаряла с Алек Попов.

Но за добрите, не съм съгласна. Веднага, някак, се сетих за Валери Петров, Ивайло Петров, Вазов... нима не са добри, в своята си област? Като хора, ние не ги познаваме, пък са си отишли на почтена възраст.

Клишета, които... дано да сме надживяли. Едно дете на 3-5-10 години, кога е успяло да покаже, че е добро, та то още е на ръцете на майка си.



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано23.03.24 14:01



Теди Москов каза много хубави думи за таланта на Алек Попов. Това от човек като Теди, който разбира от комедийно и абсурд е много висока оценка.

Не съм го чула, Теди, обаче неговият хумор (в пиесите му) на мен ми е малко …. прекалено изчанчен. Иначе в разговор и интервю се превивам от смях, но примерно “Улицата” не я понасям. От всички негови пиеси единствено “Недоразбраната цивилизация” ми е по вкуса, гледали сме я поне 5 пъти…

Отплеснах се малко. На Алек Попов хуморът е съвсем друг.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано23.03.24 15:09



Жалко, жалко.
За мен хуморът му е нещо като смях през сълзи.
Той умее да представи всяка житейска гротеска като едно голямо кълбо от хумор.

Тук част от негови интервюта за "площад славейков" :






върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано23.03.24 20:30



... Ружо, ловиш се за думата... не искам да те категоризирам, ама къде се буташ и ти... Кажи нещо за Алек Попов като автор

, не съм съгласна, че най-сериозното му качество е, че е разговарял с тебе. и къде намеси сега Валери Петров и Вазов... починали са на преклонна възраст ли... ох, скъпа моя... това ли е най/ същественото, което можеш да кажеш, че и да се конфронтираш... мдаа... какво си чела от Алек Попов... трябва да се чете мила, трябва... инак думата клишета я знаеш, браво... думата такт, ако научиш, хеле пък и поведенчески ако я приложиш няма да е зле... ама защо ли си приказвам аз...



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор Liya ()
Публикувано24.03.24 11:09



Мир на праха му!


Малко съм чела от него - освен Мисията, още една книжка, може би Телесни плевели да беше - забележително перо!



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: MilaO6]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано24.03.24 13:31



Почти физическа болка изпитвам, когато си отиват такива хора като Алек Попов, с всичките им казани и неказани думи. Мир на душата му.



Тема Re: Ако сте гледали "Мисия Лондон"нови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано24.03.24 14:05



Аха, има го този момент на неловкост, неудобство, дори срам у читателя като се гледа изтипосан отстрани. Дали е майсторство на писателя или незаспала съвест у читателя е въпросът






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.