Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Политиката в Германиянови [re: Green Light]  
Автор samson (Оня)
Публикувано29.03.24 22:57



Какво не разбра?
Че днес в Германия хората не са свободни да кажат това което мислят....щото..нали тя ти го потвърди, а у нас сега и тук ние можем и си говорим каквото си мислим...

В това е разликата, а не в бананите и жиесемите.

А ти що не я попиташ, щом не е Свободна, какъв го търси там?

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Политиката в Германиянови [re: samson]  
Автор Green Light ()
Публикувано29.03.24 23:07



За какво ми е хладилник, като не пуша?



Тема Re: Политиката в Германиянови [re: Green Light]  
Автор samson (Оня)
Публикувано29.03.24 23:15



Пуши де, нали с в България и и се лендзниш на нейното:


"Честно да ти призная, отдавна избягвам да си давам мнението откровено и на 100%. По-предишният пост го писах един час, щото редактирах и трих, докато стане "политически коректно". Никой не е анонимен никъде, нали знаеш.
Затова и аз не мога да ти изложа мислите си в пълният им мащаб

2/ Мислила съм по този въпрос. И имам мнение, но.. както казах, не мога да го споделя гласно. "


Разбрах стилът ти към мненията ми, споко, нямам какво повече да ти кажа.
Свободно, освободи напрежението!



Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!

Тема Re: Политиката в Германиянови [re: Green Light]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.03.24 00:27



Да, преди 10-ти век ся били част от френското кралство. После се появяват баварските крале и до преди 100 години.

Забелязал си може би Людовик II, който го слагат по повечето им знамена и много го обичат. Той е построил Нойшванщайн, по-известен като Замъка на Дисни. И много други замъци, но този е най-известния.

Защо да не стана дискусия?
Аз ти казах моето мнение по емигрантските въпроси.
Просто може би не съвпада с твоето.


Или визираш отказът ми да влезна в политическа дискусия относно точка втора??
Аз там не мога да взема отношение, по много причини.



Тема Re: Политиката в Германиянови [re: parvaty]  
Автор Green Light ()
Публикувано30.03.24 15:06



За емигрантските въпроси очевидната истина е това, което пишеш ти( и Мила, и други...). Това, че ми се иска да е различно не го прави истина. Работливите младежи със специалност отиват другаде.
Иска ми се да видя поне наченки на симптоми, че може да, се променят нещата, но изглежда дори и за това е рано.
Има връщащи се, шума по мрежите не е съвсем без нищо, но те не са тези, които ни трябват.



Тема Re: Политиката в Германиянови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано31.03.24 11:56



Още преди 2 дни, веднага след някакво новинарско предаване по тИлИвизиите, забравах по коя точно, щях да ти пиша, но се разсеях по други неща от реалния живот:-))

Показаха данни за заетостта на младежи до 30г. и други значими статистически факти, свързани с тази възрастова група.

За твоя радост през последните 2-3 години се наблюдава постепенно и осезаемо намаляване на емиграцията навън от млади българи около 30-те. И тук приключва радостта.

Защото точно за същия период и за същата възрастова група са валидни следните факти от статистиката:

*увеличава се броят на младежи до 30-32, които продължават да живеят с родителите си, като мъжете, живеещи с родителите си са повече от жените;

*увеличава се непрекъснато броят на младежите във възрастта до 30-32г., които нито работят, нито учат, нито съвдават семейства и създават деца - последното е логичнэ след първите две...

И по двата показателя сме на първо място в Европа.

Имаше и други интересни данни и подробности, но горните са много показателни.

Много разсъждения и изводи могат да последват, нали... Оказваме се общество, което не може да приучи младежите си към стремеж към труд, самостоятелтост, образование. Дори любопитсвото към света, към опознаването му чрез пътуване и опит да се справят с живот, упорит труд и търсене на щастието в емиграция е спихнало и не са в състояние поемат какъвто и да е риск.

Пита се какво прави тази все повече растяща група до около 30-те, която нито учи, нито работи, нито създава семейства и отглежда деца? На чий гръб лежи, кой ги храни, издържа, подслонява? Какви са им бъдещите планове, мечти, надежди, перспективи? Какно ги вълнува, какво се случва в главите им? И как ще се спре тази тиктакаща бомба със закъснител?

Редактирано от MilaO6 на 31.03.24 11:59.



Тема Re: Политиката в Германиянови [re: MilaO6]  
Автор Green Light ()
Публикувано31.03.24 18:44



:-)
Да, аз по радиото същото го чух. Даже термин имало за тези които не учат и не работят, абревиатура по-точно - нещо от английски. Гърците, румънците и хърватите са малко преди или малко след нас. Моят спомен е че сме четвърти, но това е без значение, освен като намигане към моето розово и твоето черно гледство. Не се хващай за думите.
Това е супер обезсърчително явление, но аз, честно казано мисля, че е нормално да бъдем десет великански крачки пред Финландия или Германия. В нашата част на света сивият бизнес беше царят на бизнеса и макар да се сви, не изчезна. Логично е следователно цялата циганска младеж да е този случай, заедно с цялата мръсна мутренска или "посредническа" прослойка като тези, върху които попадя тесният лъч на фенерчето на медиите напоследък. И чак накрая се нареждат мързеливците. :-)
Но че ги има знам много добре.



Тема Re: Политиката в Германиянови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.03.24 20:49



Циганска младеж, викаш...
Ами при тях е масово фактически да имат семейство, децата да носят имената на майката, бащата на тефтер да се води неженен без деца и да живеят от помощи, случайни доходи, сива икономика и т.н.



Тема Re: Политиката в Германиянови [re: Green Light]  
Автор samson (Оня)
Публикувано31.03.24 21:04



Е, младите не щели да работят... ами браво на тях, то ние я докарахме до там, че цялата държава да не работи, а да чака подаяния за оцеляване отвън, от Източника на коментираната тук трагедия...и какво????
Младите не щът да им работяяяяяттттт, ами браво на младите, че не правят като нас, да им работим срещу подхвърлени огризки....!

Зарадва ме тази новина, че щом ще живеем от подаяния, колкото ни отпускат толкова, то щом ще е така, то защо пък и да им работим!

Мнението е продуктово позиционирано и няма нещо общо!


Тема Re: Политиката в Германиянови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано31.03.24 20:55



Моля ти се, не отнасяй циганите към въпросната група и не търси замазващи "черногледата" картинка, обяснения. Циганите нямат нищо общо с тази прослойка. Това си е ново явление на едно поколение - завършилите училище на 19 и до 30-32, т.е. над 10г. нито учат, нито работят, нито емигрират, нито създават и отглеждат деца. НИЩО! Какво се случва с житейските истории на тези хора цели 10 години от живота им, а? До тази възраст ние, които и ние не сме стока, бяхме завършили по 2 образования над средното, с по 2 чужди езика, хайде 1 да са, родили поне по едно дете, някои и повече и прочее...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.