Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за извинения.нови [re: tartarianeyes]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано22.03.24 13:59



Аз мисля, че човек дължи публично извинение само когато наистина е искал да обиди някого. Останалото е абсолютно безсмислено – първо, защото всеки може да се обиди от каквото му скимне и незнайно защо, и второ – такова извинение като твоето звучи нещо като"извинявай, че съществувам":)



Тема Re: Тема за извинения.нови [re: hypey]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано22.03.24 14:13



Аз мисля, че човек дължи публично извинение само когато наистина е искал да обиди някого.

Това е много странна концепция.

Ако ИСКАШ публично да обидиш някого - защо ще се извиняваш после? По-добре не обиждай, щом после ще се извиняваш.

Извинения следват само ако си го направил неволно. И после се сещаш, че обиденият може погрешно да е разбрал, или по някакъв друг начин разбереш, че си направил нещо обидно, без да искаш. Според мен.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Тема за извинения.нови [re: UnicaDonna]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано22.03.24 14:23



Например, съзнателната обида и извинение е, когато съжаляваш за първосигнална реакция – искаш да нараниш някого веднага, на секундата, нещо твърде често срещано. Ти, например, си първосигнална, никога обаче не се извиняваш, въпреки че си наясно, че си сгрешила.

Неволното няма как да го знаеш, защото не си имал намерение за обида. Затова е толкова лесно да се извиниш за неволно засягане. Мога да разбера обяснение, че не си искал да обидиш с думите и действията си, ама да си посипваш главата с пепел и да се кланяш на някого, макар че си нямал никакво намерение да го нараниш, за мен това е непонятно. Освен, разбира се, ако не искаш да се чувстваш в собствените си очи като ангелче и всеопрощаващ:)



Тема Ти го перешнови [re: hypey]  
Автор Green Light ()
Публикувано22.03.24 14:27



"Ти го переш, то те кара да му се извиняваш..."



Драго Симеонов



Тема Re: Ти го перешнови [re: Green Light]  
Автор hypey (пристрастен)
Публикувано22.03.24 14:30



Тази година поисках и получих извинение за нещо, което казах преди 4 години.

4 години! Сама не можех да си призная, че го направих, за да нараня някого, камо ли да поискам прошка. Все си намирах оправдания, че беше заслужено. Сега усещането е много странно ...



Тема Re: Тема за извинения.нови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.03.24 14:49



Ето заради такива кретенски, груби, нахални, тъпи и напълно излишни коментари тук не може да се говори нормално!

И?
Изпразни ли се?



Тема Re: Тема за извинения.нови [re: samson]  
Автор Green Light ()
Публикувано22.03.24 14:54



днешните ни мисли формират утрешните ни изживявания, а днешните ни изживявания формират бъдещите ни мисли, и че това ни се случва всяка секунда от живота ни...
:-)

Тези малки жестоки мъчители - мислите ни. Всичко се върти около тях.



Тема Re: Тема за извинения.нови [re: hypey]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано22.03.24 15:00



Например, съзнателната обида и извинение е, когато съжаляваш за първосигнална реакция – искаш да нараниш някого веднага, на секундата, нещо твърде често срещано. Ти, например, си първосигнална, никога обаче не се извиняваш, въпреки че си наясно, че си сгрешила.

Донякъде мога да го приема. За случаи, в които САМ ОСЪЗНАВАШ, че си сгрешил.

Само в болднатото НЕ СИ ПОЗНАЛА. Както казах - с всичките си топки стоя зад всяка обида, която съм нанесла. Защото отлично знам, че моите обиди могат да бъдат ГОЛЕМИ обиди само за някой префинен глезльо.

ПОЖИВЕМ - УВИДИМ!



Тема Re: Тема за извинения.нови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано22.03.24 15:52



аз няма на кого да се извинявам!
НО списъка е доста дълъг - за тези които трябва да ми се извинът!



Тема Re: Тема за извинения.нови [re: NUT]  
Автор Green Light ()
Публикувано22.03.24 16:04




А като ти се извинът, ти ще им дадеш ли извинение?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.